Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Fed pivotu yakın ve getiri eğrisinin tersine dönmesi muhtemelen zirveye ulaştı. Bu Fidelity stratejisti, bunun genellikle hisse senetleri için kötü bir haber olduğunu söylüyor.

Fed pivotu yakın ve getiri eğrisinin tersine dönmesi muhtemelen zirveye ulaştı. Bu Fidelity stratejisti, bunun genellikle hisse senetleri için kötü bir haber olduğunu söylüyor.

Federal Rezerv Çarşamba günü, bankacılık sistemi hala alevler içindeyken veya Elon Musk’ın az önce tweet attığı gibi “eriyorken” şahin bir duraklama yerine güvercin bir zam yapmayı seçti.

Ancak, doğru hareket olsun ya da olmasın, merkez bankası, daha fazla artışa ilişkin görüşlerini “hedefte devam eden artışlardan” “bazı ek politika sıkılaştırmasına” indirdiğinden, faiz artırım döngüsünün sonuna yakın olabileceğini kabul ediyor. menzil.”

Ve eğer Fed faiz artırım döngüsünün sonuna yaklaşıyorsa, bu aynı zamanda tepe tersine çevirme günlerinin muhtemelen gelip geçtiğini de takip eder. Piyasa kesinlikle öyle düşünüyor – 2 yıllık TMUBMUSD02Y arasındaki boşluk,
%3,975
ve 10 yıllık TMUBMUSD10Y,
%3,493
verim 8 Mart’ta yüzde 1,08’e kadar ulaştı, ancak Çarşamba günü SVB Financial, Silvergate ve Signature Bank’ın gökyüzündeki büyük banka düzenleyicisine taşınmasının ardından sadece 49 baz puanda kaldı. Deutsche Bank şimdi, üç yıldan fazla bir süredir ilk kez dikleşen eğri üzerine bir ticaret bahsi öneriyor (buna daha sonra değineceğiz).

Fidelity Investments’ta küresel makro direktörü Jurrien Timmer, getiri eğrisi tersine çevirmeleri ile borsanın kesiştiği noktaya baktı. Tedarik süresi ve büyüklüğü açısından sinyallerin “sinir bozucu derecede farklı” olduğunu kabul ediyor, ancak genellikle olan şey, pazarın bir süre ayakta kalması ve ardından takip eden aylarda büyük düşüşler yaşanması. 3 aylık TMUBMUSD03M’yi inceledi,
%4,702
analizi için 10 yıllık inversiyona karşı.

Sadakat/Bloomberg/Haver

En kötü performans, S&P 500 SPX’in 2007’deki tersine dönmesinden sonraydı.
-%1,65
düşüş %51’e kadar ulaştı. Tabii ki, bu küresel mali krizden sonraydı. Ancak 1973’teki tersine çevirmeden sonra %40 (petrol krizi) ve 2000’den sonra %39 (dot-com büstü) dahil olmak üzere diğer düşüşler de oldukça dikti.

Sadakat/Bloomberg/Haver

Timmer, hem beş yıllık döngüsel olarak ayarlanmış fiyat-kazanç oranlarını hem de finansal koşullar endekslerini gösteren başka bir tablo yayınladı. Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi 1998’de çöktü, Fed kendi ekseni etrafında döndü ve dot-com balonu büyüdü. “Zaten benzer bir balonumuz olduğu için bu sonucun tekrarını görmüyorum, ancak akılda tutulması gereken bir analog” dedi.

“Fed pivotları söz konusu olduğunda ne dilediğinize dikkat edin” diyor.

Marketler

Hisse senedi vadeli işlemleri ES00,
+%0,29

NQ00,
+0.80%
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın hiçbir genel mevduat garantisinin tartılmadığını söylemesiyle bağlantılı olarak Çarşamba günkü büyük düşüşün ardından yükseldi. Ham vadeli CL00,
-%0,93
varil başına 70 doları tutmakta zorlanıyordu.

Daha fazla piyasa güncellemesi ve hisse senetleri, opsiyonlar ve kripto için uygulanabilir ticaret fikirleri için, Investor’s Business Daily’den MarketDiem’e abone olun.

Vızıltı

Merkez bankası kararları, İsviçre Ulusal Bankası’nın yarım puanlık faiz artırımı da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelmeye devam ediyor. İngiltere Merkez Bankası’nın sıcak enflasyon baskısının ardından faiz oranlarını çeyrek puan artırması bekleniyor.

İşsizlik başvuruları ve yeni ev satışları, ekonomi takviminin en önemli konularıdır.

First Republic Bank FRC dahil olmak üzere bölgesel bankalar,
-15.47%
ve PacWest Bancorp PACW,
-17.12%
piyasa öncesi ticarette daha yüksek işlem görüyorlardı. Fed, faaliyete geçtiği ilk günlerde 2,1 milyar dolarlık kullanımın ardından, yeni aracı Banka Vadeli Finansman Programı ile ilgili verileri ikinci kez saat 16:30’da yayınlayacak.

Coinbase Global COIN,
-8.16%
Çarşamba günü geç saatlerde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun staking hizmeti de dahil olmak üzere sorunlar hakkında bir yaptırım davası açmaya yakın olduğunu açıkladı.

web’in en iyisi

Anksiyete grevleri ipoteğe dayalı menkul kıymetler için 8 trilyon dolarlık pazar SVB’nin çöküşünden sonra.

Banka krizi ABD’yi gölgede bırakabilir ticari emlak piyasası.

Bir araştırma, sadık bir çalışan olmanın sizi sadece fazladan çalışmaya maruz bırakacağını gösteriyor.

En çok izlenenler

Doğu saatiyle sabah 6’dan itibaren en aktif borsa şeritleri buradaydı.

Kayan yazı

Güvenlik adı

GME,
+%35,24

Oyunu Durdur

TSLA,
-%3,25

tesla

FRC,
-15.47%

İlk Cumhuriyet Bankası

AMC,
-%1,59

AMC Eğlence

BBBY,
-2.49%

Yatak Banyosu ve Ötesi

NVDA,
+%1,03

Nvidia

MADENİ PARA,
-8.16%

Coinbase Küresel

AAPL,
-0.91%

Elma

NIO,
-1.94%

Nio

AMZN,
-1.90%

Amazon.com

Grafikler

Alman bankası

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde geçen hafta ECB 50 baz puan artırdığında Powell neden biraz daha endişeliydi? Deutsche Bank forex araştırma başkanı George Saravelos bu çizelgeleri bir araya getirdi. “Yukarıdakilerin tümü, son banka stresinin kredi yaratımı üzerindeki olumsuz etkisinin ABD’de Avrupa’ya kıyasla daha büyük olacağı ve Fed sıkılaştırmasında bir dönüşün muhtemelen ECB’den önce gerçekleşeceği yönündeki görüşümüzü destekliyor. Bununla bağlantılı olarak, ABD eğrisinin düzleşmeden dikleşmeye doğru kayması, dolar için düşüş sinyali olarak kullandığımız en önemli göstergelerden biri.”

Rastgele okumalar

A Jack Daniel’s şişesi şeklinde köpek oyuncağı Yargıtay tartışmasına neden oldu.

Credit Suisse çökerken, bankacılarından birkaçı Bear Grylls ile bir açık hava macera gezisine çıktı..

Yeesh, Avustralya’daki araştırmacılar bir Oldukça korkutucu görünen bir örümceğin “süper boyutlu” türü.

Bilmeniz Gerekenler erken başlar ve açılış ziline kadar güncellenir, ancak e-posta kutunuza bir kez gönderilmesi için buradan kaydolun. E-postayla gönderilen sürüm Doğu saatiyle yaklaşık 7:30’da gönderilecek.

Unsur.net muhabiri Charles Passy ve ekonomist Stephanie Kelton ile birlikte Money in Best New Ideas podcast’ini dinleyin.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: