Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Fed başkanı Powell’ın 2023’te faiz indirimlerinin olası olmadığını söylemesinin ardından Bitcoin tankları

Fed başkanı Powell’ın 2023’te faiz indirimlerinin olası olmadığını söylemesinin ardından Bitcoin tankları

Bitcoin, Fed başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının ana faiz oranını düşürmekten kaçınmasının “en olası durum” olduğunu söylemesi ve geniş çapta beklendiği gibi Federal Rezerv’in ana faiz oranını çeyrek puan artırmasının ardından Çarşamba günü düştü. bu yıl.

En büyük kripto para birimi BTCUSD,
-%0,43
CoinDesk verilerine göre Çarşamba günü son 24 saatte %4 düşüşle 26.685 dolara kadar düştü.

Geri çekilme, üç bölgesel ABD bankasının iflas etmesi ve Fed’in kurumlarda ve tüm bankacılık sisteminde mevduat sahiplerini desteklemek için bir acil kredi programı duyurmasıyla, bitcoin’in iki haftadan kısa bir süre içinde neredeyse %50 yükselmesinin ardından geldi.

Bankacılık sektöründeki stres, bazı yatırımcıları ABD merkez bankasının yakında faiz oranlarını düşürmeye başlayacağını beklemeye sevk etti. Ancak Dexterity Capital’in kurucu ortağı Michael Safai, Powell’ın Çarşamba günü yaptığı yorumların bu tür umutları yıktığını belirtti. Safai, bu nedenle Bitcoin’in son günlerde yükselişine yol açan ivmenin bir kısmını zayıflattığını söyledi.

Castle Funds baş yatırım yetkilisi Peter Eberle, Bitcoin’in önceki rallisinin, yatırımcıların banka mevduatlarından çeşitlendirme arayışına girmesiyle ve Fed’in finansal sisteme likidite enjekte etmesiyle gerçekleştiğini söyledi.

Safai, e-postayla gönderdiği yorumlarda, bankacılık sisteminde devam eden zayıflığın ve merkez bankası bilançolarındaki artış potansiyelinin tamamen ortadan kalkmadığını söyledi. Safai’ye göre “Bu, Fed’e yönelik daha geniş kurumsal tepki yatıştıktan sonra kripto para birimleri için bir zemin sağlayabilir.”

Başlıca hisse senedi endeksleri de Çarşamba günü Dow Jones Endüstriyel Ortalama (DJIA) ile düşük işlem gördü.
-%1,63
%1,6 düşüşle kapattı. S&P 500 SPX,
-%1,65
%1,7 daha düşük tamamladı ve Nasdaq Composite COMP,
-1.60%
%1,6 düştü.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: