Anasayfa / Ekonomi Haberleri / FDIC, Silicon Valley Bank’ın tüm mevduatlarını yeni oluşturulan köprü bankasına aktardı

FDIC, Silicon Valley Bank’ın tüm mevduatlarını yeni oluşturulan köprü bankasına aktardı

Federal Deposit Insurance Corp. Pazartesi günü yaptığı açıklamada, eski Silikon Vadisi Bankasının hem sigortalı hem de sigortasız tüm mevduatlarını, bankanın tüm mevduat sahiplerini korumayı amaçlayan bir eylemle yeni oluşturulan tam hizmet FDIC tarafından işletilen bir köprü bankasına aktardığını söyledi. .

Hareket, düzenleyici kurumun bankayı ve 13 şubesini Cuma günü kapatması ve ana şirket SVB Financial Group’un SIVB’si ile ilgili endişelerin tetiklediği bankaya yönelik bir taarruza cevaben yediemine koymasının ardından geldi.
-60.41%
tahvil portföyü ve sermaye artırma ihtiyacı. Bu, 2008 mali krizi sırasında Washington Mutual’ın iflas etmesinden sonra ABD’deki en büyük ikinci banka başarısızlığıydı.

FDIC dedi ki mevduat sahip olacak Silicon Valley Bank NA adlı köprü bankasının açılıp çevrimiçi bankacılık da dahil olmak üzere normal faaliyetlerine devam ettiği Pazartesi sabahından itibaren paralarına tam erişim.

“Mevduatın tamamının devri, dün onaylanan sistemik risk istisnası. FDIC yaptığı açıklamada, kurumun tüm mudileri tam hale getirilecek” dedi.

Federal Ulusal Mortgage Derneği’nin eski başkanı ve CEO’su Tim Mayopoulos’u veya Silicon Valley Bank NA’nın CEO’su Fannie Mae’yi seçti. Mayopoulos en son Blend Labs Inc. BLND’nin başkanıydı.
-%0,70.

Haber, Federal Rezerv’in Pazar günü Silicon Valley Bank’ın çöküşünün ardından bankacılık sisteminin kapasitesini artırmak için yeni bir acil kredi programı duyurmasının ardından geldi.

Birçok banka, Fed’in faiz oranlarını keskin bir şekilde artırmasıyla değer kaybeden tahvillerle Silikon Vadisi Bankası’nınkine benzer bir profile sahip.

Şimdi Oku: SVB’nin olduğu gibi, büyük potansiyel menkul kıymet kayıpları üzerinde oturan 20 banka

Yeni program kapsamında bankalar ve diğer borç verenler, Hazine bonolarını ve ipoteğe dayalı menkul kıymetleri nakit karşılığında rehin verebilecek. Bankalar, varlıkları mevcut piyasa değerine göre işaretlemek yerine, teminatı nominal veya nominal değerde rehin verebilir.

Ayrıca bakınız: Düzenleyiciler, Silicon Valley Bank mevduat sahiplerinin ‘tüm paralarını’ alacaklarını söylüyor

Fed programı ayrıca, Silvergate Capital’in geçen haftaki başarısızlığından ve düzenleyiciler tarafından kripto dostu Signature Bank’ın Pazar günü kapanışından sonra geliyor.

Fed’in eyleminden sonra bile, diğer bankalarla ilgili korkular Pazartesi günü erken saatlerde First Republic Bank FRC’nin hisselerindeki yaklaşık %69’luk düşüşle açıktı.
-%14,84.
First Republic, Federal Rezerv ve JPMorgan Chase & Co.
+2.54%,
hafta sonu yapılan bir anlaşmada.

First Republic’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jim Herbert ve İcra Kurulu Başkanı Mike Roffler Pazar günü yaptıkları ortak açıklamada, “First Republic’in sermaye ve likidite pozisyonları çok güçlü ve sermayesi, iyi sermayelendirilmiş bankalar için düzenleyici eşiğin oldukça üzerinde” dedi.

Diğer erken banka taşıyıcıları arasında PacWest Bancorp.PACW,
-37.91%,
%40 düşüş ve Western Alliance Bancorp. WAL,
-20.88%,
%33 düştü.

Avrupa’da, Credit Suisse’in CSGN’si,
-%13,78
ABD’deki bankaların iflas etmesinden sonra yatırımcıların İsviçre bankacılık devinin hisselerini zorlamaya devam etmesiyle hisse senedi %15’e kadar düşerek yeni bir rekor seviyeye ulaştı.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: