Anasayfa / Ekonomi Haberleri / FDIC, Flagstar Bank’ın Signature Bank’ın mevduatlarının çoğunu devralacağını söyledi

FDIC, Flagstar Bank’ın Signature Bank’ın mevduatlarının çoğunu devralacağını söyledi

New York Community Bankcorp Inc.’in bir yan kuruluşu olan Flagstar Bank, Pazar günü Signature Bank’ın mevduatlarının çoğunu ve kredilerinin bir kısmını üstlenmeyi kabul etti.

New York merkezli Signature Bank, Silicon Valley Bank ve Silvergate Bank’ın başarısızlıklarının ardından geçen hafta düzenleyiciler tarafından kapatıldı.

İçinde Bir deyim Pazar günü, Federal Deposit Insurance Corp., Flagstar’ın Signature’ın 40 eski şubesini Pazartesi gününden itibaren devralacağını ve bunların normal şekilde çalışacaklarını söyledi.

FDIC, Signature Bank mudilerinin otomatik olarak Flagstar mudileri haline geleceğini ve tüm mevduatların limitlerine kadar sigortalı olacağını söyledi. Signature’ın dijital bankacılık işiyle ilgili yaklaşık 4 milyar dolarlık mevduat anlaşmaya dahil değil ve FDIC bu mevduatları doğrudan müşterilere sağlayacak.

Pazar günkü anlaşma, eski Signature Bank’tan yaklaşık 38.4 milyar dolarlık varlığın satın alınmasını içeriyor ve buna 2.7 milyar dolarlık indirimle satın alınan 12.9 milyar dolarlık krediler de dahil.

Signature’ın kredilerindeki yaklaşık 60 milyar $, FDIC tarafından daha sonra elden çıkarılmak üzere kayyumda kalacaktır. FDIC ayrıca New York Community Bancorp NYCB’de özkaynak takdir hakları aldı.
-4.66%
potansiyel değeri 300 milyon dolara kadar olan adi hisse senedi.

FDIC, Signature Bank’ın başarısızlığının Mevduat Sigorta Fonuna maliyetinin yaklaşık 2,5 milyar dolar olacağını tahmin ediyor.


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: