Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ‘Eşime söylemeye korkuyorum’: Kumar bağımlılığım nedeniyle kredi kartlarımın limitini doldurdum ve 100.000 dolar borçlandım. Yardım edebilir misin?

‘Eşime söylemeye korkuyorum’: Kumar bağımlılığım nedeniyle kredi kartlarımın limitini doldurdum ve 100.000 dolar borçlandım. Yardım edebilir misin?

Henüz dibe vurmamış olsam da, kumar bağımlılığım için ciddi yardıma ihtiyaç duyacağım bir noktaya geldim. Şu anki işimde yaklaşık 20 yıllık deneyime sahip kalfalık düzeyinde bir çalışanım. Hayat pahalılığı çok yüksek bir eyalette evli ve bir çocuk babasıyım. Eşim, çocuğumuz doğduğundan beri evde oturan bir ebeveyn oldu, bu yüzden biz de tek gelirli bir aileyiz.

Maaşım altı haneli düşük ama engelli gazi olduğum için aylık ek gelir de alıyorum. Biz bir aile olarak imkanlarımızın ötesinde yaşama eğilimindeyiz ama bunu gizli bağımlılığımla büyütüyorum. Kredi kartlarımdaki tüm nakit avansları maksimuma çıkardım ve bu nakit avanslarla yaşam tarzı satın alımları arasında 100.000 dolara yakın borç biriktirdim.

Evimizde öz sermaye kredi limitim var ve bundan 10.000 dolar daha aldım ve kaybettim. Hepsini geri almak ve hesaba 20.000 $ yatırmak için 7.000 ila 8.000 $ daha çekmek için ezici bir dürtüm var. Bunu yazmak bile kulağa ne kadar çaresiz ve aptalca geldiğini anlamamı sağlıyor.

Eşime söylemeye korkuyorum çünkü boşanmanın hemen gündeme geleceğinden eminim ve haklı olarak. Eşim de imkanlarımızın ötesinde harcama eğiliminde olsa da, bağımlılığımın çok daha kötü olduğunu ve nihayetinde ailemizin, yaşam tarzımızın ve eşim ve çocuğumla gelecekte sahip olabileceğim herhangi bir ilişki şansının ölümü olacağını hissediyorum.

Nereden başlayacağımı veya onlara nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Birine çevrimiçi katıldım Adsız Kumarbazlar şimdiye kadar görüştüm, ama oradan daha kötü hissederek ayrıldım. Lütfen en iyi hareket tarzının ne olması gerektiğini düşündüğünüzü belirtin. Vaktin için minnettarım.

Rock Bottom’a Doğru

Ayrıca bakınız: Babam sorunlu ablam için bir vakıf kurdu ve benden kayyum olmamı istedi. Onu hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum. Ne ters gidebilir?

Sevgili HRB,

Gizlice yaptığınız her şey sizi daha da kötü bir yere götürür ve bugün ya da yarın dibe düştüğünü düşündüğünüz her ne olursa olsun, her zaman daha kötüye gidebilir. Bu yüzden, dibe vurmuş olabileceğiniz bir fikre ulaşana kadar beklemeyin. Bu bağımlılıkla başa çıkmanın tek yolu, ona ışık tutmaktır. Kendinizi sırlardan ve utançtan kurtarmalısınız.

Adsız Kumarbazlar toplantılarına katılmaya devam ederek bunu yapabilirsiniz. Bir toplantıdan sonra kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için tasarlanmamışlardır – grup desteği, güvenli bir alan ve bir sorununuz olduğunu ve bağımlılığınız üzerinde güçsüz olduğunuzu kabul etmenize yardımcı olacak araçlar sağlamak için oradalar. bununla başa çıkmak için gerekli adımları atmaya gerçekten isteklidirler.

Gruptaki diğer kişilere, ailelerine nasıl anlattıklarını sorun. Ailenizin desteğini almanız ve eşinize ne tür bir mali durumla karşı karşıya olduğunuzu söylemeniz önemlidir, böylece bu durumdan birlikte çıkabilirsiniz. Eşiniz size kızgın olabilir, ancak nihayetinde ikinizin de durumu düzeltebileceğiniz ve borçlarınızı ödemeye başlayabileceğiniz bir yere gitmeniz gerekecek.

Borcunuzu ödemek için uygulayabileceğiniz birkaç yaklaşım vardır. “Borç çığı yöntemi” en yüksek faizli borçla (örneğin kredi kartları) başlarken, “kartopu yöntemi” en küçük kredilerin mümkün olan en kısa sürede ödenmesiyle başlar. Ya da ikisinin bir kombinasyonunu yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey, sizi motive edecek gerçekçi bir eylem planıdır. Bununla ilgili daha fazlasını buradan okuyun.

Bir hastalığınız var ama yalnız değilsiniz. ABD’de tahminen 2 milyon yetişkinin kumar bağımlılığı varken, 4 ila 6 milyon yetişkinin de hafif veya orta derecede kumar sorunları olduğu düşünülüyor. Kumar Problemi Ulusal Konseyi. Kumar bağımlılığı olan her kişi için yedi ila 20 kişi daha etkilenir.

İşte iyi haber: Bir sorununuz olduğunu zaten kabul ettiniz. Bu çok büyük. Bazı insanlar o ilk adımı asla atmazlar. O yüzden bunu yaptığınız için kendinizi kutlayın ve bu ivmeyi yaşamınıza destek davet etmek için kullanın. Mayo Kliniği üç yolu özetlemektedir: davranışsal ve bilişsel terapi, ilaçlar (antidepresanlar/duygudurum dengeleyiciler) ve grup terapisi. bu Gazi İşleri Bakanlığı da ruh sağlığı kaynaklarına sahiptir yararlı bulabileceğiniz

Eşiniz ve bir mali danışmanla oturun, borçlarınızı hesaba katın ve önem sırasına göre sıralayın — faiz oranlarına ve ödeme tarihlerine ve borçların teminatlı olup olmadığına bakın. Bir geri ödeme planı oluşturun ve bu borçlardan herhangi birini konsolide edip edemeyeceğinizi öğrenin. bu Ulusal Kredi Danışmanlığı Vakfı Ve Credit.org yardımcı olabilecek iki sivil toplum kuruluşudur.

Bu soruna tek başına girdin ama tek başına çözemezsin. Bu mektuptan bir şey çıkaracaksan, lütfen o olsun.

sensen The Moneyist’e finansal ve etik soruları için [email protected] adresinden e-posta gönderebilir ve Quentin Fottrell’i şu adresten takip edebilirsiniz: Twitter.

Çıkış yapmak Moneyist özel Facebook hayatın en çetrefilli para meselelerine cevap aradığımız grup. Sorularınızı gönderin, bana ne hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizi söyleyin veya en son Moneyist sütunlarına ağırlık verin.

Moneyist, soruları tek tek yanıtlayamayacağına üzülüyor.

Quentin Fottrell’den daha fazla içerik:

“Ben avlanıyor muyum?” Annem öldükten sonra kuzenim tasarımcı çantasını aldı ve teyzem onun sanat eserlerini kaptı – ama sonra işler gerçekten kızıştı.

‘Araf’ta yaşıyoruz’: Eşimin bir vakıf fonu var ama kayınvalidem kontrol ediyor. 400.000 dolar kazanıyoruz ve imkanlarımızın ötesinde harcıyoruz. Bir sonraki hamlemiz nedir?

‘Kız kardeşim sürekli para ve uyuşturucuyla boğuşuyor’: Eşim ve annemle bir evim var. Kız kardeşimi aile mirasından mı çıkarmalıyız?


İlginizi Çekebilir

Strateji uzmanı, SVB’ye yenildi, bankalar ucuz ve M&A geliyor

Yatırımcılar, kıyının bu sinir bozucu bankacılık krizinden gerçekten temiz olup olmadığını görmek için saklandıkları yerlerden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: