Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Elizabeth Warren, bankacılık kurallarının 2018’de geri alınması için yasa tasarısını sunuyor

Elizabeth Warren, bankacılık kurallarının 2018’de geri alınması için yasa tasarısını sunuyor

Etkili Senatör Elizabeth Warren Çarşamba günü, küçük ve orta ölçekli bankalar KRE, Dodd-Frank kurallarının 2018’de hafifletilmesine yönelik eleştirisini yineledi.
-3.26%,
Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşünün ardından bu geri dönüşü ortadan kaldıracak bir yasa tasarısını çıkarmak için düzinelerce Demokrat milletvekiliyle bir araya geldikten sonra.

Massachusetts Demokratı, “Şu anda burada Kongre’de yapmamız gereken, ‘Bu büyüklükteki bankalar için düzenlemeleri gevşettiğinizde ne olacağına dair kanıtımız var’ demek” dedi. bir CNBC röportajı sırasında.

“Yalnızca bu daha sert kısıtlamaları tekrar yerine koymamız ve düzenleyicilere bu büyüklükteki bankalara karşı sertleşmelerini söylememiz gerekiyor, çünkü argümanı hatırlayın. Tartışma, bu bankaların ‘Biz sadece topluluk bankaları gibi küçücük bankalarız’ şeklindeydi. Risk oluşturmuyoruz.’ Sanırım durumun böyle olmadığını gördük.”

Warren, California Temsilcisi Katie Porter ve diğer Demokratlar Güvenli Uygulanabilir Bankacılık Yasasını Salı günü yürürlüğe koydu, ancak tasarının geleceği belirsiz. Demokratlar Senato’da zayıf bir çoğunluğa sahipken, Cumhuriyetçiler Temsilciler Meclisi’nde benzer şekilde zayıf bir hakimiyete sahip.

Salı gecesi New York’ta yaptığı bir konuşmada, Federal Rezerv’in denetimden sorumlu eski başkan yardımcısı Randal Quarles, görev süresi boyunca düzenlemelerin geri alınmasının Silikon Vadisi Bankası SIVB’nin çöküşüyle ​​”hiçbir ilgisi olmadığını” söyledi.
,
göre bir Bloomberg raporu.

Quarles, Washington’un bankanın denetimi ve sigortasız mevduatlara yönelik muameleye odaklanması gerektiğini söyledi. Başkan Donald Trump tarafından atandı ve 2017’den 2021’e kadar görev yaptı.

Benzer bir şekilde, Senato Bankacılık Komitesi’ndeki en üst düzey Cumhuriyetçi olan Güney Karolina Senatörü Tim Scott’ın sözcüsü de düzenlemelerin hızlandırılmasına ilişkin şüphelerini dile getirdi.

“Düzenleyiciler SVB ile ilgili olarak işlerini yapamadılar ve eğer düzenleyiciler kanunun onlara şimdi verdikleriyle işlerini yapamıyorlarsa, neden onlara daha fazla düzenleme vermek daha iyi bir yol?” Sözcü Ryann DuRant, bir habere göre Yoklama raporu.

Dahası, 2018 geri dönüşünü yasalaştırmak için Cumhuriyetçiler ve Trump ile iş birliği yapan Demokratlar pişmanlıklarını dile getirmediler. Virginia’dan Senatör Mark Warner Pazar günü ABC’ye önlemi düşündüğünü söyledi “uygun düzeyde bir düzenleme getirmek orta ölçekli bankalarda.

Warren, haftanın başlarında 2018 Dodd-Frank geri dönüşünü patlattı ve şöyle yazdı: bir New York Times köşe yazısında Pazartesi günü “son banka iflasları, Washington’daki liderlerin mali kuralları zayıflatmasının doğrudan sonucudur.” Başkan Joe Biden, Pazartesi günü yaptığı bir konuşmada “son yönetimin bu gerekliliklerden bazılarını geri aldığını” belirterek ve daha güçlü kurallar getirilmesi çağrısında bulunarak bu noktaya değindi.

ABD hisse senetleri SPX,
-2.02%

DJIA,
-2.21%
Credit Suisse CSGN’nin sağlığıyla ilgili yeni endişeler nedeniyle Çarşamba günü keskin bir düşüşle işlem gördü,
-24.24%

CS,
-24.50%
yenilenen bankacılık sektörü KBE’yi ateşledi,
-%3,56
endişe.

Unsur.net’tan Greg Robb bu rapora katkıda bulunmuştur.

Şimdi Oku: Silicon Valley Bank başarısızlığı, banka düzenleyicileri için ‘kara göz’ olarak adlandırıldı, Kongre

Ayrıca bakınız: Elizabeth Warren, Fed başkanı Powell’ı Silikon Vadisi Bankası soruşturmasından çekilmesini istedi

Artı: SEC başkanı Gensler, banka iflaslarının ardından soruşturma sözü verdi


İlginizi Çekebilir

Wall Street teknolojisinin sevgilisi Nvidia, yeni bir süper bilgisayar da dahil olmak üzere daha fazla AI ürününü tanıttı

Wall Street açıkça henüz bir şey görmedi. Yatırımcıların doyamadığı çip üreticisi Nvidia Corp., hafta sonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: