Anasayfa / Ekonomi Haberleri / EA, video oyunu yayıncısı için maliyet düşürme hamlesinde personelin %6’sını işten çıkarıyor

EA, video oyunu yayıncısı için maliyet düşürme hamlesinde personelin %6’sını işten çıkarıyor

Electronic Arts Inc. Çarşamba günü, video oyunu yayıncısı maliyetleri düşürmeye çalışırken iş gücünün %6’sını azaltma niyetini açıkladı.

İcra Kurulu Başkanı Andrew Wilson, “Portföyümüze daha fazla odaklandıkça, stratejimize katkıda bulunmayan projelerden uzaklaşıyor, gayrimenkul ayak izimizi gözden geçiriyor ve bazı ekiplerimizi yeniden yapılandırıyoruz” dedi. çalışanlara bir notta söyledi bu da herkese açık olarak paylaşıldı.

Wilson, EA EA’nın,
+0.99%
işinde “ivme kazandığı” için “güçlü bir konumdan faaliyet gösteriyor”. EA’nın işten çıkarma planlarını bu çeyreğin başlarında çalışanlara iletmeye başladığını söyledi.

EA, Ocak ayı sonlarında kazançlarını açıkladığında, Finans Direktörü Chris Suh şirketin “temel karlılığı korumak için önlemler aldığını” söyledi. O sırada bir sözcü, EA’nın amacının “Battlefield” mobil oyununa dahil olan çalışanları “yeniden görevlendirmek” olacağını söyledi ve Unsur.net’ın bu hareketi işten çıkarmalar olarak nitelendirmesine itiraz etti.

En son yıllık 10 bin yıllık beyanına göre şirketin 31 Mart 2022 itibarıyla 12.900 çalışanı vardı ve bu da işten çıkarmaların 770’den fazla işçiyi etkileyeceğini gösteriyor.

EA Çarşamba öğleden sonra planladığı işten çıkarmaları açıkladı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile dosyalama, şirketin ayrıca ofis ayak izini azaltma planlarını tartıştığı. Dosyalamaya göre, daha geniş yeniden yapılandırma planı “fikri mülkiyet değer düşüklüğü ücretleri ve kişi sayısındaki azalmalar dahil olmak üzere portföy rasyonalizasyonu tarafından yönlendirilecek”.

EA, yeniden yapılandırma çabalarıyla ilgili olarak 170 milyon ila 200 milyon dolar arasında ücret almayı bekliyor. Bunların yaklaşık 65 milyon ila 70 milyon doları, fikri mülkiyet değer düşüklüğü ile ilgili olacak, 55 milyon ila 65 milyon dolar arası, kıdem ve diğer çalışan maliyetleri ile ilgili olacak ve 44 milyon ila 55 dolar arası, ofis alanı kesintileriyle ilişkilendirilecek. EA, sözleşme iptalleri gibi diğer masraflarda 5 ila 10 milyon dolar göreceğini tahmin ediyor.

EA hissesi, en son kazanç raporunun ardından işlem seansında %9’dan fazla düştü ve S&P 500 endeksi SPX,
+%1,42
%3,4 değer kazandı.


İlginizi Çekebilir

Wall Street teknolojisinin sevgilisi Nvidia, yeni bir süper bilgisayar da dahil olmak üzere daha fazla AI ürününü tanıttı

Wall Street açıkça henüz bir şey görmedi. Yatırımcıların doyamadığı çip üreticisi Nvidia Corp., hafta sonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: