Anasayfa / Ekonomi Haberleri / E-ticaret talebi yavaşladı. FedEx’in sonuçları bize şimdi nerede durduğunu gösterecek

E-ticaret talebi yavaşladı. FedEx’in sonuçları bize şimdi nerede durduğunu gösterecek

Paket teslimatı yapan FedEx Corp. üçüncü çeyrek kazançlarını Perşembe günü açıkladığında, sonuçlar sadece sevkiyatın durumuyla ilgili olmayacak. E-ticaret talebi geçen yıl soğuduktan ve FedEx FDX’ten sonra hala bunu isteyen tüm insanların ve işletmelerin durumu hakkında olacaklar.
-2.66%
kendisi milyarlarca maliyeti kısma arayışına girdi.

Şirket, Adobe Inc. ve Gitlab Inc. gibi çeşitli perakendeciler ve yazılım isimleriyle birlikte SVB Financial Group SIVB’nin çöküşü olarak rapor verecek.
-60.41%
teknoloji sektörü manzarasının gelecekteki şekli hakkında daha fazla soru ortaya çıkarıyor.

Son aylarda FedEx, “zayıf talep ortamı” ve satışlara ağırlık veren “e-ticaretin sıfırlanması” çağrısında bulundu. Buna rağmen, şirket bu yıl nakliye fiyatlarını artırdı ve nakliye hacimleri azalsa bile yakıt maliyetlerini dengeleyen ekstra ücretlerin yardımıyla her teslimattan daha fazla para almaya devam ediyor. Tasarruf etme çabasının bir parçası olarak FedEx, jetleri yere indirdi, uçuşları ve yer hizmeti rotalarını kesti ve fotokopi ve baskı hizmetleri sunan bazı yerleri kapatacağını söyledi.

FedEx giderleri düşürmeye çalışırken, her zaman kara odaklanan yatırımcılar ortaya çıktı. Hisse senetleri Eylül ayından bu yana toparlandı.

Ancak analistler somut ayrıntılara odaklanacak. TD Cowen analisti Helane Becker, Cuma günkü bir araştırma notunda, FedEx’in maliyet düşürme kampanyasını çevreleyen ilerleme işaretlerine odaklanacağını söyledi. Hacimler, fiyatlar ve e-ticaret talebinin nereye gittiğiyle ilgili güncellemeleri de arayacağını söyledi.

“Ekonomi yeniden açıldığında, çevrimiçi siparişte bir düşüş gördük” dedi. “Görünümde herhangi bir değişiklik olup olmadığını merak ediyoruz.”

Diğer analistler, FedEx’in maliyetleri düşürme çabalarına ilişkin ayrıntıları da izleyeceklerini söylediler.

Citi analisti Christian Wetherbee bu hafta bir araştırma notunda, “FedEx hakkındaki yapıcı görüşümüzün bir kısmı, kazançlara giden ve bunun ötesindeki katalizör yoldur” dedi.

“Güvenilirlik oluşturmak için tahminlerin karşılanması/geçilmesinin hikayenin anahtarı olduğunu düşünsek de, sonraki 4 milyar dolarlık maliyet indirimlerinde ayrıntılı bir yürüyüş ve potansiyel olarak Network 2.0’ın daha fazla olumlu katalizör olarak bazı önizleme/ileriye çekilmesini görüyoruz. terim.”

Wolfe Research’teki analistler, FedEx’in daha derin kesim yapmak için yeri olduğunu söyledi.

“Koli fiyatlandırması sağlam olmaya devam ediyor, bu yıl FDX için pazar payı fırsatlarını görüyoruz ve düzeltilecek çok şey varken, şirketin maliyet indirimleri bize giderek daha yapısal geliyor ve daha fazlasını yapma potansiyeli var” dediler. “Dolayısıyla, FDX şu anda taşımacılıkta benzersiz bir hikaye gibi hissettiriyor, düşük EPS zaten arkamızda ve F25’te önemli bir EPS artı potansiyeli var.”

Bazı analistler, daha geniş navlun endüstrisi konusunda daha temkinli davrandılar. Hem nakliye hem de yazılım endüstrileri, 2020 ve 2021’de COVID-19’un karantinasından kaynaklanan e-ticaret patlamasının yerini seyahat ve eğlence için bastırılmış talebe ve temel ihtiyaçlar için fiyat artışlarına bırakmasının ardından, geçen yıl talepte azalma gördü. Perakendecilerin depolarında istenmeyen giysiler, aletler ve elektronik eşyalar biriktikten sonra, mağaza zincirleri – bu fazlalığın çoğunu satmak için fiyatları düşürdükten sonra – yatırımcıları mutlu etmek için temkinli davranıyor.

Lojistik ve kamyon taşımacılığını kapsayan bir Susquehanna Financial analisti olan Bascome Majors, “Perakendecilerin, nakliyelerde olduğu gibi ‘iki yarının hikayesi’ olmadığı için, yakın vadede stokları boşaltmaktan yeniden stoklamaya geçmeleri pek olası görünmüyor” dedi. ay. “Navlun hacimleri ve fiyatlandırma konusunda 2. çeyrekte temkinli olmaya devam ediyoruz.”

Kazançlarda Bu Hafta

Hafta boyunca başka yerlerde, Buzzfeed Inc. BZFD,
+%0,78
Pazartesi günü, burada ve medya endüstrisindeki başka yerlerdeki işten çıkarmaların ardından raporlar. Yemek seti sağlayıcısı Blue Apron Holdings APRN,
-1.71%
Perşembe günü, COVID-19 kısıtlamalarının ardından restoranlara dönüşün ve hisse senedi fiyatındaki büyük düşüşün ardından “potansiyel bir işletme birleşimini” değerlendirdiği için rapor veriyor. Izgara üreticisi Traeger Inc. COOK,
-4.30%
Perşembe günü, perakendeciler ızgaralar da dahil olmak üzere hangi ürünleri mağazalara getirdiklerini yeniden düşünürken bildiriyor.

Takviminize eklemeniz gereken çağrılar

Yazılım kazançları: Medya-yazılım tasarımcısı Adobe ADBE,
-2.68%
Çarşamba günü kazanç bildirirken, yazılım geliştirme platformu Gitlab GTLB,
-6.36%
Pazartesi günü haftanın başlarında raporlar. Adobe, tasarım platformu Figma’yı 20 milyar $’a satın almasına yönelik düzenleyici engellerle ilgili raporların ortasında rapor veriyor. Gitlab, diğer teknoloji firmaları gibi yakın zamanda personel çıkarma planlarını duyurdu. Her iki şirketten elde edilen sonuçlar, sektör talepte bir salgın dönemi artışının ardından boğuşurken, teknoloji şirketlerinin ne kadar daha küçülmesi gerektiğine ve nerede bir dip bulabileceklerine dair bir fikir verebilir.

izlenecek numaralar

İndirimli perakendede avantajları ve dezavantajları ayrıştırma: Dolar General Corp. DG,
-%0,63
Perşembe günü dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklıyor. Sonuçlar, kısmen Winter Storm Elliott’tan kaynaklanan “beklenenden düşük satışlar ve beklenenden yüksek envanter zararları”nın ardından kârlarının durumu hakkında bir uyarı yayınladıktan sonra gelecek. Bir argümana göre, indirim zincirleri, fiyatlar yükseldiğinde ve ekonomi sallantı belirtileri gösterdiğinde daha iyi sonuç verme eğilimindedir, çünkü daha fazla müşteri bakkaliye gibi şeyler için pazarlık arar. Ancak artan fiyatlar, düşük gelirli müşterileri daha çok etkiledi. Yine de, rakip Dollar Tree Inc.’in hisseleri bu ay kendi sonuçlarının ardından yükseldi.

Bu arada, genç merkezli indirim şirketi Five Below Inc. FIVE,
-%1,75
Çarşamba günü bildirir. Oyuncak ve elektronik eşya gibi şeyler satan zincir – tamamı olmasa da genellikle 5 doların altında fiyatlandırılır – daha fazla müşteri bu ikisinden de vazgeçtikten sonra rapor verecek. Ancak Wall Street endişelenmedi. Five Below’un hisseleri son 12 ayda %22,5 arttı.


İlginizi Çekebilir

Uber CEO’sunun maaşı geçen yıl 24 milyon dolara yükseldi

Uber Technologies Inc. İcra Kurulu Başkanı Dara Khosrowshahi’nin geçen yılki toplam tazminatı %22 artışla 24.3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: