Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Düzenleyiciler, Signature Bank’ın kapanmasından hemen önce ‘ciddi bir sorun olmadığını’ dile getirdi: Barney Frank

Düzenleyiciler, Signature Bank’ın kapanmasından hemen önce ‘ciddi bir sorun olmadığını’ dile getirdi: Barney Frank

Eski ABD Temsilcisi. ve Signature Bank Direktörü Barney Frank, talihsiz New York merkezli bankadaki son günleri anlattı.

Signature Bank, bu ayın başlarında, California’daki Silicon Valley Bank’ın da benzer bir akıbete uğramasından birkaç gün sonra, hükümeti bankayı alacaklı olarak almaya zorlayan bir mevduat akışı yaşadı. Düzenleyiciler, her iki bankada da sigortasız mevduatları garanti altına almak için devreye girdi.

Perşembe günü New York Eyalet Barosu tarafından düzenlenen bir web seminerinde konuşan Frank, Signature Bank’ın bankanın kapanmasından iki hafta önce düzenleyicilerle görüştüğünü açıkladı. “Bulacak stres yoktu” dedi. “Signature Bank’ın yönetim kurulu ile görüştük, düzenleyicilerle görüştük, iki hafta önce… 2 CAMEL notumuzu yeniden teyit ettiler, ciddi bir sorun dile getirmediler” dedi.

Görmek: Signature Bank, hukuk firmalarına kritik hizmetler sağladı. Şimdi bir sonraki hamlelerini tartıyorlar.

CAMELS derecelendirme sistemi, ölçüm bankaların sağlığı, en yüksek genel derecelendirme olarak 1 ve en kötü olarak 5 ile. Kısaltma, derecelendirmede ölçülen altı bileşeni temsil eder – Sermaye yeterliliği, Varlık kalitesi, Yönetim, Kazançlar, Likidite ve Piyasa riskine duyarlılık.

Frank, “İki hafta sonra, Cuma günü, mevduat sahipleri Cuma öğleden sonra geç saatlerde çekilmeye başlayıncaya kadar değildi… mevduatları kaybetmeye başladık ve insanlar yöneticilerimize ‘JP Morgan’a gidiyorum’ dediler,” dedi. “Yöneticilerimiz bilançomuzu göstermeye çalıştı, hiç kimse iflas ettiğimizi söylemedi, kredilerimiz önemli bir oranda temerrüde düşmedi. Duymak istemediler.”

“Artık çok kolay, birkaç düğmeye basıyorum ve farklı bir bankadayım” diye ekledi. “Daha büyük bankaların cazibesinin – insanların mevduatlarını çekip evlerindeki kasalarına koymadıklarına şüphe yok. Mevduatlarını geri çektiler… ve daha güvenli gördükleri bankalara koydular ve bunlar ağırlıklı olarak en büyükleriydi.”

İlgili: Kongre önümüzdeki hafta Silicon Valley Bank ve Signature Bank başarısızlıkları konusunda düzenleyicileri sorgulayacak

New York Topluluğu Bancorp Inc. NYCB,
+%3,95
Federal Deposit Insurance Corp.’tan hızla 38.4 milyar $’lık mevduat, 12.9 milyar $’lık kredi ve Signature Bridge Bank’ın 40 şubesini satın aldı. New York Community Bancorp’un hissesi satın alma işleminden bu yana arttı.

1981’den 2013’e kadar ABD Temsilciler Meclisi’nde görev yapan Frank, 2008 mali krizinin ardından uygulamaya konulan 2010 Dodd-Frank Wall Street Reformu ve Tüketiciyi Koruma Yasası’nın mimarlarından biriydi. 2015 yılında Signature Bank yönetim kuruluna katıldı.

“2010’daki yasa tasarısında söylemiştik ve bunu kullanıyorlar, bazı nedenlerden dolayı bankalar likit olmayıp ödeme gücüne sahip hale gelirse Fed’in devreye girmesi gerektiğini ve İmza söz konusu olduğunda derin pişmanlık duyuyorum. likit olmayan ama çözücü olduğumuzu, ”dedi Frank. “İndirim penceresinden para alıyorduk ve Pazartesi günü açmamıza izin verseydiler, şu anda iyi durumda olurduk. Ya da Pazartesi yaptıkları duyuruları Cuma günü yapsalardı, biz iyi olurduk.”

İlgili: Silikon Vadisi Bankası çöktükten sonra, girişimler ‘duyguların roller coaster’ını’ tanımlıyor

“İndirim penceresi”, Fed’in bankalar için geleneksel daimi likidite tesisidir.

Web semineri sırasında Frank’e bankacılık sektörünün yerleşmekte olduğunu düşünüp düşünmediği soruldu. Bankaların 10-12 yıl öncesine göre çok farklı bir konumda olduklarını belirterek, “Kesinlikle” yanıtını verdi. Frank, “Pek çok yüksek faizli kredi veya çok fazla finanse edilmemiş kredi temerrüt takası yok” dedi. “Yalnızca daha iyi kapitalize edilmekle kalmıyorlar, aynı zamanda o kadar savunmasız ve aşırı genişlemiş de değiller.”

Frank, “2010’da varlık balonunu temizledik” diye ekledi. “Benim benzetmem, mecazım şuydu: Yüksek faizli ipotekler, onları geri ödeyemeyen insanlara verilen ipotekler mermiydi, türevler ise silahlardı” dedi. “Mermi yapmayı bıraktık ve silahları ciddi şekilde düzenledik. Neyse ki ipotekler için ikinci bir değişiklik yok.”


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: