Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Düşük faiz oranı elde eden daha fazla ev sahibi, yenilemek için 50.000 $ veya daha fazla harcıyor

Düşük faiz oranı elde eden daha fazla ev sahibi, yenilemek için 50.000 $ veya daha fazla harcıyor

Bugün birçok ev sahibi, pandemi sırasında satın aldıkları evlerini yeniden şekillendirmek ve yenilemek için on binlerce dolar harcıyor.

göre bir Houzz’un raporugeçen yıl ev sahipleri tarafından tadilat için harcanan medyan miktar 22.000 dolardı.

Harcanan miktar, ev sahiplerinin tadilat için tipik olarak 18.000 $ harcadığı geçen yıla göre %22 arttı.

Raporda, her 5 ev sahibinden yaklaşık 3’ünün geçen yıl yeniden modellendiği veya dekore edildiği ve neredeyse yarısının onarım yaptığı belirtildi.

Bazı ev sahipleri büyük paraları havaya uçuruyor, diye ekledi. Rapora göre, 2022’de 50.000 $ veya daha fazla harcama yapan ev sahiplerinin payı, 2021’de %26’dan geçen yıl %32’ye yükseldi.

50.000 $ veya daha fazla harcama yapan ev sahiplerinin payı 2022’de 2021’deki %26’dan geçen yıl %32’ye yükseldi.

Houzz, yüzde 90’lık dilimde bazılarının ev projelerine 140.000 $ veya daha fazla para harcadığını söyledi.

Ev sahiplerinin yenilemeyi tercih ettiği en popüler alanlar mutfak ve banyodur. Bu alanlar aynı zamanda en yüksek harcama miktarını gerektirir. Bir banyoyu yenilemenin ortalama maliyeti 20.000 dolardı ve bir mutfağı 13.500 dolardı.

John Burns Real Estate Consulting’de araştırma ve demografiden sorumlu Başkan Yardımcısı Eric Finnigan, Unsur.net’a verdiği demeçte, ev sahiplerinin %85’inin %5’in altında bir ipotek oranı güvence altına almasıyla, yeniden modelleme ve onarım çalışmaları için çok fazla fırsat var.

Finnigan, ev sahiplerinin düşen ev değerleri ve yüksek faiz oranları nedeniyle harcamalarını sakinleştirmesi nedeniyle, yeniden yapılanmanın bu yıl soğumasını bekliyor. Finnigan, “2020’lerin ikinci yarısında tarihi bir uzun vadeli yeniden modelleme patlaması başlıyor” dedi.

Yaşları 55 ila 74 arasında olan baby boomers, yenileme faaliyetlerinde başı çekerken, onu 40 ila 54 yaşları arasındaki X Kuşağı ve 25 ila 39 yaşları arasındaki Y Kuşağı izledi.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: