Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Donald Trump suçlandı, cezai olarak itham edilen ilk eski başkan oldu

Donald Trump suçlandı, cezai olarak itham edilen ilk eski başkan oldu

Teflon Don, en büyük sınavıyla karşı karşıya.

Donald Trump hakkında çok çeşitli iddia edilen suçlar nedeniyle yıllarca süren soruşturma ve soruşturmaların ardından, Manhattan’daki bir büyük jüri Perşembe günü Trump’ı suçlamak için oy kullandı ve bu, ABD tarihinde ilk kez eski bir başkanın cezai kovuşturmaya maruz kalacağı anlamına geliyor.

İddianame henüz açıklanmadı, bu nedenle suçlamaların ayrıntıları hemen netleşmedi, ancak Manhattan bölge savcısı, Trump’ın porno yıldızı Stormy Daniels’a para ödemesindeki rolü nedeniyle yasayı çiğnediğini iddia etti. 2016 cumhurbaşkanlığı seçimleri, bir zamanlar bir ilişkileri olduğunu iddia eden hikayesini susturmak için. Yıllarca süren çeşitli soruşturmalara rağmen, Trump şimdiye kadar kovuşturmadan kaçınmıştı.

bu New York Times Perşembe günü geç saatlerde Trump’ın avukatları Joe Tacopina ve Susan Necheles tarafından onaylanan iddianameyi ilk olarak bildirdi. Bir açıklamada, “Başkan Trump suçlandı” dediler. “Herhangi bir suç işlemedi. Mahkemede bu siyasi kovuşturmayla şiddetle mücadele edeceğiz.”

Trump kendi açıklamasında iddianameyi “en üst düzeyde siyasi zulüm ve seçime müdahale” olarak nitelendirdi ve Demokratları “hile yapmakla” ve “adalet sistemimizi silahlandırmakla” suçladı.

Perşembe günü e-postayla gönderilen bir açıklamada, Manhattan Bölge Savcısı Alvin Braggs’in sözcüsü, Trump’ın teslim olması için düzenlemelerin yapıldığını söyledi: “Bu akşam, Bay Trump’ın bir Yüksek Mahkeme iddianamesine göre mahkemeye çıkarılmak üzere Manhattan Savcılığına teslim edilmesini koordine etmek için avukatıyla temasa geçtik. mühür altında kalır. Tahkikat tarihi seçildiğinde yönlendirme yapılacaktır.”

Trump’ın önümüzdeki hafta teslim olacağına dair haberler vardı ve Unsur.net’a gönderdiği bir e-postada Necheles, Trump’ın mahkemeye çıkarılmasının Salı günü beklendiğini söyledi.

Ayrıca bakınız: Donald Trump suçlandı. Hala cumhurbaşkanlığına aday olabilir mi?

Sessiz para suçlamaları, Gürcistan’daki seçimlere müdahale ve Florida’daki malikanesinde gizli belgelerin saklanması nedeniyle soruşturma altında olan ve Beyaz Saray’a aday olarak siyasi bir geri dönüş yapmaya çalışan Trump için olağanüstü bir olay dönüşüne işaret ediyor. 2024’te

Gerçek adı Stephanie Clifford olan Daniels’a, ABD’de bir ünlü golf turnuvasında Trump’la sevişme hakkındaki “öp ve anlat” hikayesini satması için National Enquirer’a başvurduktan sonra, Trump’ın o zamanki kişisel avukatı Michael Cohen tarafından 130.000 dolar ödendi. 2006.

Clifford daha sonra bir gizlilik anlaşması imzaladı ve National Enquirer hikayeyi asla yayınlamadı – “yakala ve öldür” olarak bilinen bir tabloid gazeteciliği uygulaması.

Cohen, başlangıçta ödemeyi evindeki konut kredisinden aldığı parayı kullanarak yaptı ve Delaware’de kurduğu bir paravan şirket aracılığıyla Clifford’a akıttı. Ödemedeki rolü nedeniyle 2018’de federal mahkemede suçunu kabul eden Cohen, daha sonra kendisine geri ödeme yapacak olan Trump tarafından ödemeyi yapmaya yönlendirildiğini söyledi.

Bu ödeme, Trump’ın şirketi tarafından yasal hizmetler için olduğu kaydedildi. Federal savcılar, ödemelerin Trump’ın kampanyasına bildirilmeyen yasadışı yardım olduğunu iddia etmişti.

Trump hiçbir zaman federal soruşturmada suçlanmadı, ancak mahkeme belgelerinde “bir numaralı komplocu” olarak listelendi.

Eski başkan, Clifford ile bir ilişkisi olduğunu reddetti ve hikayeyi satmasını haraç olarak nitelendirdi.

Cohen, 2016’da eski Playboy tavşanı Karen McDougal’a daha önceki bir “yakala ve öldür” ödemesinin düzenlenmesine de dahil olmuştu. .

National Enquirer’ın editörü ve yayıncısına, federal soruşturmayla işbirliği yapmaları karşılığında kovuşturma yasağı anlaşmaları verildi.

Trump, 2020’de Başkan Joe Biden’a yenilmesinin ardından Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra yüksek derecede gizli belgelerin bulunduğu kutuları saklamasına yönelik bir FBI soruşturmasıyla karşı karşıya kaldı. Gürcistan.

Emlak şirketi Trump Organization, iş ve vergi kayıtlarını tahrif ettiği iddiasıyla New York Başsavcılığı tarafından dava konusu oldu. Manhattan bölge savcısı da benzer şekilde Trump’ın ticari uygulamalarını incelemiş ancak şimdiye kadar dava açmayı reddetmişti.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: