Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Dolar kuru bugün ne kadar? (13 Ağustos 2021 dolar – euro tutarları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (13 Ağustos 2021 dolar – euro tutarları)

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının peşinden 8,55 seviyelerinde işlem görüyor. Euro/TL de 10,08’lerde seyrediyor.

Merkez Bankası’nın (TCMB) dün politika faizinde değişikliğe gitmemesi ve para politikasına ilişkin “sıkı duruş” mesajını müdafaasının peşinden Tük lirası varlıklara talep arttı.

TCMB ile Güney Kore Merkez Bankası’nın 17,5 milyar liralık swap anlaşması yapması ve sanayi üretiminin haziranda da güçlü seyrini sürdürmesi, Türk lirası varlıklardaki pozitif seyri destekledi.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Dolar endeksi, bir günlük düşüşün peşinden dün yüzde 0,1 yükselerek tekrardan 93 seviyesinin üzerini kontrol ederken, bugün yatay seyrediyor. Euro/dolar paritesinin ise bugün bundan önceki günkü kayıplarını telafi etmiş olduğu ve yüzde 0,1’lik artışla 1,1736 seviyelerinde dengelendiği görülüyor.

FITCH, TÜRKİYE DEĞERLENDİRMESİNİ AÇIKLAYACAK

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye ile ilgili değerlendirmesini yayımlayacak. Fitch, bu yıl şubat ayında Türkiye’nin kredi notunu “BB-” olarak teyit ederken, görünümünü “negatif”ten “durağan”a revize etmişti. Fitch’in açıklamasının saat 23.00-23.30 içinde gelmesi umut ediliyor.

Uzmanlar, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) varlık alımlarının azaltılmasında izleyeceği takvime ilişkin daha oldukça ipucu beklenmesinin dolar endeksindeki dalgalı seyirde etkili bulunduğunu belirterek, bu kapsamda gelecek hafta açıklanacak Fed Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanaklarının ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın bu ay sonunda Jackson Hole toplantıları kapsamında yapacağı konuşmanın öneminin arttığını kaydetti.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: