Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Diamond Sports Group iflas başvurusunda bulundu, MLB, NBA, NHL maçlarını yayınlamaya devam edecek

Diamond Sports Group iflas başvurusunda bulundu, MLB, NBA, NHL maçlarını yayınlamaya devam edecek

Tüm MLB, NBA ve NHL maçlarının neredeyse yarısını yayınlayan bölgesel spor ağlarını işleten Diamond Sports Group, Salı günü Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulundu.

Diamond, Sinclair Broadcasting Group Inc.’e aittir. SBGI,
+%1,67,
ve ağlarını Bally Sports adı altında işletiyor.

Diamond Salı günü yaptığı açıklamada, 8 milyar doları aşan borcu ortadan kaldırmak ve bilançosunu güçlendirmek için bir yeniden yapılandırma anlaşmasını sonuçlandırdığını söyledi. Şirket, yargılama süresince faaliyetlerine devam edeceğini ve maç yayınlamaya devam edeceğini söyledi.

Bekleyen anlaşmaya göre Diamond, Sinclair’den ayrılacak ve bağımsız bir şirket olacak.

“DSG Yönetim Kurulu, şirketi uzun vadeli başarıya konumlandırmak için danışmanlarının desteği ve alacaklılarla koordinasyon içinde stratejik fırsatları değerlendiriyor ve şirket ve paydaşları için en iyi yolun yeniden yapılanmak olduğunu belirledi. Bölüm 11 süreci, ”dedi Diamond CEO’su David Preschlack yaptığı açıklamada. “DSG, oyunları yayınlamaya ve ülke çapındaki taraftarları sevdikleri spor ve takımlarla buluşturmaya devam edecek. Alacaklılarımızın da desteğiyle hızlı ve verimli bir yeniden yapılanma gerçekleştirmeyi ve yeniden yapılanma sürecinden daha güçlü bir şirket olarak çıkmayı bekliyoruz.”

Diamond, Güney Kaliforniya, Atlanta, Dallas, Detroit, St. Louis, Miami, Phoenix ve Minneapolis gibi büyük pazarlarda 19 bölgesel spor ağı işletmekte ve 14 MLB, 16 NBA, 12 NHL ve beş WNBA takımı için maç yayınlamaktadır.

Şubat ayında Diamond, borcun 140 milyon dolarlık faiz ödemesini atladı ve mali durumunu yeniden düzenlemek için 30 günlük ödemesiz dönem kullanacağını söyledi.

İzleyiciler kablolu TV aboneliklerini akış lehine düşürdükçe, bölgesel spor ağları son yıllarda para kaybediyor. Bu, ağların profesyonel spor ligleriyle yaptığı büyük, uzun vadeli yayın anlaşmalarına karşı gelirde düşüşe ve açıklara yol açtı.

Sinclair, bölgesel spor ağlarını Walt Disney Co. DIS’den satın aldı.
+%0,82
2019’da Disney’in 21st Century Fox ile birleşmesinin bir parçası olarak yaklaşık 1 milyar dolara.

Yaklaşık 1 milyar dolarlık yayın geliri söz konusu olduğunda Major League Baseball, Diamond’ın mali mücadeleleri konusunda endişelerini dile getirdi. Şubat ayında MLB Komiseri Rob Manfred, ligin potansiyel olarak yerel yayınları devralmak ve karartma kurallarını kaldırmak da dahil olmak üzere her türlü olasılığa hazır olduğunu söyledi.

Sinclair hisseleri, S&P 500’ün SPX’ine kıyasla yıldan bugüne %6 düştü ve son 12 ayda %44 düştü.
+%1,65
2023’te %2 artış ve geçen yıla göre %8 düşüş.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: