Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Deutsche Bank ve First Republic, banka hisselerine ağırlık veriyor

Deutsche Bank ve First Republic, banka hisselerine ağırlık veriyor

Banka hisse senetleri, yatırımcıların banka likiditesine ilişkin endişelerini ve Deutsche Bank hisselerindeki zayıflığı, hafif pozitif acil kredi verileri ve sektördeki en az bir analist yükseltmesine karşı dengelemesiyle, Cuma günü karışık işlemlerle zorlu bir haftayı tamamladı.

İlk Cumhuriyet Bankası FRC,
-2.51%
%0,6 düşüşle 12,46 $’a geriledi, ancak JPMorgan Chase & Co.
-%1,69
ve diğerleri henüz gerçekleşmedi.

Deutsche Bank’ın DB’si,
-%3,73
ABD’de listelenen hisse senedi, kredi temerrüt takaslarının fiyatındaki artışın ardından %3,5 düştü.

Yine de, Deutsche Bank’ın 5 yıllık kredi temerrüt takasının Cuma günkü 215 işlem seviyesi, Credit Suisse CS için zirveye yakın değil.
-1.70%,
S&P Global verilerine göre 1.194 idi.

Görmek: Deutsche Bank’ın borç sigortası fırlıyor, ancak avro bölgesi bankalarının seviyeleri geçen yıldan çok da farklı değil

Yine de banka stresinin azaldığının bir işareti olarak, ABD bankaları 22 Mart ile biten haftada Federal Rezerv’den önceki haftadaki 164,7 milyar $’a kıyasla 163,9 milyar $ acil durum borçlanması yaptı.

İlk Ufuk Ulusal Şirketi FHN,
+%5,93
Wells Fargo hisseyi eşit ağırlıktan fazla ağırlığa yükselttikten ve hisse başına 25 dolarlık bir fiyat hedefi belirledikten sonra yaklaşık %6 yükseldi. Analist Jared Shaw, şirketin TD TD ile bekleyen birleşmesinin,
+%0,06
yolunda kaldığını ve hissenin mevcut seviyelerde cazip bir değerleme sunduğunu gösteriyor.

KBW Nasdaq Bankası Endeksi BKX,
+%0,09
günün erken saatlerinde negatif bölgeye düştükten sonra %0,3 yükseldi. Finansal Seçim SPDR ETF XLF,
-%0,27
%0,3 düştü ve SPDR S&P Regional Banking ETF KRE,
+2.70%
%2.6 yükseldi.

Megabanklar arasında, Morgan Stanley MS,
-2.47%
%2,7 düştü, Citigroup Inc. C,
-%1,16
%1,2 düşerken, Goldman Sachs Group Inc. GS,
-%0,96
ve Wells Fargo & Co. WFC,
-%1,02
her biri yaklaşık %1 düştü.

Comerica CMA,
-1.70%
Günün erken saatlerinde 5’ten fazla düştükten sonra %0,5 yükselirken, Zions Bancorp ZION,
+2.55%
%4 yükseldi. PacWest Bancorp PACW,
+2.70%
%3,3 yükseldi ve Metropolitan Bank Holding Corp. MCB,
+3.93%
%3,2 oranında yükseldi.

Bölgeler Financial Corp. RF,
+1.34%,
KeyCorp ANAHTAR,
+4.39%
ve Fifth Third Bancorp FITB,
+0.47%
Citi bankacılık analisti Keith Horowitz Perşembe günü bir araştırma notunda, potansiyel mevduat çıkışlarını karşılamak için mevcut toplam likidite ile ölçülen dokuz bölgesel bankanın listesinin başında yer aldığını söyledi.

Regions Financial şu ​​anda sigortasız mevduatlarını karşılamak için mevcut likiditenin yaklaşık %145’ine sahiptir, ardından KeyCorp için %136 ve Fifth Third Bancorp için %134 gelir.

Comerica, sigortasız mevduatlarının %96’sını kapsamasıyla listenin en altında yer alıyor; ardından Citizens Financial Group Inc. CFG,
+4.08%
%108 ile.

Horowitz, “Bilançoyu toptan finansmanla finanse etmenin önemli bir kazanç rüzgarı oluşturacağının farkındayız, ancak bu alıştırmanın amacı, önemli miktarda mevduat çıkışı olması durumunda bile yeterli likiditenin mevcut olduğunu göstermektir” dedi.

Horowitz, bankalara ekstra borç sağlayan Federal Konut Kredisi Bankası tarafından bildirilen borç seviyelerinin dengelendiğini ve bunun “ya bankaların acil finansman talebinin soğuduğunu ya da başka tesislere yöneldiklerini gösterdiğini” söyledi.

Silicon Valley Bank’ın 10 Mart’taki başarısızlığı sektörü etkilediğinden, Cuma günkü işlemlerden önce KBW Nasdaq Bank Endeksi, S&P 500 SPX’in yıllık %2,8’lik artışına kıyasla 2023’te şimdiye kadar %22,6 düştü.
+%0,35.

Charles Schwab Şirketi SCHW,
+0.19%
The Wall Street Journal’ın Cuma günü bildirdiğine göre, CEO Walt Bettinger’in aracılık ve finansal hizmetler firmasının önümüzdeki yıl mevduatlarını kaybetse bile faaliyetlerine devam etmek için yeterli kaynağa sahip olduğunu söylemesinin ardından %0,3 yükseldi.

Bettinger raporda, portföyünde tek bir menkul kıymet satmak zorunda kalmadan, “bankamızın mevduatlarının %100’ünün tükenmesi durumunda orada yeterli miktarda likidite olacaktır” dedi. Schwab, Federal Konut Kredisi Bankasından borç alabilir, mevduat sertifikaları verebilir veya tahvil portföyüne ödenen faizleri tahsil edebilir.

Yorumlar, yatırımcıların mevduatlardaki keskin düşüşü karşılamaya yetmeyebilecek finansal firmaların elindeki uzun vadeli varlıkların ve diğer varlıkların azaltılmış değerlerini incelemesi sırasında geldi. Charles Schwab’ın durumunda, banka şu anda su altında olan bazı tahvilleri kağıt üzerinde tutuyor.

Seawolf Capital, Schwab’da kısa bir pozisyona sahip olduğunu açıkladı. Seawolf Capital portföy yöneticisi Porter Collins, WSJ’ye Schwab’ın bilançosunu yanlış yönettiğini söyledi.

Ayrıca Oku: Düzenleyiciler, Signature Bank’ın kapanmasından hemen önce ‘ciddi bir sorun olmadığını’ dile getirdi: Barney Frank


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: