Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Deutsche Bank: ‘Kazanç dibi’ geçtiği için Dow’un hisselerini almanın zamanı geldi

Deutsche Bank: ‘Kazanç dibi’ geçtiği için Dow’un hisselerini almanın zamanı geldi

Dow Inc.’in hisseleri, Deutsche Bank analisti David Begleiter’in değerlemeyi ve kimya şirketinin temelleri için en kötüsünün geçmişte kaldığı inancını gerekçe göstererek satın alma zamanının geldiğini söylemesinin ardından Pazartesi günü yükseldi.

S&P 500’ün getirisinin neredeyse üç katı olan nispeten yüksek bir temettü getirisi, piyasa koşullarının iyileşmesi zaman alsa bile yatırımcılara “beklemeleri için ödeme yapıldığı” anlamına gelir.

Begleiter, Kasım 2020’den bu yana beklemede kaldıktan sonra Dow’daki notunu satın almak için yükseltti. Hisse senedi fiyatı hedefini 60 $ olarak tuttu.

Dow’un DOW’u,
+2.48%
hisse senedi, önceki seansı üç ayın en düşük seviyesi olan 50.02$’da kapattıktan sonra Pazartesi günü %2.5 artışla 51.26$’a yükseldi.

Hisse senedi Cuma gününe kadar geçen iki hafta içinde %14,2 düştükten ve 7 Şubat’ta sekiz ayın en yüksek seviyesi olan 60,51$’da kapandığından bu yana %17,3 düştükten sonra, Begleiter yaklaşık 50$’lık bir hisse fiyatının “çekici bir giriş noktası” olduğuna inandığını söyledi.

Pazartesi günkü kapanışta, Dow’un yıllık 2,88 $’lık temettü oranı, %5,46’lık bir temettü getirisi anlamına geliyor. Bu, Materials Select Sector SPDR borsa yatırım fonu XLB’nin getirisiyle karşılaştırılır,
+2.06%
%2,30 ve SPDR S&P 500 ETF SPY getirisi,
+%0,96
%1.64

Begleiter, 2022’nin sonlarında ve 2023’ün başlarında meydana gelen ve Dow’un kârlı sonuçlarına zarar veren marjları etkileyen envanterdeki “ciddi stok tasfiyesi” nedeniyle, mevcut döngü için “kazanç tabanının” muhtemelen dördüncü çeyrekte vurulduğuna inandığını söyledi. 2022 veya 2023’ün ilk çeyreği.

Dow, Kuzey Amerika’daki en büyük etilen üreticisi olarak ABD’li etan bazlı etilen üreticilerinin Avrupa ve Asya’daki nafta bazlı üreticilere göre sahip olduğu “güçlü maliyet avantajından” yararlanmak için iyi bir konumda olduğunu söyledi. Etilen, plastik yapımında kullanılan bir gazdır.

Ek olarak, ABD’nin bir plastik türü olan polietilen ihracatı için önemli bir pazar olan Çin, pandemi kaynaklı ekonomik yavaşlama nedeniyle geçen yıl polietilen ithalatını azalttı – ancak Çin o zamandan beri COVID’yi kaldırdığı için bu durum hızla değişebilir. ilgili kısıtlamalar.

Begleiter, müşterilerine yazdığı bir notta, “Kuzey Amerika’daki en büyük polietilen üreticisi olarak Dow, ABD polietilen ihracatını artıracağı ve daha dengeli bir ABD pazarına yol açacağı için Çin’in toparlanmasına büyük ölçüde destek veriyor” dedi.

Dow’un hissesi son 12 ayda %19,1 düşerken, ETF malzemeleri %11,3 ve Dow Jones Endüstriyel Ortalama DJIA,
+%1,20
%6,7 geriledi.


İlginizi Çekebilir

Wall Street teknolojisinin sevgilisi Nvidia, yeni bir süper bilgisayar da dahil olmak üzere daha fazla AI ürününü tanıttı

Wall Street açıkça henüz bir şey görmedi. Yatırımcıların doyamadığı çip üreticisi Nvidia Corp., hafta sonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: