Anasayfa / Ekonomi Haberleri / DeSantis’ten Biden’a: Novak Djokovic’in Miami Açık’ta oynamasına izin verin

DeSantis’ten Biden’a: Novak Djokovic’in Miami Açık’ta oynamasına izin verin

Florida Valisi Ron DeSantis, Joe Biden ve Beyaz Saray’dan tenis yıldızı Novak Djokovic için bir seyahat istisnası yapmalarını ve 19 Mart’tan 2 Nisan’a kadar sürecek olan Miami Açık’a katılmak üzere ABD’ye gitmesine izin vermelerini istiyor.

DeSantis mektubunda, “Pandemi siyasetini bir kenara bırakıp Amerikan halkına istediklerini vermenin zamanı geldi,” diye yazdı. “Bırak oynasın,” diye devam etti.

Dünyanın 1 numaralı oyuncusu Djokovic, COVID-19’a karşı aşılanmadı ve bu nedenle, bu ret nedeniyle pandemi başladığından beri ABD’deki tenis turnuvalarında oynamasına izin verilmedi. ABD vatandaşı olmayanlar veya COVID’e karşı aşılanmamış daimi ikamet edenler şu anda ülkeye uçamazlar.

Beyaz Saray, DeSantis’in çağrısına Çarşamba günü yanıt verdi.

“Aşı gerekliliği ile ilgili olarak sizi CDC’ye yönlendiriyorum. Bununla uğraşan onlar. Basın sekreteri Karine Jean-Pierre Perşembe günü yaptığı açıklamada, hâlâ yürürlükte ve ister katılımcı ister seyirci olarak herkesin ülkemizin kurallarına uymasını bekliyoruz” dedi.

Beyaz Saray geçen ay, COVID halk sağlığı acil durum bildirimi 11 Mayıs’ta sona erdiğinde aşılanmamış vatandaş olmayanların ülkeye girişini engelleyen seyahat politikasını yeniden değerlendireceğini söyledi.

gelen bir değişikliğe göre Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA), aşılama şartı en az 10 Nisan’a kadar yürürlükte kalır.

DeSantis, birçok kişi tarafından federal hükümetin COVID hakkındaki rehberliğinin çoğuna şüpheyle bakıyor. Zaman zaman öğrencileri maske taktıkları için azarladı ve Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü eski müdürü Dr. Anthony Fauci’yi eleştirdi. DeSantis ayrıca 2024’ün muhtemel başkan adayı olarak görülüyor.

Ayrıca bakınız: Ron DeSantis, CPAC’ı atlıyor, Cumhuriyetçilerin “uyandırılmış ideoloji” ile karşı karşıya kaldıklarında “saksı bitkileri” gibi davrandıklarını söylüyor

Djokoviç, Muafiyet için Biden Beyaz Saray’ı ile görüştü, ancak muafiyet almadı. New York Times.

2022’de Djokovic, Avustralya Açık’ta oynamak için Avustralya’ya gitti, ancak o zaman sınır dışı aşı olmadığı için turnuva başlamadan önce.


İlginizi Çekebilir

Siemens Energy, Siemens Gamesa borcunu 1,6 milyar dolarlık yeşil tahvil ile yeniden finanse edecek

Siemens Energy AG, rüzgar türbini birimi Siemens Gamesa Renewable Energy’nin mevcut borcunu yeniden finanse etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: