Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Demokratlar, emeklilerin potansiyel emeklilik tasarruf kaybını ‘Cumhuriyet borç krizine’ bağlıyor

Demokratlar, emeklilerin potansiyel emeklilik tasarruf kaybını ‘Cumhuriyet borç krizine’ bağlıyor

Yakın tarihli bir Demokrat rapora göre, Amerikalılar emeklilik tasarruflarında 20.000 $ kaybedebilir ve borç tavanı yakında yükseltilmezse Sosyal Güvenlik çeklerini alırken sorunlarla karşılaşabilir.

A varsayılan Ortak Ekonomik Komite Demokratlarına göre, piyasada bir düşüşe yol açabilir ve bu nedenle işçilerin emeklilik hesaplarında bir düşüş göreceklerdir. Bir düzeltme olmazsa, hükümet “mevcut yükümlülükleri” yerine getiremeyeceği için Sosyal Güvenlik yararlanıcıları da tehlikede olabilir.

bu rapor Cumhuriyetçilerin olası kayıplarını ve onların varsayılan temerrüt krizini suçladı.

Raporda, “Borç tavanı bir pazarlık kozu değil ve Cumhuriyetçilerin bazı ödemeleri diğerlerine göre önceliklendirme planları, Hazine Bakanı Janet Yellen’in sözleriyle ‘başka bir isimle temerrüt’ anlamına geliyor” denildi. “Dahası, bu küstahlık, küresel belirsizliğin arttığı bir dönemde ABD ve küresel finans piyasalarının istikrarını tehlikeye atıyor.”

Rapor, Cumhuriyetçilerin Enflasyonu Düşürme Yasasını desteklemediğini ve şimdi “önemli fonlarda sorumsuzca kesintiler yapmak ve hayati programları riske atmak” istediğini söyleyerek devam etti.

Komite, Aralık ayında tipik bir işçinin kaybedebileceğini belirten bir rapor yayınlayan merkezci düşünce kuruluşu Third Way’e atıfta bulundu. 20.000 $ 401(k) varlıklarında, ülkenin borcunu ödememesi durumunda. Third Way’in bildirdiğine göre, Amerikalılar ayrıca 30 yıllık ipoteklere 130.000 $ daha fazla harcayabilir ve eğitim veya küçük işletmeler için kredi almakta zorluk çekebilir.

Demokratlar, borç tavanına ulaşılırsa, hükümetin Sosyal Güvenlik, Medicare ve Medicaid gibi programları ve gazilerin yardımlarını ödemek için büyük ölçüde mevcut fonlara ve vergi gelirlerine güvenmek zorunda kalacağını söyledi.

Bazı Cumhuriyetçiler geri püskürttü. Karma Ekonomik Komite Cumhuriyetçileri’nin yeni başkan yardımcısı olan Arizona Temsilcisi David Schweikert bir ifade Demokratların “Başkan Biden ve Kongre Demokratlarının pervasız harcama alışkanlıkları nedeniyle rekor yüksek enflasyon” yarattığını, bunun da ev ve araba satın almayı veya kredi kartı ödemelerini zorlaştırdığını iddia ediyor. “Demokratlar raporlarında, artan faiz oranlarının Amerikalılar üzerindeki etkisine odaklandılar, ancak savurgan harcamalarının bir sonucu olan enflasyon ve uzun vadeli faiz oranlarındaki artıştan herhangi bir sorumluluk almadılar” dedi.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: