Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Cruise, bir San Francisco otobüsünün arka uçlarından sonra 300 sürücüsüz arabayı geri çağırıyor

Cruise, bir San Francisco otobüsünün arka uçlarından sonra 300 sürücüsüz arabayı geri çağırıyor

General Motors Co. GM’nin sürücüsüz yan kuruluşu Cruise,
-%1,42
San Francisco’da bir robot taksi hizmeti işleten şirket, Mart ayında bir otobüsün arkadan çarpması üzerine 300 otonom arabasındaki yazılımı geri çağırdı.

Kimse yaralanmazken ve kaza sadece küçük hasara yol açarken, “Araçlarımızın hiçbir koşulda bir belediye otobüsünün arkasına çarpmasını beklemiyoruz, bu nedenle bunun gibi tek bir olay bile acil ve dikkatli bir şekilde incelenmeye değerdi.” İcra Kurulu Başkanı Kyle Vogt söyledi bir blog yazısı Cuma.

Cruise şu anda San Francisco’da 24 saat sürücüsüz taksi hizmeti için onay (şu anda belirli mahalleler ve günün saatleri ile sınırlı) ve otonom araçlarını tüm Kaliforniya’da test etme izni istiyor.

Ancak teknolojisi, aşağıdakilerin ardından San Francisco’da eleştirildi: bir dizi aksaklık sürücüsüz Cruise arabalarının sokakların ortasında durduğu, trafiği engellediği ve acil durum müdahale ekiplerini kesintiye uğrattığı, San Francisco milletvekillerinin şikayetleri tarafından yapılan bir soruşturma ve federal güvenlik düzenleyicileri.

Vogt, blog yazısında 23 Mart’ta meydana gelen çamurluk bükücünün “son derece nadir” olduğunu belirterek, aracın körüklü bir otobüsü (yani, esnek bir şeritle birbirine bağlanan iki bölümü olan bir otobüsü) düzgün bir şekilde tanımadığı için çok geç frene bastığını açıkladı. ortak – San Francisco’nun en yoğun trafiğe sahip otobüs hatlarında ortak bir özellik) trafiğe çekiyordu.

Vogt, “Araçlarımız her gün buna benzer otobüslerle karşılaşıyor, ancak daha önce hiç bu tür bir çarpışmaya neden olmamıştık” dedi.

Vogt, gemi mühendislerinin sorunu tespit edip yazılımı iki gün içinde güncellediklerini ve “testlerimizin sonuçlarının güncellemeden sonra bu özel sorunun tekrarlanmayacağını gösterdiğini” söyledi.

Şirket, yazılımın geri çağrıldığını Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresine bildirdi. Cruise, “Bu sorun nedeniyle başka hiçbir çarpışma meydana gelmedi” dedi. NHTSA’ya söyledi.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: