Anasayfa / Ekonomi Haberleri / CrowdStrike hisse senedi, tahminin yeni yaklaşıma olan güveni göstermesiyle yükseldi

CrowdStrike hisse senedi, tahminin yeni yaklaşıma olan güveni göstermesiyle yükseldi

CrowdStrike Holdings Inc. hisseleri, siber güvenlik şirketinin kazançları ve görünümünün Wall Street’i geçmesi ve yöneticilerin kapanması zor küçük ve orta ölçekli işletme pazarını hedeflediklerini söylemesinin ardından Salı günü uzatılan oturumda yükseldi.

CrowdStrike CRWD,
-2.08%
hisseler, normal seansı 124,93 dolardan kapatmak için %2,1’lik düşüşün ardından saatler sonra %8’e kadar ralli yaptı. Analistlerle yapılan görüşmenin sonunda hisseler yaklaşık %6 arttı.

CrowdStrike, 674,9 milyon $’lık gelir üzerinden hisse başına 50 sentlik mali ilk çeyrek kazancının 678,2 milyon $’a çıkmasını beklerken, FactSet’in anketine katılan analistler, 663,3 milyon $’lık gelir üzerinden hisse başına 42 sentlik kazanç tahmin ediyor.

CrowdStrike ayrıca, hisse başına 2,21 ila 2,39 ABD Doları tutarında tam yıl kazancı ve 2,96 ila 3,01 milyar ABD Doları tutarındaki gelir bekliyor. FactSet’e göre Wall Street, 2,95 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1,99 dolar bekliyordu.

CrowdStrike’ın kurucu ortağı ve CEO’su George Kurtz, telefon görüşmesinde analistlere “Daha az dahili kaynakla daha fazlasını yapmak birçok şirket için yeni normal haline geldi” dedi. “İhlalleri durdurmanın sonucu, [chief technology officers.]”

Şirket, bir önceki yıldaki 42 milyon $ veya hisse başına 18 sentlik zararla karşılaştırıldığında dördüncü çeyrekte 47.5 milyon $ veya hisse başına 20 sent mali zarar bildirdi. Hisse bazlı tazminat ve diğer kalemleri hariç tutan düzeltilmiş net gelir, bir yıl önceki dönemde hisse başına 30 sente kıyasla hisse başına 47 sent oldu.

Gelir, bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 431 milyon $’dan 637.4 milyon $’a yükseldi.

Analistler, CrowdStrike’ın 619.1 milyon $ ila 628.2 milyon $ gelir üzerinden hisse başına 42 sent ila 45 sent tahminine dayanarak, 625 milyon $’lık gelir üzerinden hisse başına 43 sent kazanç bildirmesini bekliyorlardı.

CrowdStrike, beş veya daha fazla, altı veya daha fazla ve yedi veya daha fazla modüle sahip abonelik müşterilerinin yıldan yıla sırasıyla %52, %62 ve %75 büyüdüğünü söyledi. Şirket, beş veya daha fazlasının müşterilerin %62’sini, yedi veya daha fazlasının ise %22’sini oluşturduğunu sözlerine ekledi.

Bu kazanç sezonunun en büyük temalarından biri, bulut yazılımı şirketlerinin, yaklaşmakta olan bir durgunluk nedeniyle satın alma işlemlerini büyük olasılıkla erteledikleri için yeni müşteriler azaldıkça daha fazla modülü benimsemek için mevcut müşterilerinden nasıl yararlandıklarıydı.

CrowdStrike, yeni müşteriler oluşturmak için küçük ve orta düzey işletme pazarını hedefliyor ve eski SentinelOne Inc. S’nin işe alınmasına atıfta bulunuyor.
-%3,34
stratejinin aracı olarak baş işletme sorumlusu olarak Daniel Bernard’ı ve baş ürün sorumlusu olarak Raj Rajamani’yi yönetir.

Kurtz, “KOBİ yolculuğumuzun henüz başlarındayız, ancak yine müşteriler bunu istiyor,” dedi.

Yıllık yinelenen gelir veya ARR, bir önceki çeyreğe göre %48 artarak 2,56 milyar dolara yükselirken, Street 2,52 milyar dolar bekliyordu. ARR, şirketin aboneliklere dayalı olarak ne kadar gelir bekleyebileceğini gösteren bir hizmet olarak yazılım metriğidir.

CrowdStrike hisseleri son 12 ayda %25 düşerken, S&P 500 SPX,
-%1,53
%5 ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite COMP değer kaybetti,
-%1,25
%10 düştü ve ETFMG Prime Cyber ​​Security ETF HACK,
-0.91%
%16 düştü

Geçtiğimiz çeyrekte, CrowdStrike’ın hisse senedi, şirketin makro rüzgarlar ve daha uzun müşteri satın alma döngüleri arasında abonelikleri yavaşlatacağı konusunda uyarmasının ardından bir günlük en kötü yüzde düşüşünü kaydetti, aynı birçok bulut yazılımı şirketi bu kazanç sezonunda rapor ediyor.

Okumak: Morgan Stanley, siber güvenliğin bu “Üç Atlısı”nın yavaşlayan talebin üstesinden gelme olasılığının yüksek olduğunu söylüyor

İşletmeler yaklaşmakta olan bir durgunluğu harcamayı yavaşlatırken, bulut yazılımı satıcıları hala maliyet bilinci ortamında anlaşmalar yapmaya çalışıyor. Müşteriler, platforma yeni hizmetler veya modüller ekleyerek, özelleştirilmiş platformlarına daha fazla modül veya işlevsellik eklemeleri için teşvik edilir ve satılır.

Okumak: Bulut yazılımı, ‘çamurda bıçak için bir mücadele’ ve Wall Street, kazanan tek sektörde kötüye gidiyor

Bu, kimlik yönetimi yazılım şirketi Okta Inc.’i destekleyen modeldir. OKTA,
+1.51%,
Çarşamba günü geç saatlerde, işlerinin büyük kısmının yerleşik müşterilere ek satış ve çapraz satış olduğunu söyledi ve Wall Street, şirketin “kısmen ormandan çıktığını” söyledi.

Zscaler Inc. ZS gibi şirketlerden farklı derecelerde aynı hikaye geliyor.
-1.61%,
ve insan kaynakları bulut yazılımı şirketi Workday Inc. WDAY,
-%1,15
Bu arada, müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı devi Salesforce Inc. CRM,
-%0,26
Hisse senedine 2020’den bu yana en büyük artışı sağlayan kâr artışı vaat eden bir kazanç raporuyla Street’i kazandı.


İlginizi Çekebilir

Virgin Orbit Holdings’in hisseleri iş eksenleriyle düştü, Rumble ve Digital World Acquisition hisseleri Donald Trump iddianamesiyle yükseldi

İşte Cuma gününün en büyük ABD hisse senedi taşıyıcılarından bazıları: Stok kazananlar: Sağcı medya platformları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: