Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Çin’in gösterge kredi faiz oranları değişmedi

Çin’in gösterge kredi faiz oranları değişmedi

Ülkenin merkez bankası tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir açıklamaya göre, Çin’in gösterge borç verme faiz oranları, geçen hafta kilit politika faiz oranlarının sabitlenmesinin ardından beklendiği gibi değişmedi.

Çin Halk Bankası, bir yıllık kredi ana faiz oranının %3,65’te sabit kalırken, beş yıllık LPR’nin %4,3’te değişmediğini söyledi.

Merkez bankasının geçen hafta bankaların LPR’yi fiyatlandırmak için kullandıkları orta vadeli borç verme imkânının faiz oranları olan kilit politika oranlarını sabit tutmasının ardından oranların değişmemesi bekleniyordu.

Ayrıca, PBOC Valisi Yi Gang, bu ayın başlarında yaptığı bir brifingde, mevcut faiz oranı seviyesinin “uygun” olduğuna inandığını ve bankalar için uzun vadeli fonları serbest bırakmak için bankaların zorunlu karşılık oranını düşürmek için yer olduğunu söyledi.

Çin merkez bankası Cuma günü yaptığı açıklamada, ülkenin ekonomik toparlanmasını daha da desteklemek için RRR’yi 0,25 puan düşüreceğini söyledi.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: