Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Çin Ticaret Bakanlığı, Avustralya’nın TikTok yasağını ‘ayrımcı’ olarak nitelendirdi

Çin Ticaret Bakanlığı, Avustralya’nın TikTok yasağını ‘ayrımcı’ olarak nitelendirdi

Çin ticaret bakanlığı Cuma günü Canberra’nın video paylaşım uygulaması TikTok’u hükümet cihazlarında yasaklama hamlesini “ayrımcı” olarak nitelendirdi ve bunun Avustralya’nın iş ortamına küresel güveni zedeleyeceğini söyledi.

Sözler, ABD ve diğer istihbarat paylaşımı müttefiklerinin ByteDance Ltd.’nin sahibi olduğu Pekin merkezli TikTok’a karşı benzer adımlar atmasının ardından Avustralya’nın bu hafta başlarında yasağı duyurmasının ardından geldi.

Adı açıklanmayan bir yetkili, “Avustralya tarafını her tür işletmeye adil ve adil davranmaya, açık, şeffaf ve ayrımcı olmayan bir iş ortamı sağlamaya ve aynı zamanda Çin-Avustralya ekonomik ve ticari işbirliğinin gelişimi için elverişli bir atmosfer yaratmaya çağırıyoruz.” Çin ticaret bakanlığı, hükümet organının web sitesinde yaptığı açıklamada söyledi.

Yetkili, yasağın Avustralya’nın ulusal güvenliğini korumaya yardımcı olmadığını ve ülke vatandaşlarının ve şirketlerinin çıkarlarına zarar verdiğini söyledi.

Bu gelişme, Çin’in Avustralya’dan kömür ithalatına yönelik kısıtlamaları kaldırmasıyla ticaret meseleleri üzerindeki uzun süreli soğukluğun çözülmesinin ardından bu yılın başlarında iyileşmeye başlayan iki ülke arasındaki ilişkileri zorlayabilir.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: