Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Çin Merkez Bankası, temel politika faiz oranlarını değiştirmedi

Çin Merkez Bankası, temel politika faiz oranlarını değiştirmedi

Çin merkez bankası Çarşamba günü temel politika faiz oranlarını değiştirmedi ve bu ayın sonunda gösterge borç verme faiz oranlarının sabitleneceğini öne sürdü.

Çin Halk Bankası, %2,75 faiz oranıyla bir yıllık orta vadeli borç verme olanağı aracılığıyla bankacılık sistemine 481 milyar yuan (70 milyar $) değerinde likidite enjekte etti. Ülkenin referans kredi faiz oranını fiyatlandırmak için kullanılan MLF faiz oranı, önceki operasyonla aynıydı.

PBOC ayrıca, %2.00’lik sabit bir faiz oranıyla yedi günlük ters repo anlaşmaları yoluyla 104 milyar CNY fon enjekte etti.

PBOC Başkan Yardımcısı Liu Guoqiang, bu ayın başlarında merkez bankasının para politikalarını önemli ölçüde sıkılaştırmaktan veya gevşetmekten kaçınacağını söyledi.

Analistler, Çin’in yeniden açılmasının ardından beklenenden daha erken ekonomik toparlanmasının, büyük çaplı parasal gevşeme olasılığını azalttığını söylüyor.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: