Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Carolinas’ta veya Virginias’ta, ne çok büyük ne de çok küçük, yürünebilir bir kasabada emekli olmak istiyoruz — nereye gitmeliyiz?

Carolinas’ta veya Virginias’ta, ne çok büyük ne de çok küçük, yürünebilir bir kasabada emekli olmak istiyoruz — nereye gitmeliyiz?

Birkaç yıl içinde emekli olmayı düşünüyoruz ve Carolinas ve Virginias’a bakıyoruz. Çok büyük ya da çok küçük olmayan bir şehir istiyoruz. Tiyatro, müze gibi kültürel tesisler olsa, restoran ve mağazalara yürüme mesafesinde olsa güzel olur. Appalachian Trail’i seviyoruz. Karakterli evleri de severim.

Harpers Ferry’e gittik ve çok güzel olmasına rağmen tam olarak aradığımız şey değildi. Ekim ayında Asheville’e gidiyoruz.

Herhangi bir öneriye açığız.

Eileen

Eileen,

Keşfettiğiniz gibi, bir yer kağıt üzerinde iyi görünse de yine de tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. Ve bir yer doğru göründüğünde, bunu bir turist olarak deneyimlemek yerine, bunun yeni gününüz olduğunu düşünerek emin olmak için biraz zaman harcarsınız umarım.

Çok büyük ve çok küçük olmamanın ne anlama geldiğini yalnızca siz bilirsiniz – ve bu, hem boyut hem de bütçe açısından Harpers Ferry ile Asheville arasında oldukça büyük bir farktır. Asheville’e tepkinizi merak edeceğim ama oradayken Unsur.net’ın “Nerede Emekli Olmalıyım” serisinde önerilen Hendersonville ve Brevard’a bakın.

Daha önce itiraz edebilecek diğer topluluklara da ışık tuttum: Virginia’daki Harrisonburg, Roanoke, Blacksburg ve Lexington. AT, Güney Carolina’dan geçmez, ancak Greenville’i işaretlerdim. Aramanızı Tennessee’ye kadar genişletecekseniz, Knoxville (şehir sizin için çok büyük olabilir) veya Cookeville çevresine bakın.

Unsur.net “Nerede Emekli Olmalıyım” aracı, başka yerleri keşfetmenize yardımcı olabilir.

Aşağıda birkaç seçenek daha listeliyorum. Restoranlara ve mağazalara yürünebilirliğin, bir bütün olarak kasaba veya şehirden çok mahalleyle ilgili olduğunu unutmayın. Karakter sahibi bir ev de istediğinize göre, daha eski mahallelere odaklanın.

Son olarak, emeklilik bütçenizden ve o evi alıp tamir etmek için ne kadar harcayabileceğinizden hiç bahsetmiyorsunuz. Henüz yapmadıysanız, mali durumunuzu değerlendirmek için biraz zaman ayırın. muhafazakar olun; borsa her zaman dostun olmayacak.

Staunton, Virjinya

Staunton Kongre ve Ziyaretçi Bürosu

İşte Shenandoah Vadisi’nde dağlardan bir saat uzaklıkta daha küçük, yürünebilir bir kasaba. 25.000 kişiye ev sahipliği yapan Staunton’da çok sayıda tarihi bölge vardır (bkz. ücretsiz yürüyüş turları) ve küçük, özel bir sosyal bilimler okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Mary Baldwin Üniversitesi.

Şehrin tiyatro merkezi, Amerikan Shakespeare Merkezi ve Shakespeare’in kapalı tiyatrosunun dünyadaki tek yeniden yaratımı olan Blackfriars Playhouse. Tarih meraklıları takdir edebilir Woodrow Wilson Başkanlık Kütüphanesi ve Müzesi. Ayrıca tüm yaz boyunca canlı müzik festivalleri bulacaksınız.

Daha büyük bir şey istediğinizde, 40 mil doğudaki Charlottesville’e (burada önerilen) ve Virginia Üniversitesi kampüsüne gidin. Sahili düşünüyorsanız, Atlantik Okyanusu yaklaşık 3 saat uzaklıktadır.

Kar yağacak olsa da, kışın en yüksek seviyeleri ortalama 40’lardadır. Ortalama yaz zirveleri 80’lerin ortalarına ulaşır.

Medyan ev fiyatları 235.000 dolar civarında. İşte konut piyasası neye benziyorUnsur.net gibi News Corp.’a ait olan Realtor.com’daki listeleri kullanarak.

Salisbury, Kuzey Karolina

Getty Resimleri

Kuzey Karolina’nın Piedmont bölgesindeki 35.000 nüfuslu bu şehirde gözüme çarpan şey, çok sayıda tarihi bölge, şehir merkezi dahil. Bu, karakteri olan bir ev bulmayı kolaylaştırmalı.

Salisbury’de de var iki tiyatro ve kendi senfonisi. Eyaletteki en büyük ikinci göl olan bir rezervuar olan High Rock Lake, şehrin hemen dışında. Büyük şehir olanakları (ve havaalanı) 45 dakika uzaklıktaki Charlotte’tadır.

Ortalama yaz zirveleri 80’lerin üzerindedir. Kışlar ılıman geçer, minimum kar ve 50’li yaşların altında ortalama yüksekler.

Realtor.com’a göre Salisbury’de bir ev için ortalama liste fiyatı 215.000 dolar. İşte konut piyasası Salisbury’de Ve Rowan County genelinde benziyor

Abingdon, Virjinya

Virginia Creeper Trail, adını bir zamanlar demir dağlara tırmanan buharlı motordan almıştır.

Virginia Tourism Corp.’un izniyle

Appalachian Trail’e olan sevginizi göz önünde bulundurarak, yaklaşık 8.400 nüfuslu bu kasabaya bakın. Ulusal Tarihi Yerler Sicilinde yer alan bir şehir merkezi. 34 mili takip edebilirsiniz Virginia Sarmaşık Yolu daha da küçüğün yaklaşık yarısı Şam, bir AT iz kasabası.

Turizm ofisi, Abingdon’un en gösterişli küçük kasabaların listelerinde yer almaya devam etmesiyle övünüyor. Kültür için, Takas Tiyatrosu ve William King Sanat Müzesi. çalışan sanatçılarla sohbet edin Sanat Deposu.

Bu kasabanın doğru boyutta mı yoksa çok küçük mü olduğuna yalnızca siz karar verebilirsiniz. Sakinlerinin yaklaşık dörtte biri emekli, dikkate alınması gereken başka bir faktör.

Ortalama yaz zirveleri 80’lerin ortalarına kadar ulaşır; ortalama kış yükseklikleri 40’lardadır, ancak kar günleri de alacaksınız. Realtor.com’a göre bir ev için ortalama liste fiyatı 232.000 dolar civarında. Ancak küçük kasabalar, daha az ev seçeneği anlamına da geliyor. İşte şimdi piyasada olanlar.

Eileen ve kocası nerede emekli olmalı? Önerilerinizi yorum kısmına bırakın.

Unsur.net’ın “Nerede Emekli Olmalıyım” serisinden daha fazlası:

Dağlardan veya okyanustan bir saat içinde 250.000 dolarlık bir ev istiyoruz – nerede emekli olmalıyız?

Yürünebilir, tarihi, dört mevsimlik bir şehre taşınmak ve yılda 30.000 dolarlık bir bütçeye sahip olmak istiyorum – nerede emekli olmalıyım?

Bisiklete binebileceğimiz, yürüyüş yapabileceğimiz ve kanoyla gezebileceğimiz küçük bir kasabada yaşamak istiyoruz – öyleyse nerede emekli olmalıyız?

Soğuk Midwest eyaletlerini ‘daha sıcak ve daha kuru iklimler’ ve yılda 44.000 $ ile uygun fiyatlı sağlık hizmetleri için terk etmek istiyoruz – öyleyse nerede emekli olmalıyız?


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: