Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Cardlytics’in hissesi, şirketin tahminleri artırmasının ardından şimdiye kadarki en iyi güne doğru %80 arttı

Cardlytics’in hissesi, şirketin tahminleri artırmasının ardından şimdiye kadarki en iyi güne doğru %80 arttı

Cardlytics Inc. hisseleri, dijital reklamcılık şirketinin üç aylık tahminini artırmasının ardından Salı günü rekorun en iyi gününe yükseldi.

Cardlytics CDLX,
+%80,87
şimdi ilk çeyrek için 63,5 milyon dolar ila 66,5 milyon dolar gelir bekliyor. Önceki görünümü 54 milyon dolardan 63 milyon dolara çıktı.

Şirket ayrıca, tüketici teşviklerini dikkate alan rezervasyonlarda 93 milyon ila 97 milyon dolar arasında olmasını bekliyor. Müşteri sadakati programlarının yürütülmesine yardımcı olmak için finans kurumlarıyla birlikte çalışan Cardlytics, bu çeyrek için 84 milyon ila 93 milyon dolar arasında erken bir rezervasyon tahmini verdi.

İcra Kurulu Başkanı Karim Temsamani yaptığı açıklamada, “Zorlu makroekonomik ortama rağmen, ürün odaklı bir işletme yapısına geçişimiz şimdiden olumlu sonuçlar veriyor” dedi. “Geliştirilmiş gelir düzeyi rehberliğimiz, ABD iş dünyasında beklenenden daha iyi büyüme ve son kazanç görüşmemizde tartışılan ürün optimizasyonlarından kaynaklanıyor.”

Cardlytics hisseleri Salı günkü harekette yaklaşık %80 arttı ve rekor düzeydeki en büyük tek günlük yüzdelik kazancını kolayca açıkladı. Ayrıca üst üste beşinci seans için yükseldiler.

Cardlytics’in hissesi, 12 aylık bir süre içinde %89 düşmesine rağmen, bu yıl şu ana kadar %8,5 arttı.

Needham analisti Kyle Peterson, müşterilerine yazdığı bir notta, güncellenen görünümün “iyi uygulamanın” sonucu gibi göründüğünü yazdı.

“Geliştirilmiş temeller ve olumlu güncellemeye yanıt olarak genel olarak tahminlerimizi yükseltmemiz bizi cesaretlendiriyor” dedi. “Makro koşulların değişken kalması durumunda CDLX’in toparlanmasında bir miktar dalgalanma olabileceğine inansak da, güçlü uygulamayı takdir ediyoruz ve CDLX’in güçlü ve sürdürülebilir organik büyüme sağlama yolunda doğru yolda olduğuna inanmaya devam ediyoruz.”

Yönetim ayrıca şimdi düzeltilmiş faiz, vergi, amortisman ve itfa öncesi kazanç (Ebitda) bazında 5 milyon ila 8 milyon dolar arasında bir kayıp öngörürken, önceki görünümü metrikte 10 milyon ila 17 milyon dolar arasında bir kayıp öngörüyordu.

Temsamani, Cardlytics’in “yönetim konusundaki titiz yaklaşımına dikkat çekti. [its] “ilk çeyrekte 3,5 milyon dolarlık bir kerelik tasarruf uygulanmasını” içeren maliyet yapısı.

Ayrıca bakınız: Cardlytics, mevcut CFO’sunun istifasını açıklamasının ardından yeni CFO’su arıyor


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: