Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Çalışan kaç Amerikalının yemek kuponuna ihtiyacı var? Cevap sizi şaşırtabilir.

Çalışan kaç Amerikalının yemek kuponuna ihtiyacı var? Cevap sizi şaşırtabilir.

Başkan Joe Biden ve Meclis Başkanı Kevin McCarthy tarafından hafta sonu imzalanan borç tavanı anlaşması, hem Cumhuriyetçiler hem de Demokratlar için birçok taviz içeriyor. Bazılarının midesi diğerlerinden daha zor olabilir. Bunların en önemlisi: federal hükümetin Tamamlayıcı Beslenme Yardımı Programında veya gıda pulu programında yapılan değişiklikler.

Biden Pazar akşamı yaptığı açıklamada, “Anlaşma, mümkün olan en kötü krizi önlüyor, ulusumuzun tarihinde ilk kez bir temerrüt, feci bir temerrüt tehdidini masadan kaldırıyor” dedi. SNAP alıcıları için çalışma gereksinimlerini artıran ve gazilere ve evsizlere ve koruyucu aileden geçiş yapan genç yetişkinlere SNAP erişimini genişleten anlaşmanın Kongre’den geçip geçmeyeceği henüz belli değil.

Eskiden gıda kuponu programı olarak bilinen SNAP, düşük gelirli hanelerin besleyici gıda için ödeme yapmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Ama çalışan Amerikalıların kaç tanesi yemek kuponu alıyor?

tarafından bu yıl yayınlanan bir rapor Tarım Bakanlığı Ailelerini beslemek için Tamamlayıcı Beslenme Yardımı Programına güvenen tüm ailelerin %42’sinin 2019 mali yılında kazanılan geliri olan hanelerde yaşadığını tespit etti. Uzlaşma Yasası, kamu yardımı alanlar için çalışmaya daha fazla önem verdi” dedi.

Ailelerin %70’inden fazlası hak sahibi SNAP avantajları için Ve Programa katılanların %82’si o hanede çalışan en az bir kişiye sahiptir. Tümü USDA raporuna göre, ülke çapında SNAP yardımları almaya uygun haneler programa katıldı.

SNAP’e katılmaya uygun çalışan hane sayısı Ve programa katılanlar da eyaletlere göre değişir. En az bir çalışan kişinin bulunduğu Pennsylvania’daki uygun hanelerin yaklaşık %94’ü, Illinois’de %92 ve Oregon’da %90 programa katıldı. Ancak bu oran Kaliforniya’da %59’a düştü.

Sayım Bürosu, ABD’deki 79 milyon ailenin %12’sinin önceki 12 ayda bir noktada SNAP yardımı aldığını tahmin ediyor.

SNAP katılımcılarının çoğunluğu çocuklar, yaşlılar ve engelli kişilerdir ve çalışmaları beklenmezken, istikrarsız işlere ve düşük maaşa sahip işçiler de SNAP yardımlarından yararlanmaktadır.

“SNAP yardımı alan 3,4 milyon evli-çift aileden %84’ünün en az bir çalışanı vardı. Neredeyse yarısının (%49) iki veya daha fazla çalışanı vardı” denildi. “Bu veriler, SNAP’in birçok ABD’li çalışan aileye beslenme desteği sağladığını gösteriyor. Milyonlarca işçi, düşük ücretleri desteklemek ve ailelerinin temel beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için SNAP kullanıyor.”

SNAP’e her ay 42 milyondan fazla kişi katıldı. en son USDA rakamları göstermek, 2019’da 35 milyondan fazla insan.

SNAP katılımcılarının çoğunluğu çocuklar, yaşlılar ve engelli kişilerdir ve çalışmaları beklenmezken, istikrarsız işlere ve düşük maaşa sahip işçiler de SNAP yardımlarına güvenmektedir. araştırmacılar söylemek. Pek çok uygun katılımcı, işlerini kaybettiklerinde, bir aile krizi yaşadıklarında ve hatta haneye yeni bir aile üyesi eklediklerinde geçici olarak SNAP’a başvurur.

Federal program, bir ailenin gıda bütçesini desteklemek için aylık yardımlar sağlayarak düşük gelirli ailelerin sofralarına yiyecek koymasına yardımcı olur. Aileler her ay yardımları bir EBT veya elektronik yardım transfer kartı aracılığıyla alır ve bunu bakkallarda, süpermarketlerde, marketlerde ve bazen uygun çiftçi pazarlarında kasalarda kullanır. Program yakın zamanda çevrimiçi ödemeleri etkinleştirdi.

Son borç tavanı anlaşması çalışma yaşı sınırını 54 ve altından 49 ve altına indirdi. Aylık SNAP ödeneği alabilmek için “güçlü” olan ve yaş sınırını karşılayan çocuğu olmayanların ayda en az 80 saat çalışması veya bir eğitim programına katılması gerekir veya üç ayda yalnızca üç ay yardım alabilirler. yıl.

İlerici bir düşünce kuruluşu olan Bütçe ve Politika Öncelikleri Merkezi başkanı Sharon Parrott, hükmün istihdamı veya kazancı artırmadan çok sayıda insandan gıda yardımını alabileceğini söyledi. ifade. “Anlaşma, çok sayıda kadın da dahil olmak üzere 50-54 yaş arası yüzbinlerce yaşlı yetişkini gıda yardımını kaybetme riskiyle karşı karşıya bırakıyor.”

İlgili: Bölünmüş bir Kongre, gıda yardımı programları ve milyonlarca düşük gelirli Amerikalı için belirsizlik anlamına geliyor


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: