Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Cal-Maine Foods’un karı sekiz kat arttı, yumurta fiyatları arttıkça satışlar iki kattan fazla arttı

Cal-Maine Foods’un karı sekiz kat arttı, yumurta fiyatları arttıkça satışlar iki kattan fazla arttı

Cal-Maine Foods Inc. Salı günü, yumurta fiyatlarının önemli ölçüde artması ve hatta kuş gribinin yumurta üretimini etkilemeye devam etmesi nedeniyle üçüncü çeyrekte satışların iki kattan fazla arttığını ve karının sekiz kat arttığını bildirdi.

Cal-Maine Gıdaları SAKİN,
-1.81%
hisseleri normal seansta %1,8 düşerek 54,27 dolardan kapandıktan sonra saatler sonra yaklaşık %4 yükseldi, çünkü sonuçlar Wall Street beklentilerini aştı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük yumurta üreticisi ve dağıtıcısı, üçüncü çeyrek net gelirini bir yıl önceki dönemdeki 39,5 milyon $ veya hisse başına 81 sente kıyasla 323,2 milyon $ veya hisse başına 6,62 $ olarak bildirdi. Gelir, bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 477,5 milyon dolardan iki kattan fazla artarak 997,5 milyon dolara yükseldi. Düzine yumurta başına ortalama satış fiyatı, bir yıl önceki dönemde 1,46 dolardan 3,68 dolara yükseldi.

FactSet tarafından ankete katılan analistler, 888,2 milyon $’lık gelir üzerinden hisse başına 5,47 $ kazanç tahmin ediyorlardı. Düzine yumurta başına ortalama 3,17 dolarlık bir satış fiyatı bekliyorlardı.

Mississippi merkezli Cal-Maine, “dördüncü çeyrek görünümü için rakam sağlamadı, ancak” [highly pathogenic avian influenza] HPAI salgını, genel yumurta arzı üzerinde aşağı yönlü baskı uygulamaya devam edecek.” Analistler, 697.6 milyon $’lık gelir üzerinden hisse başına 2.99 $ kazanç tahmin ediyorlardı.

Şirket ayrıca, üçüncü mali çeyrek için hisse başına yaklaşık 2,20 $ nakit temettü ödeyeceğini, 11 Mayıs’ta rekor sahiplerine 26 Nisan’da ödeneceğini söyledi.

Ayrıca bu hafta Cal-Maine, Todd Walters’ın baş işletme sorumlusu olarak atandı. 2011’den beri şirketin Güney Teksas’taki operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısıydı.

Cal-Maine hisseleri bu yıl şu ana kadar yaklaşık %0,2 yükselirken, S&P 500 endeksi SPX,
-%0,16
yıldan bu yana %3,25 arttı.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: