Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Caitlin Clark NIL: Iowa yıldızı March Madness sırasında kazançlar ve para biriktirdi

Caitlin Clark NIL: Iowa yıldızı March Madness sırasında kazançlar ve para biriktirdi

Caitlin Clark, bu yılki NCAA March Madness basketbol turnuvalarının en önemli hikayelerinden biri oldu.

Clark, şampiyonluk maçında LSU’ya yenilmeden önce, Iowa Üniversitesi kadın takımını 30 yıl sonra ilk kez Final Four’a çıkardı. Iowa’nın Mart koşusu sırasında Clark, 41 sayı, 12 asist ve 10 ribaund ile bir maç oynadı, bu, kadın veya erkeklerin March Madness tarihindeki ilk 40 sayılık üçlü ikiye katladı (üçlü ikiye katlama, bir oyuncunun en az üç maçta çift haneli toplamlar kaydetmesidir. Sayılar, ribaundlar, asistler, top çalmalar ve bloklar gibi önemli istatistiksel kategorilerin tümü). Arka arkaya maçlarda 40 sayı attı.

Ayrıca bakınız: LSU’dan Angel Reese, herhangi bir erkek veya kadın kolej basketbol oyuncusu arasında en fazla NIL sponsoruna sahiptir.

Sahadaki olağanüstü performanslarıyla birlikte – viral şaplak konuşma hem veren hem de alan uçlarda olduğu – Clark, Des Moines bölgesinden bir gençprofilini ve muhtemelen kadınlar turnuvasının profilini önemli ölçüde artırdı.

Yaygın olarak gözlemlendiği gibi, tokat kıtlığı değildi. LSU’nun Pazar günkü şampiyonluk galibiyetinde zaman geçtikçe, Tigers yıldızı Angel Reese, Clark’ın turnuvanın başlarında yaptığı bir hareket olan beni göremezsin hareketini gerçekleştirdi.

Reese’in kutlama hareketi, sınıfsız olup olmadığı konusunda bir Twitter tartışmasına yol açarken, yüksek profilli bir hesap hızla karar verdiği için, Clark fark etmediğini söyledi. “Yapabileceğin tek şey başını dik tutmak, yaptıklarınla ​​gurur duymak ve dünyadaki tüm övgüler LSU’ya ait.” dedi. Muazzamdılar. Bunu hak ediyorlar. Müthiş bir sezon geçirdiler.”

kaçırmayın: LSU’dan Angel Reese, Caitlin Clark ve Iowa’yı yendikten sonra şampiyonluk yüzüğü ve beni göremezsin jestleri: Pişmanlık yok

Yine de, Clark’ın bu sezonki performansı kitaplardan biriydi ve şimdiden bazı büyük ödemelere ve maaş çeklerine yol açtı.

Birincisi, 21 yaşındaki Clark’ın şu anda 484.000 Instagram takipçisi var (altı ay önce 151.000 idi) ve Iowa’nın unvan arayışı sırasında Buick ve Bose gibi markalarla birlikte sponsorlu içerik yayınladı.

Clark ve diğer kolej sporcuları, NCAA’nın uzun süredir amatör statüsü ve uygunluk tanımlarında rotasını değiştirdiği 2021’den beri – topluca NIL olarak bilinen – isimlerinden, resimlerinden ve benzerliklerinden kâr elde edebiliyorlar.

Arşivlerden: Kadınlar NIL anlaşmalarında erkeklerden daha fazla para kazanabilir

Sponsorlu Instagram gönderileri, Clark’ın meteorik yükselişini finansal olarak güçlendirmesinin tek yolu değil. Geçmişte, West Des Moines, Iowa merkezli ve kadın merkezli bir giyim şirketi ile sponsorluk anlaşmaları yapmayı kabul etti. Vinil Dükkanıadında bir Ortabatı süpermarket zinciri Hy-VeeH&R Blok HRB,
+%0,57,
Topps, Nike NKE,
-%0,79
Ve Goldman Sachs
GS,
-0.18%.

ESPN bildirdi Clark, NIL anlaşmalarından en az 1 milyon dolar kazandı geçen Ekim ayında Nike ile imzalanmadan önce.

Influencer pazarlama platformu MarketPryce’de atlet ilişkileri başkanı Michael Ehrlich, “Caitlin Clark’ın March Madness’in en parlak yıldızı olduğuna şüphe yok,” dedi. On3’e anlattı geçen hafta. “Herhangi bir markanın potansiyel atlet-partner dilek listesinin başında olmalı.”

verilerine göre, kadın basketbolu toplam NIL tazminatında sadece futbol ve erkek basketbolunun gerisinde yer alıyor. Açık Dorsesporcuları markalarla buluşturan bir teknoloji şirketi.

“Aşırı seçici oldum” Clark, hangi NIL anlaşmalarının taahhüt edileceğini seçme hakkında söyledi. “Açıkçası pek çok şey yapmaya zamanım yok. Her zaman, genellikle uzun vadeli anlaşmalar olan daha büyük şirketlerle ortak olmaya çalışırım. Değerlerimle ve bir kişi olarak kim olduğumla örtüşüyorlar.

Ayrıca bakınız: March Madness bahisçisi, Fairleigh Dickinson üzüldükten sonra 33.000 doları 528.000 dolara çevirdi

Clark’ın Louisville’e karşı oynadığı triple-double maç, ESPN’de 2,5 milyon izleyici çekerek bu sezon kanalda gösterilen tüm NBA maçlarını geride bıraktı. Bu sezon ESPN için en yakın NBA izleyici sayısı, New York Knicks’in 5 Mart’ta Boston’da Celtics’e karşı oynadığı sırada 2,14 milyondu. ShowBuzzDaily.com.

Clark, Hawkeyes’ı Final Four’a ulaştıktan sonra, “Küçük bir kızken, bir takımı Final Four’a götürmek ve bu anlarda olmak ve üzerime konfeti yağdırmak için bu anın hayalini kurdum,” dedi.

Clark’ın ödülleri arasında iki kez All-American olmak, uluslararası yarışmalarda üç kez altın madalya sahibi olmak ve 2023 yer alıyor. Naismith Yılın Kadın Oyuncusu.

İlgili: LeBron James vs. Michael Jordan: net değer söz konusu olduğunda KEÇİ kimdir?

Üniversite atletizmindeki yeni NIL kurallarını herkes sevmiyor. Geçen hafta bir kongre oturumunda, bir alt komite Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi günümüz NIL yaklaşımından kaynaklanan sorunlar hakkında üniversite yöneticilerinin, şu anki bir kolej softbol oyuncusunun ve bir üniversite rektörünün tanıklığını dinledim.

Washington eyaletinden bir Cumhuriyetçi olan Temsilci Cathy McMorris Rodgers, “Mevcut NIL kaosu, öğrenci sporcuların kendi başlarının çaresine bakmaya bırakıldığı anlamına geliyor” dedi. “Ve oyunlarının zirvesindekiler, akademik ve atletik taahhütlerini sürdürürken, çok sayıda temsilci, kolektif ve yüksek dolarlık sözleşme teklifleri arasında nasıl manevra yapacaklarını bulmalıdır.”


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: