Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bu polar ceket gibi SVB swag, eBay’de 1.000 $’a kadar satılıyor

Bu polar ceket gibi SVB swag, eBay’de 1.000 $’a kadar satılıyor

Silicon Valley Bank, çöktüğü haberine rağmen yaşamaya devam ediyor – en azından eBay EBAY üzerinden alıp satanlar için.
+1.47%.

Bir SVB ürünleri dalgası var – esasen geçmiş yıllarda çalışanlara verilen kurumsal ganimet – ve şimdi popüler çevrimiçi müzayede sitesinde tahsil edilebilir ücretler olarak sunuluyor. Öğeler beyzbol şapkaları ve su şişelerinden et ve peynir tahtasına kadar uzanır. Ve talep edilen fiyatlar 1.000 $ ‘a kadar çıkıyor.

Maliyeti bu aslında bir SVB finans komitesi ceketi (resmi fiyat 1.000$ veya “en iyi teklif”). Satıcı bunun SVB için LL Bean tarafından yapılmış “Orijinal SVB ürünü” olduğunu söylüyor. Satıcı, XL beden polar ceketin “Yönetim Kurulu Finans Komitesi üyelerine verildiğini” ekliyor.

Bu senin için çok pahalıysa, bir bardak ve şişe seti var. bu 188,50 $ çalışıyor 24 tekliften sonra, Salı sabahı itibariyle. Satıcı tarafından “2021’de SVB çalışanlarına verilmiş” “SVB tarihinin otantik bir parçası” olarak faturalandırılır.

Sonra, var yalıtımlı kahve kupası Salı sabahı itibariyle 76 $ ‘a gidiyor, bu oldukça arka bir hikaye ile geliyor. Satıcı şöyle diyor: “Silicon Valley Bank’ta Enterprise Business Analytics ekibinde veri bilimcisi olarak çalıştım. Olanlardan tamamen şok oldum ve gelecek için son derece endişeliyim. Bu kupayı satın almak bana yardımcı oluyor ama aynı zamanda size ABD tarihindeki en hızlı bankacılık başarısızlıklarından birinin tarihini de veriyor.”

Bazı SVB kurumsal ürünleri mi arıyorsunuz? EBay’de 229,99 dolara markalı bir et ve peynir tahtası (solda) ve 76 dolara yalıtımlı bir kahve kupası bulacaksınız.

eBay

Ve satıcı oradan devam ederek, “Bu kupa günden güne kullanıldı ve eskime belirtileri gösteriyor. Ancak toz kaplamadaki bu (çentikler), bankanın ve müşterilerinin başarılı olmasına yardımcı olmak için verileri kullanmasına yardımcı olma konusundaki öğütme, analiz etme ve nihayetinde başarısız olma hikayemi anlatıyor.”

Alınabilecek diğer SVB ürünleri arasında şunlar yer alır: kablosuz hoparlör (99,99 $), bir sırt çantaşı (92 $) ve evet, o et ve peynir tahtası (229,99 $). Yönetim kurulu “hafif kullanılmış” olarak faturalandırılır.

Öğeler açıkça anlık bir durumdan bahsediyor, ancak yolun aşağısında koleksiyon olarak çok değer taşıyacaklar mı? Hatıra eşyası uzmanı ve müzayede sitesi ComicConnect’in başkanı Vincent Zurzolo, SVB hikayesi eski bir haber haline geldiğinde, bu eşyalara çok fazla ilgi veya değer olacağının şüpheli olduğunu söylüyor, önümüzdeki yıllarda çok daha az.

Unsur.net’e konuşan Zurzolo, “10 yıl içinde hiç kimse ‘Bırakın şu banka battığındaki peynir tahtasını toplayayım’ demeyecek” dedi.


İlginizi Çekebilir

Bu para ve yatırım ipuçları, portföyünüze biraz yeşil ve altın ekleyebilir

Bu en iyi para ve yatırım özelliklerini kaçırmayın: Unsur.net’in en iyi yatırım fonları ve ETF …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: