Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bu hisse senedi stratejisi çok para çekiyor. İşte en iyi 10 seçimi.

Bu hisse senedi stratejisi çok para çekiyor. İşte en iyi 10 seçimi.

Faiz oranlarındaki hızlı yükselişin hisse senedi ve tahvil fiyatlarında düşüşe neden olduğu bir yılın ardından yatırımcılar kaliteye odaklanıyor. Bunu yapmanın bir yolu, serbest nakit akışına bakmaktır ve bunu yapmak, büyüme yatırımcıları için uzun vadeli daha iyi getiriler sağlayabilir.

Pacer ABD Nakit İnekler 100 ETF COWZ,

Federal Rezerv, enflasyonu düşürmek amacıyla faiz oranlarını yükselterek fazla likiditeyi kıstığı için parladı. Pacer ETF Distribütörlerinin başkanı Sean O’Hara, bir röportaj sırasında borsa yatırım fonunun hisse senedi seçimine yaklaşımını tartıştı.

Nakit İnekler ETF’sinin dört set toplam getirisiyle (yeniden yatırılan temettülerle) başlayalım.
-%0,07,
ve S&P 500 SPX,
+0.14%.

ETF’ler

Kayan yazı

7 Mart’a kadar 5 yıl

2023 – 7 Mart

2022

2021’e kadar 5 yıl

Pacer ABD Nakit İnekler 100 ETF

inek,

%78

%3

%0

%113

iShares Russell 1000 Değer ETF’si

IWD,
-0.04%

%40

%1

-8%

%68

SPDR S&P 500 ETF Güveni

CASUS,
+%0,16

%59

%4

-18%

%132

Kaynak: Bilgi Seti

Cash Cows ETF, son beş yılın en iyi performansını sergiledi. 2022’deki ayı piyasası sırasında çok iyi dayandığını ve faiz oranlarının çok düşük kaldığı ve likiditenin yükseldiği 2021’e kadar olan beş yıl boyunca fonun iShares Russell 1000 Value ETF IWD’den daha iyi performans gösterdiğini görebilirsiniz.
-0.04%
ancak SPDR S&P 500 ETF Trust SPY’yi takip etti,
+%0,16.

Cash Cows’ın yönetimi altında 12,9 milyar dolarlık varlık var. Bu, bir yıl önceki 2,6 milyar dolardan fazla.

O’Hara, ETF’nin 2016’da piyasaya sürüldüğünde ve bundan birkaç yıl sonra, kazanca göre hisse senedi değerlerinin çok yüksek seviyelerde olduğunu söyledi. Nakit İnekler fikri, modern dünyaya daha uygun bir şekilde değerli stokları belirlemekti.

Geleneksel olarak, defter değerine göre düşük işlem gören hisse senetleri “değer” kampına yerleştirilir. Ancak O’Hara ve Pacer’daki meslektaşları, bu önlemin pek işe yaramadığına inanıyor, “çünkü bugün borsa değerinin büyük çoğunluğu maddi varlıklara değil, maddi olmayan varlıklara dayanıyor” dedi.

Google ana şirketi Alphabet Inc. GOOGL’den alıntı yaptı,
+%0,42
örnek olarak: Şirketin piyasa değeri, “aramaya hakim olmaları ve buna nasıl hükmedeceklerini bulmaları gerçeğine dayanmaktadır. Bunlar maddi olmayan şeyler” dedi.

Geniş borsa endeksleri, piyasa değerine göre ağırlıklandırılır, bu nedenle likidite odaklı boğa piyasasında en büyük teknoloji isimleri hakimdir. Ve bugün bile, SPDR S&P 500 ETF Trust’ın elindeki en büyük beş şirket — Apple Inc. AAPL,
+%0,84,
Microsoft Corp MSFT,
-0.18%,
Alphabet Inc., Amazon.com Inc. AMZN,
+0.40%
ve Nvidia Corp. NVDA,
+%3,83
— portföyün %20’sini oluşturur.

O’Hara, “Üretimden tüketime, teknolojiye, markalara, sağlığa dayalı ekonomiye ekonomideki değişimi düşündüğünüzde mantıklı geliyor – bu şeyler maddi olmayan varlıklar üzerinde gelişiyor” dedi.

Nakit İnekler için, kurallara dayalı hisse senedi seçimi yaklaşımı, takip eden serbest nakit akışı getirilerine dayanır. Bir şirketin serbest nakit akışı, sermaye harcamalarından sonra kalan nakit akışıdır. Bu, temettü ödemek, hisse geri satın almak veya organik olarak veya satın almalar yoluyla büyümek veya diğer kurumsal amaçlar için kullanılabilecek paradır.

Bir şirketin takip eden serbest nakit akışı getirisi, raporlanan son dört çeyreği için hisse başına serbest nakit akışının toplamının mevcut hisse fiyatına bölümüdür.

Nakit İnekler portföyü her üç ayda bir yeniden oluşturulur ve yeniden dengelenir. Ekran tam Russell 1000 Index RUI ile başlar,
+%0,13
Ardından, serbest nakit akışı getirileri endüstri için genellikle mevcut olmadığından, tüm finansal stoklar kaldırılır. Ardından, takip eden iki yıl boyunca üç ayda bir net zarar vermesi beklenen herhangi bir şirketi kaldırmak için bir ileriye dönük ekran var.

Kalan hisse senetleri daha sonra takip eden serbest nakit akışı getirisine göre sıralanır ve ilk 100 son listeyi oluşturur. Bunlar, herhangi bir hisse senedi için maksimum %2 ağırlıkla, serbest nakit akışı getirisine göre ağırlıklandırılır.

O’Hara, serbest nakit akışı getirilerinin “bir ekonomik döngüde neler olup bittiğinin büyük bir göstergesi” olabileceğini söyledi.

Büyük teknoloji şirketleri daha yavaş büyüme oranlarının sinyallerini vermeden önce bile, Nakit İnekler portföyü teknoloji hisselerinden uzaklaşırken, enerji, sanayi, malzeme ve sağlık sektörlerindeki şirketler “dönüşüme girdi” dedi.

Bu tür hisse senedi taraması, değerinin altında değer biçilen hisse senetlerini belirlemeye ve geniş ekonomik trendlerle hareket etmeye ek olarak, bir şirketin serbest nakit akışı getirisi düşüyorsa veya analistler ileride net zarar bekliyorsa ileriye dönük sorunlara işaret edebilir. Örneğin, Cash Cows, Intel Corp. INTC’nin hisselerine sahipti,
+%1,76
Eylül 2020’den Aralık 2021’e kadar. Intel geçen ay temettü dağıtımını %66 azalttı.

İşte 8 Mart itibarıyla fonun ilk 10 varlığı. Fonun en son Aralık ayında yeniden dengelenmesinden bu yana hisse fiyatlarındaki artışlar nedeniyle bazılarının ağırlığı %2’nin üzerinde.

Şirket

Kayan yazı

portföy net varlıklarının yüzdesi

Meta Platformları A.Ş. Sınıf A

META,
+%0,25

%3,1

Nucor Corp.

NUE,
+1.21%

%2,3

LyondellBasell Industries NV

LYB,
+0.80%

%2,3

Maraton Petrol A.Ş.

MPC,
-1.80%

%2,3

Dow Inc.

DOW,
+%0,82

%2,2

Valero Enerji A.Ş.

VLO,
-3.06%

%2,2

Exxon Mobil Corp.

XOM,
-%1,46

%2,1

PayPal Holding A.Ş.

PYPL,
+1.24%

%2,1

Cisco Sistemleri A.Ş.

CSCO,
+%0,41

%2.0

Altria Grup A.Ş.

MO,
+%0,54

%2.0

Kaynak: Pacer ETF’leri

Her şirket veya ETF hakkında daha fazla bilgi için şeritlere tıklayın.

Tomi Kilgore’un Unsur.net fiyat teklifi sayfasında ücretsiz olarak sunulan bilgi zenginliğiyle ilgili ayrıntılı kılavuzunu okuyun.

Pacer, Cash Cows stratejisini Pacer US Small Cap Cash Cows 100 ETF CALF dahil olmak üzere diğer hisse senedi gruplarına da uygulamıştır.
+%0,36
ve Pacer Global Cash Cows Temettü ETF’si GCOW,
+0.33%.

kaçırmayın: Rakamların seçkin Temettü Aristokratları olabileceğini söylediği 20 gelir artırıcı hisse senedi


İlginizi Çekebilir

Düşen enerji maliyetleri manşet enflasyonu düşürürken çekirdek fiyatlar hala inatla yüksek olduğu için ECB ikilemi

Perşembe günü açıklanan veriler, Avrupa’da manşet enflasyonun beklenenden daha hızlı yavaşladığını gösterdi. Ancak, tüccarlar temel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: