Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bu açık satıcı, Silvergate ve diğer “kripto bankalarının” karşı karşıya olduğu asıl zorluğun burada olduğunu söylüyor

Bu açık satıcı, Silvergate ve diğer “kripto bankalarının” karşı karşıya olduğu asıl zorluğun burada olduğunu söylüyor

Merhaba! Distributed Ledger’a tekrar hoş geldiniz. Ben, Unsur.net kripto muhabiri Frances Yue.

Silvergate Capital Corp. hisseleri, kripto dostu bankanın Çarşamba günü düzenleyici bir dosyalamada denetlenmiş 2022 yıllık raporunu zamanında sunmayacağını ve bir dizi olayın yeteneği üzerindeki etkisini değerlendirdiğini söylemesinin ardından Perşembe günü %57’nin üzerinde kapandı. devam eden bir işletme olarak devam etmek.

Coinbase, Galaxy Digital, Paxos ve Circle dahil olmak üzere birçok kripto şirketi, banka ile ödeme işlemlerinin tamamını veya bir kısmını durduracaklarını söyledi.

Bu taksitte, bunun kripto endüstrisi için ne anlama geldiğini açıklayacağım.

Tatbikatı biliyorsun – beni Twitter’da bul @FrancesYue_ kripto, bu haber bülteni veya dijital varlıklarla ilgili kişisel hikayeleriniz hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak için.

Silvergate sorunu mu?

Aktif bir kısa vadeli borsa yatırım fonu olan Ranger Equity Bear ETF’nin (HDGE) eş portföy yöneticisi Brad Lamensdorf, fonun Silvergate hissesini yaklaşık 50 dolardan işlem görürken açığa çıkarmaya başladığını ve 15 dolara düştükten sonra pozisyonu kapattığını söyledi. , “ödünç almak gerçekten pahalı” olmaya başladı.

Dow Jones piyasa verilerine göre Silvergate hissesi, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 200 $’ın üzerine çıktığından beri değerinin %97’sinden fazlasını kaybetti.

Lamensdorf, Silvergate ve bazı kripto yerli şirketlere karşı aşağı yönlü davrandığını, çünkü onların geleneksel finans ağır sikletleriyle rekabet edemeyeceklerini düşündüğünü söyledi. Morgan Stanley gibi
HANIM,
-0.11%
veya Goldman Sachs Grubu
GS,
+0.83%,
tekliflerini topladıklarında ve kripto düzenlemesi devreye girdiğinde. Lamensdorf, daha küçük bankalar ve bazı kripto-yerli broker bayileri “diğer büyük bankaların sahip olduğu türden bilançolara sahip olmadıkları için rekabet edemeyecekler” dedi.

Lamensdorf, daha küçük, kripto dostu bankalar “inanılmaz derecede istikrarsız bir sermaye bankacılığı üssünde çok fazla değer barındırmaya çalışıyor” dedi. “Bütün endüstri, Morgan Stanley veya Goldman Sachs’ın şu anda çalışacağı şekilde düzgün çalışacak şekilde kurulmadı.”

Lamensdorf’a göre şimdilik, Silvergate ile ilgili endişeler kripto şirketlerini diğer platformlara daha fazla konsantre olmaya zorluyor. Bankalar, düzenleme eksikliği nedeniyle kripto şirketleriyle çalışmak konusunda geleneksel olarak isteksizdi ve bu, kripto şirketlerinin mevduatlarını nerede saklayacakları konusunda pek fazla seçeneğe sahip olmadığı anlamına geliyor.

StockCharts.com’un kıdemli teknik analisti Julius de Kempenaer, Silvergate batarsa, “kripto şirketleri için işletmelerin fırsatlarını daraltır” dedi.

Silvergate, Çarşamba günü yaptığı düzenleyici dosyalamanın ötesinde yorum yapmayı reddetti.

Lamensdorf’a göre, “herkesin %90’ının tek bir yerde olduğu bir noktaya gelebilir, bu çok tehlikeli çünkü o yer çökerse, herhangi bir çeşitlendirmeniz olmaz”.

Farklı bir kripto dostu banka olan Signature Bank, Dow Jones piyasa verilerine göre Perşembe günü hisselerinde %2,7 düşüş gördü.

Yine de, büyük kripto para birimleri Perşembe günü iyi durumda görünüyor, bitcoin 23.000 doların üzerinde ve ether 1.650 doların biraz altında işlem görüyor.

FTX’in kurucu ortağı suçunu kabul etti

İflas etmiş kripto borsası FTX’in kurucu ortağı ve eski mühendislik başkanı Nishad Singh’in suçunu kabul ettiği bildirildi. New York’ta altı suçlamaÇeşitli basında çıkan haberlere göre, Salı günü menkul kıymetler ve emtia dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak da dahil.

Singh’in de var işbirliği yapmayı kabul etti The Wall Street Journal’ın bir haberine göre, FTX’in eski CEO’su olan önceki patronu Sam Bankman-Fried’e karşı.

“Nishad, bu olaydaki rolü için çok üzgün ve eylemlerinin sorumluluğunu kabul etti. Cooley LLP’de Singh’i temsil eden avukatlar Andrew D. Goldstein ve Russell Capone, Unsur.net’a şöyle yazdı: e-posta

Bu arada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Salı günü bir hukuk davasında Singh’i FTX’teki rolü nedeniyle yatırımcıları dolandırmakla suçladı. bir şikayete göre.

SEC’in şikayetine göre Singh, FTX müşteri fonlarının Bankman-Fried ve FTX’in kurucu ortağı Gary Wang’a ait bir kripto hedge fonu olan Alameda Research’e aktarılmasına izin veren bir yazılım kodu oluşturdu.

Daha fazlasını buradan okuyun.

Cathie Wood bitcoin için kök salıyor

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, geçen yıl birkaç dijital varlık şirketinin iflas etmesine ve ABD’li düzenleyicilerin sektör üzerindeki kontrollerini sıkılaştırmak istediklerine dair yeni işaretlere rağmen, Pazartesi günü bitcoin ve eter gibi kripto para birimlerine desteğini yineledi.

Wood, Pazartesi günü CNBC ile yaptığı bir röportajda Bitcoin ağını “tamamen merkezi olmayan ve şeffaf” olarak nitelendirdi, ancak iflas etmiş kripto şirketleri FTX, Celsius ve Three Arrows’un “tamamen opak ve merkezi” olduğunu söyledi. “Batılan şirketler bunlardı” dedi.

Bir çırpıda kripto

CoinDesk verilerine göre, Bitcoin geçen hafta %2,3 değer kaybetti ve Perşembe günü yaklaşık 23.472 dolardan işlem gördü. Ether aynı dönemde %0,2 artışla yaklaşık 1.648 dolara yükseldi.

En Çok Kazananlar

Fiyat

%7 günlük getiri

SingularityNET

0,53 dolar

%33

Yığınlar

0,94 dolar

%27,8

yapıcı

886,33 dolar

%16,6

Synthetix Ağı

2,91 dolar

%16,5

Bitget Jetonu

0,43 dolar

%10.8

Kaynak: CoinGecko

En Büyük Düşenler

Fiyat

%7 günlük getiri

İzdiham

0,22 dolar

-%20,5

Tezos

1,18 dolar

-18.4%

hedera

0,07 dolar

-16.6%

Klaytn

0,26 dolar

-16.6%

WEMIX

2,14 dolar

-16.1%

Kaynak: CoinGecko

Kripto şirketleri, fonlar

Coinbase Global Inc. COIN’in Hisseleri,
-1.50%
hafta için %2,2 artışla yaklaşık 63,29 $ oldu. MicroStrategy Inc. MSTR,
-1.95%
Hafta içinde şu ana kadar %4.8 kayıpla 252.01$’a geriledi.

Kripto madenciliği şirketi Riot Blockchain Inc. RIOT,
+0.65%
Perşembe günü %3 düşüşle 6.13$’a geriledi. Rakip Marathon Digital Holdings Inc. MARA’nın hisseleri,
-%3,84
geçen hafta %14 düşerek 6.28$ oldu. Ebang Uluslararası Holding A.Ş.EBON,
-6.03%
geçen hafta %6,5 düştü ve 7,20 dolardan işlem görüyordu.

Overstock.com Inc., OSTK’yı paylaşıyor,
+%0,05
Hafta boyunca %9.3 düşüşle 18.77$ oldu.

Block Inc. SQ hisseleri,
+%1,84,
Eskiden Square olarak bilinen, şimdiye kadarki hafta için %5,3 artışla 77,99$’a yükseldi. Tesla Inc.TSLA,
-%5,85
hisseleri %5.5 düşüşle 191.69$ oldu.

PayPal Holdings Inc.’in PYPL’si,
+%0,38
hisse senedi hafta boyunca %1.5 düşerek 74.08$ civarında işlem gördü. Nvidia Corp.’un NVDA’sı,
+2.71%
geçen hafta %1,5 kayıpla 232,94 dolara düştü.

Gelişmiş Mikro Cihazlar A.Ş. AMD,
+2.75%
hisseleri haftalık %0.9 artışla 80.15$’a yükseldi.

Kripto fonları arasında ProShares Bitcoin Stratejisi BITO,
+%0,35
Perşembe günü hafta boyunca %2 düşerek 14,48 $’a gerilerken, muadili Kısa Bitcoin Stratejisi ETF BITI,
-%0,22
%1,3 artışla 27,24 dolardan işlem gördü. Valkyrie Bitcoin Stratejisi ETF BTF,
+%0,27
Geçen hafta %1,4 düşüşle 9,25 dolara düşerken, VanEck Bitcoin Stratejisi ETF XBTF,
+%0,21
%1.8 kayıpla 23.59$ oldu.

Gri Tonlamalı Bitcoin Trust GBTC,

Perşembe günü son beş gün içinde %2,3 düşüşle 11,51 dolara düştü.

Okunması gerekenler


İlginizi Çekebilir

Nvidia, AI dalgalanmasını ve yeni bir çip yapımı çağını nasıl beslemeyi planlıyor?

Nvidia Corp. İcra Kurulu Başkanı Jensen Huang Salı günü, çip üreticisinin yapay zeka ve yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: