Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Borsa Kutsal Cuma günü açık mı?

Borsa Kutsal Cuma günü açık mı?

ABD borsası 7 Nisan Cuma kapalıdırHayırlı Cuma tatili için, ancak tahvil piyasası kısa süreliğine açık olacak.

Cuma sabahı, hane halkının, yatırımcıların ve endüstri liderlerinin Federal Rezerv’in enflasyon mücadelesinde ne kadar ilerleme kaydettiğine dair ipuçları için takip edecekleri önemli bir ekonomik veri parçası olan Mart ayı aylık istihdam raporunun yayınlanmasına tanık oldu.

ABD ekonomisi Mart ayında hala sağlam olan 236.000 yeni iş yarattığı için işsizlik oranı %3,5’e düştü. Ekonomi şimdi bu yıl şimdiye kadar bir milyondan fazla iş yarattı.

Okumak: Hayırlı Cuma, borsa tüccarlarının Mart ayı ABD istihdam raporunu nasıl sindireceğini karmaşıklaştırıyor.

Son derece sıkı bir işgücü piyasası, işçiler ve hane halkı için bir nimet olmuştur, ancak bu, Fed’in daha yüksek faiz oranları yoluyla enflasyonu yıllık %2 hedefine indirme çabasını zorlaştırmaktadır.

Küresel bir varlık yöneticisi olan abrdn’de araştırma ekonomisti Abigail Watt, “Yatırımcılar Fed’in şu anda karşı karşıya olduğu çatışan güçleri nasıl değerlendireceğini anlamaya çalışırken, Cuma günkü işgücü piyasası raporu piyasalar için çok önemli bir dönemeçte geliyor” dedi. aylık tarım dışı bordro raporundan önce bir müşteri notu.

“İstihdam büyümesi bu yıl genel olarak beklenenden daha sıcak oldu ve herhangi bir yukarı yönlü sürpriz, Fed’in karşı karşıya olduğu muammaya – bankacılık sektöründeki son istikrarsızlık ışığında devam eden enflasyon baskılarının nasıl bastırılacağına” katkıda bulunacak.”

Hayırlı Cuma bir piyasa tatili olduğu halde federal bir tatil olmadığı için, tahvil piyasasındaki yatırımcıların iş raporuna kısaltılmış işlem saatlerinde yanıt verme fırsatı vardır. Yaklaşık 24 trilyon dolarlık Hazine piyasasında işlem görmek Doğu saatiyle 12:00’de erken kapanış.

kaçırmayın: Postane Kutsal Cuma günü açık mı? Bankalar açık mı?

Nisan, ABD hisse senetleri için karışık sonuçlarla başladı, ancak Dow Jones Endüstriyel Ortalama DJIA,
+0.01%
FactSet verilerine göre, yıl içinde hala bir kazanç elde ediyordu. S&P 500 endeksi SPX,
+%0,36
2023’te Perşembe günkü kapanışa kadar şimdiye kadar %6,9 yükselirken, Nasdaq Bileşik Endeksi COMP,
+%0,76
%15,5 arttı.

Ancak tahvil getirileri, 2 yıllık Hazine oranı TMUBMUSD02Y ile son zamanlardaki yüksek seviyelerinden önemli ölçüde düştü.
%3,970
Mart ayındaki yaklaşık %5,1’lik yüksek seviyeden %3,82’ye düştü. Dow Jones Market Data’ya göre, gösterge 10 yıllık Hazine getirisi, Ekim ayında %4,2’ye çıktıktan sonra %3,3 civarındaydı.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: