Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bir ilk olarak, MacKenzie Scott kar amacı gütmeyen kuruluşları kendisinden fon almak için başvurmaya davet ediyor.

Bir ilk olarak, MacKenzie Scott kar amacı gütmeyen kuruluşları kendisinden fon almak için başvurmaya davet ediyor.

Normalde ketum milyarder hayırsever MacKenzie Scott, ilk kez “açık çağrı” yaptı ve 250 kar amacı gütmeyen kuruluşu fon başvurusunda bulunmaya davet etti.

Scott, “açık amacı yetersiz veya mütevazı imkanlara sahip bireylerin ve ailelerin ve ayrımcılık ve diğer sistemik engellerle karşılaşan grupların seslerini ve fırsatlarını ilerletmek olan” küçük topluluk odaklı kar amacı gütmeyen kuruluşların her birine 1 milyon dolar vermeyi düşündüğünü söylüyor. bir Tanım açık çağrı rekabetini yönetecek bir kuruluş olan Lever for Change tarafından başlatılan girişimin.

Yaklaşım, hangi kar amacı gütmeyen kuruluşların kendisinden hediye alacağına nasıl karar verdiğini hiçbir zaman kamuya açıklamamış ve bazen hediyelerini ifşa etmeyi alıcılara bırakmış olan Scott için bir değişime işaret ediyor. Forbes’e göre şimdi tahmini 27 milyar dolar değerinde olan Scott, 2019’da Amazon AMZN’den boşandığından beri en yakından izlenen ABD’li hayırseverlerden biri oldu.
-1.90%
kurucusu Jeff Bezos. O zamandan beri, 1.600’den fazla kar amacı gütmeyen kuruluşa 14 milyar dolardan fazla dağıttı. Çoğu alıcılar Scott’ın hayırsever operasyonuyla birdenbire kendilerine yaklaşıldığını söylediler.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşların açık çağrı girişimine başvurmak için yıllık bütçeleri 1 milyon ila 5 milyon dolar arasında olmalıdır. Başvuru için son kayıt tarihi 5 Mayıs; kazananlar 2024’ün başlarında açıklanacak. Adaylar beş aday tarafından puanlanacak ve 1.000’e kadar finalist bir panel tarafından değerlendirilecek. Okulların yarışmaya katılmasına izin verilmez; rekabete göre daha önce Scott’tan fon almış kuruluşlar da değil tüzük.

Scott, bağışlarının çoğunu marjinal topluluklarla çalışan taban gruplarına odakladı. Ayrıca, Habitat for Humanity (436 milyon $), Amerika Erkek ve Kız Kulüpleri (281 milyon $), Planlı Ebeveynlik (275 milyon $) ve Big Brothers Big Sisters of America (123 milyon $).

Scott, bağış konusunda “güvene dayalı” bir yaklaşımla tanınır, yani hiçbir şarta bağlı olmadan para bağışlar ve kuruluşa parayı belirli bir şekilde harcaması gerektiğini söylemez.

Scott, Bezos’la olan evliliğinden Amazon’da %4 hisse alarak ayrıldı ve o dönemde onu dünyanın en zengin dördüncü kadını yaptı.

Amazon hisseleri, Dow Jones Endüstriyel Ortalama DJIA’nın %1,8’lik düşüşüne kıyasla yılbaşından bu yana %19 arttı.
-%1,63
ve S&P 500 endeksi SPX için %4,3 artış,
-%1,65.

Sıradakini oku: MacKenzie Scott, öğrencilerin %83’ünün düşük gelirli olduğu kabul edilen California okul bölgesine 20 milyon dolar bağışladı


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: