Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bir finansal planlamacı neden bir beslenme koçu ile iş birliği yapsın? Y kuşağını çekmek için elbette.

Bir finansal planlamacı neden bir beslenme koçu ile iş birliği yapsın? Y kuşağını çekmek için elbette.

Birçok finansal danışman, bir zamanlar gözden kaçan bir pazar segmentinin peşinden gidiyor: Çok fazla servet biriktirmemiş olsalar bile bütçeleme, finansal planlama ve temel yatırım yönetimi konularında uzman tavsiyelerini memnuniyetle karşılayan kariyerinin başındaki profesyoneller.

Danışmanlar, çoğu 20’li yaşlarının sonunda ve 30’larının başında olan bu gelecek vaat edenleri çekmek için hizmetlerini genişletiyor. Gençlerin akıllıca yatırım yapmasına ve emeklilik planı yapmasına yardımcı olma sözü vermek yeterli olmayabilir. Ayrıca kendilerini yaşam koçu ve iş danışmanı olarak konumlandırırlar.

Portland, Ore’de sertifikalı bir finansal planlamacı olan Nate Baim, “Müşterilerin en değerli hedeflerine ve özlemlerine ulaşmada güvenlerini artırmak için ihtiyaç duydukları kritik öğeler olan yaşam arayışlarını planlamalarına yardımcı oluyoruz” dedi. finansal planlamanın yanı sıra bütçeleme, öğrenci kredisi geri ödemesi ve kariyer karşılaştırması.

Baim, “Nakit akışı izleme teknolojisini, bize – ve müşteriye – ne kadar tasarruf ettiklerini ve harcadıklarını anlamamıza yardımcı olması için kullanıyoruz” dedi. “Öğrenci kredisi geri ödeme analiziyle, kredilerini ve geri ödeme seçeneklerini anlamaya başlıyoruz. Ayrıca, mevcut maaşları rekabetçiyse ve maaş pazarlığını nasıl yapacaklarsa, kariyer gidişatlarını optimize etmenin yollarını keşfetmelerine yardımcı oluyoruz.”

Baim, 30’lu yaşlarının sonundaki bir çifte danışmanlık yaparken, günlük işlerine ek bir iş ekleyerek gelirlerini çeşitlendirmek istediklerini öğrendi. Mevcut işleri için nasıl daha esnek saatler arayabileceklerini önerdi ve ek iş planlarını irdeledi.

Bir iş stratejisti gibi, Baim onları değer tekliflerini kesin olarak belirlemeye ve birincil gelirlerini korurken serbest meslek gelirlerini en üst düzeye çıkarabilmeleri için birbirlerinin becerilerinden yararlanmanın yollarını bulmaya teşvik etti.

Rochester, NH’de sertifikalı bir finansal planlamacı olan Rachel Lawrence, daha genç bir demografiyi çeken bir fiyatlandırma modeli (sabit bir ücret) kullanıyor. Farklı fiyat noktalarında hizmet katmanları sunuyor ve yalnızca daha önemli servete sahip birkaç müşteri için yönetim altındaki varlıkların bir yüzdesini alıyor.

Sabit ücret fiyatlandırması, danışmanların yatırım yapacak sınırlı varlıkları olma eğiliminde olan kariyerinin başındaki profesyonellere hitap etmesini sağlar. Öncelikleri, hisse senedi toplamak yerine borç yönetimi veya ilk evlerini satın almak olabilir.

Birçok danışman, genç müşterileri hayatlarının her alanında yeni zirvelere ulaşmaya teşvik eden bazı özel koçluklarla bu geniş endişeleri giderir.

Örneğin, Lawrence’ın uzun süredir kişisel gelişim tutkusu var. Müşterilere, belirli sayıda seans için önceden onaylanmış bir danışman listesine (yaşam koçları ve beslenme uzmanları dahil) erişim sağlar.

“Fiziksel sağlık ve finansal sağlık arasında yüksek bir korelasyon var” dedi. “Zihniyet sorunları insanları geride tutabilir.”

Daha fazla: Arkadaşımın, ailesinin uzun süredir mali danışmanı tarafından yönetilen bir tröstü var, ancak ‘mali danışmanının amaçlarını sorguluyor’. Hareketi ne?

Artı: Kocam 50 yaşında ama kredi kurmanın henüz ikinci yılında. Büyümek istediği biraz parası var ama bir mali müşavir onunki gibi bir davayı üstlenebilir mi?


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: