Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bir analist dibi gördüğü için Roku’nun hissesi yükseldi

Bir analist dibi gördüğü için Roku’nun hissesi yükseldi

Roku Inc. hisseleri, Susquehanna Financial Group’tan bir analistin akışlı medya şirketi için belirli eğilimlerin geçen yılın sonlarında dibe vurmuş olabileceğini söylemesiyle Pazartesi günü bir yükseltme yakaladı.

“Yakın vadeli gürültüye rağmen, uzun vadeli olduğuna inanıyoruz. [connected TV] fırsat bozulmadan kalır ve görmeye devam eder [Roku] Susquehanna’dan Shyam Patil, hisse senedini nötrden pozitife yükseltirken, doğrusal bütçelerin dünyevi değişiminin birincil yararlanıcısı olarak,” diye yazdı. “Aslında, fırsatın çoğunun hala şirketin önünde olduğunu görüyoruz.”

Roku ROKU hisseleri,
+4.95%
Pazartesi günkü açılıştan kısa bir süre sonra %5’ten fazla arttı.

Roku son zamanlarda zorlu bir reklamcılık ortamıyla uğraşıyor, ancak Patil, dağınık reklam pazarındaki eğilimlerin muhtemelen dördüncü çeyreğin sonuna doğru dibe vurduğunu ve mevcut çeyrek boyunca gelişme kaydedildiğini söyledi. Dağılım pazarı, çeyrek boyunca satın alınan reklamları temsil eder.

Patil ayrıca dağınık reklamların ötesinde teşvik edici trendler görüyor. Sektörel kontrolleri, “daha geniş [connected TV] piyasa genel olarak sağlıklı ve önden bir arka rüzgar görmeli” dedi.

Trade Desk’in, pazarlamacıların bu yıl bağlantılı TV bütçelerinin daha fazlasını ön reklamlara ayırabileceklerini öne süren yorumuna işaret etti ve “ABD’li reklamverenlerin çoğu, [connected TV]veya bir kombinasyonu [connected TV] ve lineer, bu yılın ön ödemelerinde.”

Patil, Roku için ilk çeyrek konsensüs beklentilerinin alay konusu olduğunu düşünüyor ve ileriye dönük tahminlerin “muhtemelen dibe vurmuş” göründüğünü belirtti.

Bu ay Roku hisselerini yükseltmek için Wolfe Research analisti Peter Supino’ya katıldı, ancak Supino önceki düşük performans duruşundan emsal performans derecesine geçti.

Roku’nun hissesi son 12 ayda değerinin neredeyse yarısını kaybetti, ancak 2023’e başlamak için %55 arttı.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: