Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Biden, önerilen bütçede vergi artışlarını ve Medicare’i destekleme adımlarını destekleyecek

Biden, önerilen bütçede vergi artışlarını ve Medicare’i destekleme adımlarını destekleyecek

Başkan Joe Biden Perşembe günü Pennsylvania’da önerilen bütçesini açıklarken, diğer önlemlerin yanı sıra belirli vergilerin artırılması ve Medicare’i desteklemek için adımlar atılması yönünde çağrıda bulunmaya hazır görünüyor.

Önerilerinin birçoğunun Cumhuriyetçilerin yönettiği Temsilciler Meclisi’nde fazla ilgi bulması beklenmiyor, ancak bunlar, Demokrat görevdeki adaya 2024 yeniden seçim kampanyasında konuşma noktaları sağlamaya yardımcı olabilir. Biden, önümüzdeki haftalarda tekrar başkanlığa aday olacağını duyurmaya hazır görünüyor.

Biden’ın konuşabileceği vergi artışları arasında milyarder asgari vergisi, hisse senedi geri alımları üzerindeki verginin dört katına çıkarılması ve şirketler üzerindeki daha yüksek vergiler yer alıyor – tüm bunlar daha önce savunduğu önlemler.

Biden geçen hafta Virginia Beach, Virginia’da yaptığı bir konuşmada bütçe teklifini açıklarken “bazı vergileri artıracağını” söylemiş ve milyarderlerin hedef alınacağından bahsetmişti. Uluslararası İtfaiyeciler Derneği’nde konuşurken Pazartesi günü yine çok zenginlerden bahsetti. Washington, DC’deki konferans

Biden, “Hiçbir milyarder bir itfaiyeciden daha düşük vergi oranı ödememeli” dedi.

ABD politika baş stratejisti Greg Valliere, GOP kontrolündeki Meclis’in Biden’ın önerdiği vergi zamlarını büyük olasılıkla öldüreceğini ve Demokratların “suç tartışmasında yanlış tarafta oldukları ve şimdi Biden’ın vergi zamlarını savunmanın bırakılacağı için gerginler” dedi. AGF Investments’ta, Pazartesi günü bir notta.

Valleire, bu nedenle Demokratların “Cumhuriyetçilerin bütçe planlarını açıklamaları için çok zorlayacaklarını” yazdı, ancak GOP’un önerilerini yayınlaması baharın sonları olabilir.

Biden, Virginia Beach’te yaptığı konuşmada, önerilen bütçenin “önümüzdeki 10 yıl içinde açığı 2 trilyon dolardan fazla azaltırken sağlık maliyetlerini düşüreceğini ve Sosyal Güvenlik ve Medicare’i koruyup güçlendireceğini” söyledi.

Medicare ile ilgili olarak, Beyaz Saray ekonomi danışmanı Bharat Ramamurti geçen hafta bütçenin “çok fazla yatırım geliri olan daha varlıklı insanların Medicare’e katkıda bulunmamasına izin veren boşluğu kapatarak” Medicare’in ödeme gücünü yirmi yıl uzatmayı “hedefleyeceğini belirtti. Medicare bu gelirin dışında.”

Beyaz Saray, Biden’ın Perşembe günü 2024 mali yılı için önerdiği bütçeyi açıklamak üzere hareketli eyalet Pennsylvania’ya gideceğini ve Philadelphia’da “Amerika’ya yatırım yapma, aileler için maliyetleri düşürmeye devam etme, koruma ve koruma planları” hakkında bir konuşma yapacağını söyledi. Sosyal Güvenlik ve Medicare’i güçlendirin, açığı azaltın ve daha fazlasını yapın.”

Sorumlu Federal Bütçe Komitesi adlı bir gözlemci grubu, daha önce, bütçe açıklarının azaltılmasına ilişkin bazı yönetim yorumlarının son derece yanıltıcı olduğunu, çünkü bütçe açıklarının esas olarak COVID-19 ile ilgili rahatlamanın sona ermesi nedeniyle düştüğünü söylemişti.

Biden ve kongre komiteleri, “bütçe üretmek ve ülke için sorumlu mali planlar hazırlamak için işlerini yapmalı”. CRFB Pazartesi günü yaptığı açıklamada.

“Bütçenin geçirilmesi, borç tavanı etrafındaki gerilimin ortasında, yüksek enflasyon ve borcu düzenli bir süreçle ele alma fırsatı sunarak özel bir önem taşıyor. Mali kargaşa içinde olmamızın nedenlerinden biri de bütçe sürecinin aksaması ve Bütçe Komisyonlarının görevlerini yapmaya bile kalkışmamasıdır” denildi.

CRFB’den yapılan açıklamada, “Enflasyon 40 yılı aşkın bir süredir görülen en yüksek seviyede, ulusal borcun sadece beş yıl içinde ekonomide rekor bir paya ulaşacağı ve açığın önümüzdeki on yılda yılda ortalama 2 trilyon dolar olacağı tahmin ediliyor” ifadeleri kullanıldı. devam etti. “Bu arada, büyük tröst fonlarımız önümüzdeki on yıl içinde iflas etme yolunda. Ve faiz maliyetlerinin önümüzdeki on yılda üçe katlanarak ekonomideki payı yeni bir rekora ulaşacak – 2028’e kadar savunma bütçesinin büyüklüğünü aşacak ve 2050’ye kadar federal bütçedeki en büyük kalem olacak şekilde büyüyecek.”

Savunma ITA için,
-%0,31
bütçe, Biden geçen yılki Pentagon talebinden% 4’e kadar bir artış önerebilir. Bir kaynağa göre, bu ülke Rusya ile savaşırken Ukrayna’ya verilen sürekli desteği içermiyor. Wall Street Journal raporut Analistler arasındaki fikir birliğine atıfta bulunmak.

ABD hisse senetleri SPX,
+0.23%

DJIA,
+0.10%
Yatırımcılar, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın piyasayı hareketlendirme potansiyeline sahip ifadesini ve merakla beklenen aylık istihdam raporunu içerecek olan bu haftanın takvimini dört gözle beklerken, Pazartesi günü geçen haftanın güçlü bitişini artırmaya çalıştı.


İlginizi Çekebilir

Uber CEO’sunun maaşı geçen yıl 24 milyon dolara yükseldi

Uber Technologies Inc. İcra Kurulu Başkanı Dara Khosrowshahi’nin geçen yılki toplam tazminatı %22 artışla 24.3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: