Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Biden, Nashville’deki okulda silahlı saldırının ardından Kongre’den saldırı silahları yasağını geçirmesini istedi

Biden, Nashville’deki okulda silahlı saldırının ardından Kongre’den saldırı silahları yasağını geçirmesini istedi

Başkan Joe Biden Pazartesi günü, Nashville’de bir ilkokulda meydana gelen silahlı saldırının ardından Kongre’ye silah kontrolü konusunda harekete geçmesi çağrısını yineledi.

“Bu durumdaki tetikçinin iki saldırı silahı ve bir tabanca – iki AK-47 olduğu bildirildi. Bu yüzden Kongre’yi saldırı silahları yasağımı geçirmeye davet ediyorum. Başkan, biraz daha ilerleme kaydetmeye başlamamızın zamanı geldi” dedi.

Biden’ın sözleri, ikinci yıllık Kadın İş Zirvesi olan Beyaz Saray etkinliğindeki konuşmasının başlangıcında geldi.

Polis, Nashville’deki özel bir Hristiyan okulunda bir tetikçinin üç öğrenciyi ve üç yetişkini öldürdüğünü söyledi.

Biden’ın yorumlarından önce Beyaz Saray basın sekreteri Karine Jean-Pierre, başkanın Kongre’ye Nashville saldırısının ardından silah kontrolü konusunda harekete geçmesi çağrısını yineleyeceğini söyledi.

“Kongre’deki Cumhuriyetçilerin saldırı silahları yasağını geçmek, geçmiş kontrol sistemimizdeki boşlukları kapatmak veya silahların güvenli bir şekilde saklanmasını zorunlu kılmak için adım atıp harekete geçmesi için daha kaç çocuğun öldürülmesi gerekiyor?” Jean-Pierre Pazartesi günü bir brifing sırasında gazetecilere söyledi.

“Bir şeyler yapmalıyız. Başkan bir kez daha Kongre’yi, önlenebilir bir silahlı şiddet eyleminde başka bir çocuk anlamsızca öldürülmeden önce bir şeyler yapmaya çağırıyor.”

First Lady Jill Biden yorum yaptı vurulma konusunda da şöyle diyor: “Çocuklarımız daha iyisini hak ediyor ve biz – hepimiz – dua ederek Nashville’in yanında duruyoruz.”

Biden sık sık ABD’li milletvekillerini yeni silah kontrolü yasalarını çıkarmaya çağırdı ve müzakeresine yardım ettiği saldırı silahlarına yönelik 2004’te sona eren 10 yıllık bir federal yasağa atıfta bulundu.

Analistler, Senato’nun çoğu maddeyle ilgili tartışmayı sonlandırmak için 60 oyla dar bir şekilde bölünmüş olan hilekarlık kuralı gibi konular göz önüne alındığında, silah kontrolü yasa tasarılarının Kongre’de zorlu bir yolla karşı karşıya olduğunu söylediler.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: