Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Biden Beyaz Saray ve 12 senatörden oluşan iki partili grup TikTok yasağını destekliyor

Biden Beyaz Saray ve 12 senatörden oluşan iki partili grup TikTok yasağını destekliyor

ABD’de TikTok’u yasaklamak için yapılan bir baskı, Salı günü Biden Beyaz Saray ve iki partiden 12 senatörden oluşan bir grubun desteklerini sunmasıyla daha fazla destekçi topladı.

Başkan Joe Biden’ın ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan, TikTok’u bloke edecek olan ve RESTRICT Yasası adı verilen en son iki partili yasa tasarısının “bugün karşı karşıya olduğumuz tehditleri ele almaya ve gelecekte bu tür risklerin ortaya çıkmasını önlemeye” yardımcı olacağını söyledi.

Sullivan, Beyaz Saray tarafından yayınlanan bir bildiride, “Bu yasa tasarısı üzerinde hem Demokratlar hem de Cumhuriyetçilerle çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz ve Kongre’yi yasayı Başkan’ın masasına göndermek için hızlı hareket etmeye çağırıyoruz” dedi.

Salı günü düzenlediği basın toplantısında, Virginia’dan Demokrat Senatör Mark Warner, Güney Dakota’dan Cumhuriyetçi Senatör John Thune ve diğer senatörler, RESTRICT Yasasının sadece TikTok’u engellemekle ilgili olmadığını, daha ziyade ulusal korumak için geniş bir stratejiye sahip olmakla ilgili olduğunu vurguladılar. güvenlik.

“Bir gün Huawei’de köstebek vurmak yerine, ZTE 763,
+0.43%
Senato İstihbarat Komitesi başkanı Warner, “Sıradaki, Kaspersky, TikTok – bu düşman ülkelerden gelen bu yabancı teknolojilerin oluşturduğu tehditleri değerlendirmek ve hafifletmek için daha kapsamlı bir yaklaşıma ihtiyacımız var” dedi. Pazar günü faturasının bu hafta geleceğini söylemişti.

“Bu noktada ilk eş-sponsorlar olarak 12 senatörümüz var ve sizi temin ederim ki hem diğer senatörlerin hem de Temsilciler Meclisi’ndeki bazı arkadaşlarımızın hem Cumhuriyetçi hem de Senato’daki ilgilerini artırdık. Demokratik taraflar, ”diye ekledi Virginia’nın kıdemli senatörü.

Tedbir, Ticaret Sekreteri Gina Raimondo’ya yabancı teknolojileri ulusal güvenlik gerekçesiyle yasaklamak için yeni yetenekler verecek.

Warner ve Thune’un tasarısının yanı sıra Florida’dan Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio ve Maine’den bağımsız Senatör Angus King’den TikTok’a yönelik benzer bir önlem ve Teksas’tan GOP Temsilcisi Michael McCaul’dan bir başka önlem daha var.

Kongre ABD’de TikTok’u fiilen yasaklayabilir mi?

BTIG’nin politika araştırma direktörü Isaac Boltansky, Salı günü bir e-postada, “bu Warner tasarısı ve onun partideki itibarı nedeniyle, bir yasa tasarısının başkanın masasına gelme ihtimalinin artık biraz daha yüksek olduğunu” söyledi.

Ancak BTIG, yıla “Tiktok’u yasaklamak için yasama çabalarında düşüş” başladıktan sonra “hala bir yasama yasağının olası olduğunu söyleyemez” dedi.

TikTok CEO’su Shou Zi Chew’in, Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi önünde ifade verdiği 23 Mart’ta bir kongre komitesi huzuruna ilk kez çıkması planlanıyor.

Boltansky, duruşmanın “Capitol Hill’de bu konuyla ilgili aciliyet duygusunu doğrudan etkileyebileceği için mutlaka izlenmesi gereken bir olay” olacağını söyledi.

BTIG analisti Unsur.net’a “Duruşmaların herhangi bir şey üzerinde nadiren anında bir etkisi olur, ancak TikTok CEO’sunun kötü bir duruşması bu TikTok faturalarını gündemin üst sıralarına taşıyabilir” dedi.

Salı günkü basın toplantısında Warner’a bir soru soruldu. potansiyel bir TikTok yasağı hakkında son yorum “İçimdeki politikacı, 35 yaşın altındaki her seçmeni sonsuza kadar kaybedeceğinizi düşünüyor” diyen Raimondo tarafından yapılmıştır.

Raimondo’nun yorumuyla ilgili olarak Warner, “Partiden bağımsız olarak büyük çoğunluğumuzun doğru olanı yapacağına güveneceğim ve Amerikan teknolojisinin benzer ürünleri daha iyi koruma sağlama yeteneğini asla hafife almayacağım” dedi.

Pekin merkezli ByteDance Ltd.’nin sahibi olduğu TikTok’un yasaklanması, Snapchat ana şirketi Snap Inc. SNAP gibi ABD’li sosyal medya oyuncularına yardımcı olabilir.
+%0,51,
Facebook ana şirketi Meta Platforms Inc. META,
-%0,21
ve YouTube ana şirketi Alphabet Inc. GOOG,
-%1,48

GOOGL,
-%1,34,
yazılım devi Oracle Corp. ORCL ise,
-%1,54
Height Capital Markets’teki analistlerin yakın tarihli bir notuna göre, TikTok’u bir müşteri olarak sayan, zarar görebilir.

son zamanlarda Wall Street Journal raporu TikTok’u Amerikalı gençlerin üçte ikisi tarafından kullanılan dünyanın en popüler uygulaması olarak tanımladı ve bağımlılık yapan kısa video formatının Silikon Vadisi şirketlerini yakalama oyunu oynamaya zorladığını kaydetti.


İlginizi Çekebilir

Bu şehirlerdeki kiracılar gelirlerinin %30’dan fazlasını konuta harcıyor ve Amerika’da gıda güvensizliği dört yılın en yüksek seviyesine ulaşıyor.

Merhaba Unsur.neter’lar. Bu en iyi hikayeleri kaçırmayın. Bu Silikon Vadisi Bankası müşterisi, özellikle bir kriz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: