Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Beyaz Saray bütçesi, öğrenci borç affının ilerleyeceğini varsayıyor

Beyaz Saray bütçesi, öğrenci borç affının ilerleyeceğini varsayıyor

Ülke genelindeki borç alanlar, Beyaz Saray’ın öğrenci borcunu iptal etme planının yasal olup olmadığına Yüksek Mahkeme’nin karar vermesini beklerken mali belirsizlik içindeler. Ancak Biden yönetiminin kendi mali planlaması, girişimin mahkemelerden sağ çıkacağını varsayıyor.

Eğitim Bakanlığı’nın Federal Öğrenci Yardımı Ofisi için Kongre’ye 2,7 milyar dolarlık fon talebinin bir parçası olarak, yetkililer masrafları ve tasarrufları, Başkan Joe Biden’ın geniş bir borç alan için 20.000 $’a kadar olan öğrenci borcunu iptal etme planını hesaba kattı. Eğitim Müsteşarı James Kvaal, Perşembe günü gazetecilerle yaptığı konferans görüşmesinde söyledi.

Kvaal, “bütçe, planla birlikte ilerleyeceğimizi varsayıyor” dedi.

Perşembe günü açıklanan 2024 mali yılı finansman talebi, Kongre’nin ÖSO’ya vereceği para konusundaki mücadeledeki son salvoyu işaret ediyor. Mahkemeler, Biden yönetiminin borç hafifletme planının ilerlemesine izin verirse, bunu uygulamakla FSA suçlanacak. Bu, ÖSO’nun finansmanını son aylarda kongredeki Cumhuriyetçiler için bir parlama noktası haline getirdi. Ancak FSA, mali yardım ve öğrenci kredisi sisteminin neredeyse her yönünden sorumludur; bu, ofis Kongre’den yeterince para almazsa riske atılabilecek bir şeydir.

Biden yönetimi yetkilileri, borç iptalinin Eğitim Bakanlığı’nın ÖSO’ya yönelik finansman talebini nasıl etkilediğine dair muhabirlerle yapılan görüşme hakkında fazla ayrıntı vermedi. Borç hafifletme planını uygulamak muhtemelen bir maliyet olacaktır, ancak borçluları defterlerden silmek aynı zamanda ajansın tasarruf etmesini sağlayabilir çünkü ilgilenilmesi gereken daha az hesap olacaktır.

Yüksek Öğrenim Girişimi’nde eğitim, fırsat ve hareketlilik proje direktörü Sarah Sattelmeyer, “Benim varsayımım, iptali hesaba katarsanız, bütçe talebinin iptalin gerçekleşmediğini varsaydığınızda olacağından daha az olacağı yönündedir” dedi. Yeni Amerika, bir düşünce kuruluşu.

Mahkeme borç iptalini reddederse bunun zorluklar yaratabileceğini söyledi. “Sonuç olarak, gerçekten ÖSO ile olabilecek herhangi bir durum için yeterli kaynak olduğundan emin olmamız gerekiyor” dedi. “En önemlisi bu, çünkü yeterli fon olmadığında bunun yükünü öğrenciler ve borç alanlar alıyor.”

Gibi IRSÖSO ‘seksi görünmeyebilir’ ama önemli

FSA herkesin bildiği bir isim olmasa da, ofis neredeyse her öğrenciye ve ödünç alana dokunan, görünüşte riskli görünen her türlü görevden sorumludur. FSA, üniversite öğrencilerinin kredi ve hibe başvurusu yapmak için kullandıkları Federal Öğrenci Yardımı için Ücretsiz Başvuruyu denetler; öğrenci kredilerini borç alanlara dağıtır; öğrenci kredisi ödemelerini toplayan şirketleri yönetir; kolejleri yanlış yapma ve daha fazlası için izler.

Bu nedenle, Eğitim Bakanlığı’nın 800 milyon dolarlık bir artış talebine rağmen, geçen yıl Kongre düzeyinde FSA tarafından finanse edildiğinde birçok araştırmacı ve öğrenci kredisi savunucusu endişelendi. Kongre Cumhuriyetçileri, kararı “Biden yönetiminin öğrenci kredisi bağışlama planının uygulanması için yeni bir finansman sağlamadığı” şeklinde lanse ettiler.

Southern Methodist Üniversitesi’nde eğitim politikası doçenti olan Dominique Baker, ÖSO’yu İç Gelir Servisi ile karşılaştırdı. Milletvekillerine bu tür kurumlar için fon sağlamanın “her zaman seksi görünmediğini” söyledi, ancak fon eksikliğinin gerçek bir etkisi olabilir.

Halihazırda mevcut programlar kapsamında yardım almaya hak kazanan borçlulardaki gecikmeleri, yetersiz finanse edilen bir FSA’nın bir etkisi olarak gösterdi. Geçen yıl, Eğitim Bakanlığı öğrenci kredisi hizmeti verenlerin olmadığını söyledi. düzgün izleme belirli öğrenci kredisi geri ödeme planları kapsamında bağışlanmaya hak kazanmak için borçluların yaptığı ödemelerin sayısı.

Baker, “Üniversitenin uygun fiyatlı olmasını sağlamak önemlidir” dedi. “Üniversiteyi daha uygun fiyatlı hale getiren finansman parçaları hakkında konuşmak bazen, diğer masaya karıştırılan bu tek kağıt parçasının zamanında gerçekleşmesini sağlayan uyum ve düzenleyici kurumlar hakkında konuşmaktan daha kolaydır.” Aksi takdirde, “Borcunuzun iptal edilmesi gereken zamandan sonra yanlışlıkla beş aylık fazladan kredi ödemesi yapacaksınız” diye ekledi.

Geçtiğimiz birkaç yılda, ÖSO’dan normalde gerekenden fazlasını yapması istendi. Biden yönetiminin öğrenci kredisi deneyimini iyileştirmeye yönelik girişimlerinin çoğu, borç alanların Kamu Hizmeti Kredisi Bağışlamasına erişmesini kolaylaştırmak ve borç alanların öğrenci kredilerini geri ödeme yöntemlerinde kapsamlı değişiklikler önermek de dahil olmak üzere, FSA’nın yetki alanına giriyor.

Ayrıca FSA, borç alanlar için daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla öğrenci kredisi hizmet sözleşmelerini elden geçirmenin ortasındadır. Öğrenci kredisi sağlayıcılarına, kredi alanlarla kredileri hakkında nasıl iletişim kuracakları konusunda daha fazla yön vermek ve öğrenci kredisi şirketlerinin, borçluların ve düzenleyicilerin davada gündeme getirdiği sorunlara daha duyarlı olmalarını sağlamak gibi şeyler, bu çabanın bir parçası ve kaynak gerektirecek dedi. Clare McCann, Arnold Ventures’ta yüksek öğrenim görevlisi.

“Bütün bunlar, borçluların geri ödemeye sorunsuz bir şekilde geçiş yaptıklarında, bu gerçekleştiğinde emin olmak için inanılmaz derecede önemli” dedi.

Sattelmeyer, Kongre’nin geçen yıl ÖSO’ya eşit düzeyde fon sağlama kararı nedeniyle bu önceliklerden hangisinin risk altında olabileceğini söylemek için henüz çok erken, dedi. “ÖSO’nun yapacağı ödünler hakkında henüz harika bir fikrimiz yok, ancak ödün vermek zorunda kalacaklar” dedi.

2024 mali yılı için Biden yönetimi, Kongre’nin 2023 mali yılı için yürürlüğe koyduğu miktardan 620 milyon dolarlık bir artış istedi. Ve FSA bu fon artışını alamazsa, araştırmacılar ve savunucular, ofisin bunu yapmak zorunda kalmaya devam edeceğinden endişe ediyor. öğrencilere ve ödünç alanlara zarar verebilecek ödünler vermek.

Sattelmeyer, bakanlığın ÖSO için yaptığı fon artışının geçen yıl onu batıran aynı güçlerin kurbanı olma olasılığı hakkında “DC siyasi bir şehirdir ve öyle olmaya devam ediyor” dedi. “Geleceği tahmin edemiyorum, ancak bütçe aracılığıyla ÖSO’nun ek kaynaklara ihtiyacı olduğu mesajını vermenin gerçekten önemli olduğunu söyleyebilirim” dedi. “Uygulayıcılar, savunucular ve bu alandaki diğer kişiler için ek kaynaklar için baskı yapmak da önemlidir.”


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: