Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bed Bath & Beyond, hissedarların çıplak açığa satış hakkında soru sorduğunu söyledi

Bed Bath & Beyond, hissedarların çıplak açığa satış hakkında soru sorduğunu söyledi

Bed Bath & Beyond Inc. Pazartesi günü yaptığı açıklamada, hissedarlardan çıplak açığa satışla ilgili birkaç soru aldığını ancak açığa satış işlemleri için hisse ödünç verme konusunda özel bir bilgiye erişimi olmadığını söyledi.

“Şirket bu tür bir faaliyeti teyit edemese de, BBBY hisse senedinin herhangi bir piyasa manipülasyonunu kınıyor,
-4.24%,
”dedi sorunlu ev eşyası perakendecisi yaptığı açıklamada.

Normal açığa alım satımda, bir yatırımcı başka birinden hisse ödünç alır, sonra onları satar ve hisse senedi fiyatının düşmesini bekler. Bu olduğunda, hisseler daha ucuza satın alınır ve önceki sahibine iade edilir, açığa satıcı aradaki farkı kâr olarak cebe indirir.

Çıplak açığa satışta, yatırımcılar önce hisse senedini ödünç almakla uğraşmazlar ve hisseleri daha sonraki bir tarihte teslim etme taahhüdüyle satarlar. Bu söz yerine getirilmediğinde, yerine getirilmemesi olarak bilinir. Çoğu kuruş hisse senedi şirketlerinden oluşan bir grubun faaliyetten şikayet etmesi ve düzenleyicilerin dikkatini çekmeye yardımcı olmak için danışmanlar tutması nedeniyle konu son aylarda manşetlerde yer aldı.

Daha fazlası için bakınız: Genius Group CEO’su, şirketinin neden çıplak açığa satıcılara karşı savaştığını açıklıyor – ve bu tek başına değil

Bazı yatırımcılar, çıplak açığa satışın gerçekten gerçekleşmediğini, ancak yöneticiler tarafından hisse senetlerindeki keskin hareketleri açıklamak için kullanıldığını iddia ederken, konu tartışmalı.

Arşivden: Açığa satış yapanlar kötü değildir ama yanlış anlaşılırlar

Bed Bath & Beyond bildirisi, hissedarlara şirketin ters hisse bölünmesi yapma önerisine ilişkin oylama için özel bir toplantı düzenleme planı hakkında bilgi vermek için yayınlandı. Bir zamanlar meme-stock şirketi, toplantının 9 Mayıs’ta yapılacağını ve 27 Mart itibarıyla tedavülde olan yaklaşık 428 milyon hisseye sahip hissedarların oy kullanabileceklerini söyledi.

CEO Sue Gove yaptığı açıklamada, “Likiditemizi iyileştirmek için yapmak zorunda olduğumuz seçimlerin hem işimiz hem de hisselerimiz hakkında spekülasyonlara yol açtığını anlıyoruz” dedi. “İşimizi sürdürmek ve büyütmek için finansal stratejimizin bir parçası olarak gerekli adımları atıyoruz.”

İflası önlemek amacıyla bu yılın başlarında bir hisse senedi arzı açıklayan perakendeci için çalkantılı bir kaç ay oldu. Bu, stratejik yanlış adımlar, nakit yakımı, zorlu iş eğilimleri ve COVID-19 salgınının etkisiyle damgasını vuran sıkıntılı birkaç yılın ardından geldi. Mart ayında şirket bir satış uyarısı vererek hisse senetlerini o zamanki rekor düşük seviyeye gönderdi.

İlgili: Bed Bath & Beyond, perakende uzmanına göre en son ortaklıkla bir “Hail Mary pass” başlattı

Bu arada hisse senedi Pazartesi günü yeni dip seviyelerine geriledi ve en son Perşembe günkü 31 sentlik rekor düşük kapanış seviyesinden %5 düşüşle 29 sentte işlem görüyordu.

Hisse şimdi son 12 ayda %98,5 düştü.


İlginizi Çekebilir

Üç aylık satışlar %60 düşerken SolarEdge’in hisseleri %14 düştü

SolarEdge Technologies Inc.’in hisseleri, invertör ve diğer güneş enerjisi ekipmanı üreticisinin üç ayda bir satışlarının …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.