Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bed Bath & Beyond hisse senetleri, satış sonrası düşük uyarı ve büyük hisse arzı nedeniyle rekor kırdı

Bed Bath & Beyond hisse senetleri, satış sonrası düşük uyarı ve büyük hisse arzı nedeniyle rekor kırdı

Bed Bath & Beyond Inc. BBBY’nin Hisseleri,
-26.23%
Perşembe günü, sorunlu ev eşyaları perakendecisinin büyük bir satış kaybı konusunda uyarıda bulunması ve nispeten büyük bir “piyasada” adi hisse senedi arzı başlatmasının ardından rekor düşük seviyeye geriledi.

FactSet verilerine göre hisse senedi, 23 Mart’ta 78,6 sent olan önceki rekor düşük seviyenin altında, %26,3 düşüşle 59,36 sentte kapandı. Ayrıca, üst üste dokuzuncu seans için 1 $ işaretinin altında kapandı.

Devamını oku: Bed Bath & Beyond hisse senedi, perakendecinin hissedarlardan ters hisse bölünmesi için onay istemesinin ardından 1$’ın altına düştü.

Şirket, Şubat ayında sona eren mali dördüncü çeyrek için net satışların geçen yılın aynı dönemindeki 2,05 milyar dolardan 1,2 milyar dolara düşmesini beklediğini söyledi. Bu, 1.43 milyar dolarlık FactSet mutabakatının altında.

Şirket ayrıca aynı mağaza satışlarının veya en az 12 aydır faaliyet gösteren mağazalardan ve dijital kanallardan yapılan satışların bir yıl öncesine göre %40 ila %50 düşmesini beklerken, FactSet konsensüsü %28,3 düşüş yönündeydi.

Şirket, dördüncü çeyrek sonuçlarını Nisan sonunda açıklamayı beklediğini söyledi.

Bed Bath ayrıca Perşembe günü, B. Riley aracılığıyla 300 milyon $’a kadar değerinde adi hisse senetlerinin açık pazara satılmasını içeren bir “piyasada” arz başlattığını söyledi.

Bu, şirketin 78.3 milyon dolarlık mevcut piyasa değeriyle karşılaştırılıyor.

Şirket ayrıca B. Riley Principal Capital II ile şirkete ek sermaye sağlamak için bir hisse satın alma anlaşması akdettiğini ve aynı zamanda önceki halka arzını sonlandırdığını ve dönüştürülebilir imtiyazlı hisse senedi satın alma garantisi verdiğini söyledi.

ayrıca oku: Analist, ‘tanık olduğumuz en sıra dışı finansman durumlarından birini’ sunan Bed Bath & Beyond öz sermayesini söylüyor.

Ve kaçırmayın: Analist, Bed Bath & Beyond’un yaşam çizgisinin hissedarlara “inanılmaz bir maliyetle” geldiği konusunda uyarıyor.

İcra Kurulu Başkanı Sue Gove Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Aldığımız adımlar, ikonik Bed Bath & Beyond’umuzu restore etmeye başlamak ve BABY işletmelerini satın almak için gerekli mali pisti oluşturmamızı sağladı” dedi. “Şubat ayının başından bu yana 360 milyon $ özsermaye topladık, kredi anlaşmamız uyarınca temerrüdümüzü giderdik, ABL’mizin maddi tutarlarını geri ödedik. [asset-based lending] tesisi, Kıdemli Tahvillerimiz için faiz ödememizi tamamladı ve geri dönüş planlarımızı hızlı bir şekilde başlattı.

Hisse senedi yılbaşından bugüne %76,4 düşerken, SPDR S&P Perakende borsa yatırım fonu XRT,
+0.95%
%2,2 ve S&P 500 endeksi SPX’i tutturdu,
+%0,57
%5,5 değer kazandı.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: