Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bankalar Fed’den borçlanmayı yeniden azalttı

Bankalar Fed’den borçlanmayı yeniden azalttı

Sayılar: Silicon Valley Bank’ın şaşırtıcı çöküşünden neredeyse bir ay sonra finansal sistemdeki stresin daha da hafiflemiş görünmesiyle, bankalar üst üste ikinci hafta Federal Rezerv’den borçlanmayı azalttı.

Finans kuruluşları 5 Nisan’da sona eren haftada 149 milyar dolar kredi çekti. Fed’in haftalık H.4.1 raporuna göre. anket. Bu, geçen haftaki 154 milyar dolardan ve iki hafta önceki 164 milyar dolardan düştü.

Azalan borçlanma puanları, birkaç bölgesel ABD bankasının geçen ay bocalamasının ardından finansal sistem üzerinde daha az strese işaret ediyor.

Önemli ayrıntılar: Bankalar, önceki haftaya göre yaklaşık 18 milyar dolar daha az olan geleneksel “indirim penceresi”ni kullanarak Fed’den 69.7 milyar dolar borç aldı.

Fed, daha fazla banka tasfiyesini ve iflasını önlemek için kurulan yeni bir Banka Vadeli Finansman Programından 79 milyar dolar daha borç verdi. Bu, önceki haftaya göre neredeyse 15 milyar dolar arttı.

Nakit ihtiyacı olan bankalar, SVB’nin başarısızlığından bu yana indirim penceresine olan güvenlerini keskin bir şekilde azalttı ve yeni acil borçlanma programına yöneldi.

Bankalar, su altı menkul kıymetlerini satmak zorunda kalmak yerine para çeken mevduat sahiplerine ödeme yapmak için Fed’den acil durum kredileri alabilir.

Büyük fotoğraf: Wall Street DJIA,
+0.01%
son başarısızlıkların bankalar üzerindeki stresinin ortadan kalkıp kalkmadığını belirlemek için Fed’in haftalık bilanço verilerini izliyor.

Sallantılı bir bankacılık sistemi, işletmelerin ve tüketicilerin kredi almasını zorlaştırarak ekonomiye zarar verebilir.

Yine de geçen yıldan bu yana borçlular için kredi gereklilikleri sıkılaşırken, bankalar hala bol miktarda borç veriyor.

Fed bilanço varlıkları haftada 73.6 milyar dolar düşüşle 8.63 trilyon dolara geriledi.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: