Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Babam, 80.000 dolarlık hayat sigortasında rahmetli annemi hak sahibi olarak göstermiş ama üvey annem sigortanın ona ait olduğunu söylüyor. Kim haklı?

Babam, 80.000 dolarlık hayat sigortasında rahmetli annemi hak sahibi olarak göstermiş ama üvey annem sigortanın ona ait olduğunu söylüyor. Kim haklı?

Sevgili Quentin,

Babam Eylül ayında Pennsylvania’da öldü (Florida’da ikamet etmesine rağmen) ve üvey annem vasiyet ve mülk olmadığı konusunda ısrar ediyor, ancak daha sonra babamın rahmetli annemi lehtar olarak listeleyen bir hesabı miras almamı istediğini söylemek için mesaj attı. . Sigorta şirketi bana bu hesabın 80.000 $ değerinde olduğunu ve denetime tabi tutulması gerektiğini söyledi.

Birkaç hafta sonra e-posta gönderdiler ve babamın hesabı annemden bana hak sahibi olarak değiştirmeyi unuttuğu için hepsinin üvey anneme gitmesi gerektiğine karar verdiklerini söylediler. Belli ki bunun mükemmel bir karar olduğunu düşünüyor ve şimdi bana onun fikrini değiştirmiş olması gerektiğini ve bana farklı bir şekilde mesaj atmasına rağmen ona gitmeyi kastettiğini söylüyor.

Florida’da değeri 75.000 doların üzerinde olan mülklerin vasiyetten geçmesi gerektiği izlenimine sahibim ve üvey annemin, babamın ona kastedildiğini söylediği, annemi lehtar olarak listeleyen bir hesabı almasına yasal olarak izin verilip verilmediğini merak ediyorum. Benim için. Florida’da 75.000 doların üzerindeki herhangi bir şey için veraset gerekli değil mi?

Ben bir Colorado sakiniyim, bağımsız bir müzisyen ve çok fazla finansal kaynağı olmayan müzik öğretmeniyim. Üvey annemin babamın son isteklerine ihanet etmesine üzüldüm ve üvey annemin, babamın mirasıyla ilgili yasalara uymadığından endişeleniyorum. Ne yazık ki, elimdeki tek kanıt, sigorta şirketi ve onun metin mesajları ile minimum e-posta iletişimi.

Bir veraset davası açıp şeffaf olmasını talep edebilir miyim? Veya yapabileceğim başka bir şey var mı?

Kayıp Kız

Canım kızım,

Her zaman bir avukata danışın, ancak babanız bu hayat sigortası poliçesinden gelir elde etmenizi içtenlikle istese bile, size bu gibi durumlarda metin mesajlarının çok az önemli olduğunu söyleyeceklerdir. Üvey annen kanunen hakkı olduğuna inandığı her şeyi elinde tutacak ve ne yazık ki senin veya babanın isteklerinin bir rolü olmayacak. Özellikle yeniden evlenirseniz veya – bu durumda olduğu gibi – söz konusu yararlanıcı vefat ederse, yararlanıcılarınızı her zaman güncellemeniz uyarıcı bir hikaye.

Üvey annenden aldığın bilgiler kafa karıştırıcı. Emlak kanunu eyalete göre değişir, ancak bir hak sahibi zaten ölmüşse, alacakları ödemeler genellikle şarta bağlı bir hak sahibine gider. Bu, babanız lehdar tanımına sizin adınızı ekleseydi siz de olurdunuz, ama o bunu yapmadı. Genel olarak, bu gibi durumlarda para (bu durumda 80.000 $) mülke iade edilir ve buna göre dağıtılırdı. Merhumun vasiyeti yoksa, veraset mahkemesi borçları öder ve parayı o eyaletin vasiyetsiz kanunlarına göre dağıtırdı.

Ama senin durumun daha çetin. “Birisi vasiyetsiz öldüğünde, mirasının bazı kısımları mahkemeden geçmesi gerekmeyebilir. Bir 401(k) veya başka bir emeklilik hesabında paranız varsa ve belirlenmiş lehdarlarınız varsa, bu, vasiyetsiz ardıllığı önler.” di Pietro Partners’a göre, Florida’da ofisleri olan bir hukuk firması. Intestate, vasiyetsiz ölmek anlamına gelir. “Ayrıca, başka bir kişiyle ortaklaşa sahip olunan herhangi bir mülk, veraset mahkemesi gerektirmez. Sadece senin ölümün üzerine transfer olur.” Ancak uyarılar var: bu, lehdarları veya ölüm üzerine ödenecek hesapları olan hayat sigortası poliçeleri ve hayatta kalma haklarıyla ortaklaşa tutulan mülkler için geçerlidir.

Babanızın memleketinde yasalara uymak zorunda kalacaksınız. Babanız bir vasiyet bırakmadıysa, miras için umut olabilir. Florida’daki vasiyet yasasına göre, bir eş ölürse ve eşinden başka birinden çocuğu olursa, vasiyetnamenin yarısını o eş, diğer yarısını da çocuk veya çocuklar alır. (Mektubunuzda babanızın vasiyet ettiğinden bahsetmediğiniz için bunu belirtiyorum.)

Bu 80.000 $ miktarına itiraz edecek olsaydınız – ki bunun hayatınız için anlamlı bir fark yaratacağını anlıyorum – bu aylar, hatta yıllar alabilir ve aslan payı büyük olasılıkla avukatınıza gidebilir. Bir avukat size bir davanız olduğunu tavsiye ederse – “eğer” vurgusu – bununla mücadele etmek üvey annenizin de parasına mal olur. O 80.000 dolar senin için bir fark yaratabilir ama üvey annen için küçük patates olduğunu keşfedebilirsin.

sensen The Moneyist’e finansal ve etik soruları için [email protected] adresinden e-posta gönderebilir ve Quentin Fottrell’i şu adresten takip edebilirsiniz: Twitter.

Çıkış yapmak Moneyist özel Facebook hayatın en çetrefilli para meselelerine cevap aradığımız grup. Sorularınızı gönderin, bana ne hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizi söyleyin veya en son Moneyist sütunlarına ağırlık verin.

Moneyist, soruları tek tek yanıtlayamayacağına üzülüyor.

Quentin Fottrell’den daha fazla içerik:

Kız arkadaşım ‘biraz’ öğrenci borcu olduğunu kabul etti, ancak az önce 83.000 dolar borcu olduğunu öğrendim. Yine de birlikte bir ev almayı planlamalı mıyız?

‘Ona güvenmiyorlar, ben de güvenmiyorum’: Yaşlı ebeveynlerim, kız kardeşimin banka hesaplarını boşaltacağından ve mallarını çalacağından korkuyor. Ne yapabiliriz?

‘Bir evlilik öncesi evlilik düşünüyorum’: Nişanlım benimle yaşamak için ABD’ye taşınıyor. Evimin parası ödendi. Tüm ev masraflarımı ödemesini istemek adil olur mu?


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: