Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ‘Artık bir erkeğe ihtiyacınız yok’: Bekar erkeklerden çok bekar kadınların mülk sahibi olması.

‘Artık bir erkeğe ihtiyacınız yok’: Bekar erkeklerden çok bekar kadınların mülk sahibi olması.

Bekar kadınların Amerika’da bekar erkeklerden daha fazla evi var.

Kadınlar son birkaç on yılda emlak sektöründe uzun bir yol kat etti. 1970’lerin başına kadar, bankaların evli olmayan ve ortak imzalayan erkek olmayan bir kadına kredi vermeyi reddetmesi yasaldı.

İki mevzuat bunu değiştirdi: 1968’de Adil Konut Yasası kabul edildi ve 1974’te Eşit Kredi Fırsatı Yasası kadınlar arasında ev sahipliğini artırdı. O zamandan bu yana, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi, ABD’de mülk sahibi olan kadınların sayısı arttı.

Bankrate.com tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, 2023 itibarıyla bekar kadınlar tüm ev alıcılarının %17’sini oluştururken, bekar erkeklerin bu oranı %9’dur. Evli ya da bekar çiftler, tüm ev alımlarının %70’ini oluşturuyor.

A ayrı rapor LendingTree tarafından geçen ay yayınlanan, bekar kadınların yaklaşık 10.76 milyon eve sahip olduğunu, bekar erkeklerin ise yaklaşık 8.12 milyon eve sahip olduğunu buldu. “Başka bir deyişle, 50 eyaletteki evlerin ortalama yüzde 12,9’una bekar kadınlar sahipken, bu oran bekar erkekler arasında yüzde 10,06” dedi.

Bank of America BAC Kıdemli Başkan Yardımcısı Kathy Cummings,
-5.81%,
Bankrate’e söyledi baby boom kuşağının ev sahibi olmadan önce evlenmeyi beklediği bir zamanı hatırlayabildiğini.

Cummings, “Şimdi, eğilim tersine dönüyor” dedi. “Mesaj tersine dönüyor. Artık bir erkeğe ihtiyacın yok.”

Sayım Bürosu verilerine göre cinsiyete göre ev sahibi olma oranları.

LendingTree, Louisiana’nın bekar kadınların sahip olduğu evlerin en yüksek payına sahipken, Kuzey Dakota ve Güney Dakota’nın bekar erkeklerin bekar kadınlara göre daha fazla ev payına sahip olduğu tek ABD eyaleti olduğunu söyledi.

Göre Bankrate raporuilk evini satın alan bekar bir kadının medyan yaşı 38 iken, tipik bir bekar erkek ev alıcısı için 37 idi.

Kadınlar da bir ev satın aldıklarında erkeklerden %2 daha fazla harcıyorlar ama %2 daha ucuza satıyorlar.

1981’de başka bir ankete göre, ev satın alanların yalnızca %11’i bekar kadınlardı. Ulusal Emlakçılar Birliği. 2023’te bu pay %17’ye yükseldi. NAR, kadın alıcıların en yüksek payının %22 ile 2006 yılında olduğunu söyledi.

NAR’ın kadınların ev sahipliği oranlarında neden erkekleri geride bıraktığına dair birkaç fikri vardı: Kadınlar, ailelerine ve arkadaşlarına yakın olmak için ev satın alıyorlar ve boşanma, eşin ölümü gibi aile durumundaki bir değişiklik nedeniyle ev satın aldıklarını bildirme olasılıkları daha yüksek. veya bir çocuğun doğumu, diğer faktörlerin yanı sıra.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: