Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Apple, tiyatro filmlerine milyarlar harcayabilir, Premier League: raporlar

Apple, tiyatro filmlerine milyarlar harcayabilir, Premier League: raporlar

Yeni bir rapora göre, Apple Inc., akış hizmeti için abone sayısını artırma ve Hollywood’da daha büyük bir oyuncu olma teklifinin bir parçası olarak, sinemalarda gösterilecek filmlere yılda 1 milyar dolar harcamayı planlıyor.

Bloomberg Haberleri bildirildi Perşembe o Apple AAPL,
+0.70%
filmlere yaptığı harcamaları önemli ölçüde artırmayı planlıyor ve sinema dağıtım anlaşmaları için film stüdyolarına yaklaşıyor. Apple’ın etkileyici bir film işi var ve “CODA” ile 2022’de en iyi film dalında Oscar kazandı, ancak ödüllere hak kazanmak veya yüksek fiyatlı yeteneklerini memnun etmek için bazı sınırlı sürüm istisnaları dışında, büyük ölçüde filmlerini yalnızca akış halinde tuttu. .

Bloomberg raporu sinema salonları hisselerine destek verdi: AMC Entertainment AMC,
+3.00%,
IMAX Şirketi IMAX,
+2.10%
ve Cinemark Holdings Inc. CNK,
+%5,75
hepsi Perşembe günü güçlü kazançlar bildirdi.

Yakında çıkacak Apple filmleri arasında başrollerini Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun paylaştığı, Martin Scorsese’nin yönettiği “Killers of the Flower Moon”; Henry Cavill ve Bryce Dallas Howard’ın oynadığı, Matthew Vaughn’un yönettiği “Argylle”; ve Joaquin Phoenix’in oynadığı, Ridley Scott’ın yönettiği “Napoleon”.

Filmlerin sinemalarda gösterime girmesi, yalnızca Apple için yeni bir gelir akışı yaratmakla kalmayacak, aynı zamanda mevcut, yalnızca akışlı filmlerinin çoğunun geniş bir izleyici kitlesi bulmakta zorlandığı akışa geçtiklerinde daha fazla popüler kültür vızıltısı yaratabilir.

Bloomberg de bildirdi Apple, İngiltere’de İngiltere Premier Ligi futbolunu yayınlama hakları için teklif verebilir2024-25 sezonu boyunca Premier Lig yayın haklarına sahip olan üç şirketle kafa kafaya rekabet etme hamlesi: Amazon’un AMZN’si,
+0.01%
Prime Video, Comcast’in CMCSA’sı,
-%0,64
Sky ve Warner Bros. Discovery WBD ile ortak girişimi bulunan BT Sport,
+0.14%.
Anlaşma, ligin Comcast’s Peacock’ta yayınlandığı ABD’deki Premier League yayın haklarını etkilemeyecek. Apple TV+, 10 yıllık, 2,5 milyar dolarlık bir anlaşmanın ardından şu anda Major League Soccer’a ev sahipliği yapıyor ve Cuma geceleri Major League Baseball yayınlıyor.

Premier Lig, Apple için ucuz olmayacaktı; Ligin yerel yayın hakları için mevcut anlaşması satıldı 6,3 milyar dolar.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: