Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Apple CEO’su Tim Cook, tüketicilerin neden karma gerçeklik kulaklığı isteyeceğini açıklıyor

Apple CEO’su Tim Cook, tüketicilerin neden karma gerçeklik kulaklığı isteyeceğini açıklıyor

Apple Inc. İcra Kurulu Başkanı, GQ’nun en son kapak çocuğu Tim Cook, bir karma gerçeklik kulaklığı için satış konuşması yapıyor.

“Fiziksel dünyayı dijital dünyadaki şeylerle kaplayabileceğiniz fikri, insanların iletişimini ve bağlantılarını büyük ölçüde artırabilir.” Cook GQ’ya söylediApple’ın 5 Haziran tarihli AAPL duyurusunu doğrulamadan,
+%0,35
Reality Pro kulaklığı.

Apple’ın sözde metaverse’e dalması, zayıflayan bir sektöre bir sarsıntı ve Facebook’un ana şirketi Meta Platforms Inc. ile ciddi bir rekabet sunacaktır. META,
+%0,15,
Alphabet Inc.’in GOOGL’si,
-%0,17

GOOG,
-0.10%
Google, Microsoft Corp. MSFT,
-%0,79,
Snap Inc.SNAP,
+0.31%
ve diğerleri.

Cook’a göre, Apple’ın iş modelinin can damarı olan yaratıcı kullanıcılar, sanal gerçeklik ürünlerinden en iyi şekilde yararlanacak.

Cook, GQ’ya “Gerçek dünyadan bile daha iyi olabilecek bu ortamın var olduğu fikri – bunun üzerine sanal dünyayı bindirmek daha da iyi bir dünya olabilir” dedi. “Yaratıcılığı hızlandırabilseydi, gün boyu yaptığınız şeyleri yapmanıza yardımcı olabilseydi ve onları gerçekten farklı bir şekilde yapmayı düşünmemiş olsaydınız.”

Cook ayrıca, geniş kapsamlı röportaj sırasında kendi kişiliğini ve Apple CEO’su olarak efsanevi Steve Jobs’un yerini almanın zorluklarını açıklayarak kendi içine baktı. Jobs 2011’de öldü.

Cook, “Normal kelimesinden birçok yönden her zaman nefret etmişimdir, çünkü bazı insanların normali tarif etmek için kullandığı şey düze eşittir” dedi. “Bazı insanlar bu kelimeyi bu şekilde kullanırdı. Bilmiyorum – pek çok şey olarak tanımlandım, ama muhtemelen normal olanlar arasında değil.

Cook ekledi: “Steve olamayacağımı biliyordum. Kimsenin Steve olabileceğini sanmıyorum. Bence o yüz yılda bir görülen türden bir bireydi, hayal gücünün her yönüyle orijinal. Ve bu yüzden yapmam gereken, kendimin en iyi versiyonu olmaktı.”


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: