Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Analistler, Dick’s Sporting Goods’un perakende harcama zayıflığından kaçınacağını söylüyor

Analistler, Dick’s Sporting Goods’un perakende harcama zayıflığından kaçınacağını söylüyor

Salı günü piyasa açılışından önce dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Dick’s Sporting Goods Inc.’in, bu kazanç sezonunda birçok perakendeciyi etkileyen harcama zayıflığından kaçınması bekleniyor.

“[Dick’s Sporting Goods] UBS analisti Michael Lasser, Pazartesi günü yayınlanan bir notta, “Trendler, tereddütlü bir tüketici karşısında muhtemelen dirençli olmuştur” dedi. “Güçlü uygulama ve ilgi çekici bir ürün yelpazesi kombinasyonunun mümkün olduğunu düşünüyoruz. [Dick’s] sırasında önemli bir pay elde etmek [the fourth quarter]”

Analist, perakende sektöründeki diğer isimlerin aksine şirketin hissesini de “kaya” olarak nitelendirdi. “[Dick’s] Hisse senetleri daha yükseğe çıkmak için çok çekici görünüyor,” diye yazarak şirketin geçen yılki üçüncü çeyrek sonuçlarına işaret etti. “Baskıda kusurlar vardı. Yine de hisse senedi, açıklamanın yapıldığı gün %10,1 yükseldi ve bu, pazarın bu perakendecinin görünümü hakkında olumlu bir görüşe sahip olduğunu gösteriyor.”

İlgili: Tüketiciler isteğe bağlı harcamalarını geri çekerken, perakende için sırada ne var?

Dick’s DKS üçüncü çeyreğinde,
+%0,26
olumlu aynı mağaza satışlarıyla tahminleri aştı ve iyimser bir görünüm sağladı. Şirketin hissesi son üç ayda %15,1 artarak S&P 500’ün SPX’ini geride bıraktı.
+%0,09
%1.2 kazanç.

UBS, Dick’s Sporting Goods için tarafsız bir derecelendirmeye sahiptir.

Bu perakende kazanç sezonunun en önemli trendlerinden biri, tüketicilerin belirsiz bir makroekonomik ortamda bütçelerini yeniden odaklamaları nedeniyle ihtiyari harcamalarda gerileme oldu.

İlgili: Analistler, isteğe bağlı harcama geri çekilmesine rağmen Costco’nun hala güç gösterdiğini söylüyor

Ancak geçen ay yayınlanan bir notta, DA Davidson analisti Michael Baker, spor malzemelerinin iyi durumda olduğunu yazdı. Analist ayrı bir notta, Dick’s’i pandeminin başlangıcından bu yana perakende sektörünün en iyi hisse senedi performans gösterenlerinden biri olarak da tanımladı. Şirketin hissesi son üç yılda S&P 500’ün %37,3’lük kazancına kıyasla %262,8 arttı.

FactSet tarafından ankete katılan analistler, Dick’s Sporting Goods’un hisse başına 3,26 $ veya düzeltilmiş bazda 3,19 $ kazanç ve 3,646 milyar $ satış bildirmesini bekliyor.

Yakın tarihli bir raporda, analiz şirketi Placer.ai, Dick’s Sporting Goods ve spor giyim perakendecisi Hibbett Inc. HIBB’nin,
-%0,99
2019’dan, COVID-19 pandemisi vurmadan önce yaya trafiğinde artış gördük. 2022’nin dördüncü çeyreğinde, 2019’a kıyasla Dick’in yaya trafiği %0,8, Hibbett’inki ise %28 arttı.

Şimdi Oku: Hibbett’in karı ve satışları, alışveriş yapanların ayakkabı alıp giyimden kaçınmasıyla tahminlerin altına düşüyor

Placer.ai, “İki zincirin son birkaç yılda genişlemeye verdiği önem, muhtemelen sürekli olarak daha iyi performans gösteren yaya trafiğine katkıda bulunmuştur” diye yazdı. “[Dick’s] ayrıca, mağazalarına daha geniş bir müşteri tabanı getirmek için Peloton ve Stanley gibi markalarla iş birliği yaparak ortaklıklara yöneliyor.”

Ancak geçen hafta, Hibbett Inc.’in mali dördüncü çeyrek kazançları ve cari yıl için rehberliği tahminlerin altında kaldı. Birmingham, Alabama merkezli şirketin sonuçları, tedarik zinciri sorunları ve promosyon faaliyetleri nedeniyle baskı altında kaldı.

FactSet tarafından ankete katılan 27 analistten 13’ü fazla kilolu veya satın alma derecesine sahip, 13’ü sabit bir dereceye sahip ve biri Dick’s Sporting Goods için düşük kilolu bir dereceye sahip.

Ciara Linnane tarafından ek raporlama.


İlginizi Çekebilir

Virgin Orbit Holdings’in hisseleri iş eksenleriyle düştü, Rumble ve Digital World Acquisition hisseleri Donald Trump iddianamesiyle yükseldi

İşte Cuma gününün en büyük ABD hisse senedi taşıyıcılarından bazıları: Stok kazananlar: Sağcı medya platformları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: