Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Analistin ‘fazla zorlayıcı’ bir fırsat sunduğunu söylemesiyle Marqeta’nın hissesi yükseldi

Analistin ‘fazla zorlayıcı’ bir fırsat sunduğunu söylemesiyle Marqeta’nın hissesi yükseldi

Marqeta Inc. hisseleri son zamanlarda büyük bir darbe aldı ve son 12 ayda değerlerinin yaklaşık üçte ikisini kaybetti.

Şimdi, Wolfe Research analisti Darrin Peller, gözden kaçırılamayacak kadar “fazla zorlayıcı” bir risk-ödül dengesi görüyor.

Kart veren şirket MQ’nun hisselerini yükseltti,
+%10.50
Pazartesi günü emsal performanstan daha iyi performans göstermek için, piyasanın Marqeta’nın işini “yetersiz takdir ettiğini” yazarak, hisse senedi ticaretinin işletme değerinin yaklaşık 1 katı ile tahmini 2024 mali brüt karına ulaşması.

“Bazı yatırımcılar beklemedeyken kenara atılabilirken [near-term] Belirsizlikler, bu fiyata, bu olayları ’23 boyunca netlik ve artış için katalizörler olarak görüyoruz,’ diye yazdı Peller.

Block Inc., Block’un Nakit Kartına güç veren Marqeta’nın brüt karının yarısından fazlasını temsil ediyor ve ikisi arasındaki yaklaşan sözleşme yenilemesinin, bu yıl Marqeta’nın hissesi için büyük bir fazlalığı temsil ettiğini söyledi. Ancak “[r]ile müzakereler [Block] Marqeta hisseleri için bir katalizör görevi görmeli” diye düşündü.

Kısmen işletmelerin “karşılıklı olarak faydalı olması” nedeniyle, “Sözleşme şartları belirsiz olsa da, 23’ün sonunda bir anlaşmaya varılacağından eminiz” diye yazdı.

Başka yerlerde, Peller çok sayıda olumlu görünüyor. Birincisi, Marqeta’nın geçen yıl serbest nakit akışı bazında neredeyse başa baş başa kaldığını ve şirketin “[m]kredi ve yerleşik finans gibi birden fazla yol, daha yüksek marj profiliyle birlikte daha uzun vadeli büyümeyi teşvik ediyor.”

Ek olarak, Marqeta’nın Block dışındaki işinin güçlü olduğunu, çünkü şirketin gider yönetimi ve esnek ekonomi gibi alanlara değindiğini belirtti.

Marqeta hisseleri, Pazartesi günkü öğle hareketi itibariyle %10 yükseldi.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: