Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Altın fiyatları, Hazine getirilerinin artması ve banka stresinin azalmasıyla geriliyor

Altın fiyatları, Hazine getirilerinin artması ve banka stresinin azalmasıyla geriliyor

Altın ve gümüş vadeli işlemleri, bankacılık sistemi korkularının azalması ve ABD Hazine bonolarının getirilerinin artmasıyla, değerli metallerin birkaç haftadır süren ralliyi körükleyen güvenli liman parlaklığının bir kısmını kaybetmesiyle Pazartesi günü geri çekildi.

Fiyat eylemi
 • Nisan altın GC00,
  -%1,34

  GCJ23,
  -%1,34
  Cuma günü art arda dördüncü haftalık yükselişini kaydettikten sonra Comex’te ons başına 35.40$ veya %1.8 düşerek 1.948.40$’a geriledi.

 • Mayıs teslimatı için gümüş SI00,
  -%0,68

  SIK23,
  -%0,68
  25.4 sent veya %1.1 düşüşle ons başına 23.085 dolara geriledi.

 • haziran paladyum PAM23,
  -%0,13
  Nisan platin PLJ23,
  -%0,47
  4.90$ veya %0.5 düşüşle ons başına 979$ oldu.

 • Bakır HGK23 olabilir,
  -%0,65
  2,2 sent veya %0,5 düşüşle pound başına 4,053 dolara geriledi.

Market sürücüleri

XM’de kıdemli yatırım analisti Marios Hadjikyriacos, altının geçen ay “finansal stres için bir barometreye” dönüştüğünü söyledi.

Kıymetli metallerin yükselmeye devam edip etmeyeceği, finansal sistemin nasıl ilerlediği ve vadeli işlem tacirleri tarafından fiyatlanan Federal Rezerv faiz indirimlerinin gerçekten gerçekleşip gerçekleşmediği de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacak.

Hadjikyriacos, “Şu anda, ‘en yüksek stres’ geçmiş gibi görünüyor, bu nedenle altında bu şiddetli ralliden sonra bir düzeltme riski var” dedi.

Hazine tahvil getirileri, 10 yıllık TMUBMUSD10Y tahvilinin getirisiyle Pazartesi günü yükseldi.
%3,476
%3.501’de yaklaşık 12 baz puan arttı.

Yine de, Zaye Capital Markets’in baş yatırım yetkilisi Naeem Aslam, altının vadeli fiyatlarının geçen hafta 2.000 $ seviyesinin üzerine çıktıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmekten çekinmesine rağmen, bunun başka bir döngü anlamına gelmediğine dikkat çekiyor. geri çekilme başlayacak.

Federal Rezerv’in şahin para politikasını gevşetmesi konusunda “güçlü olasılıklar” var ve “faiz oranı döngüsü açısından zaten zirveye ulaşmış olmamız muhtemeldir” diyen Aslam, aksi halde “yüksek olasılıkla” dedi. şu anda aynı seviyeden uzak olmadığımızı.”

Bu, “dolar endeksi daha da hız kaybetmeye başlayacağından, altın fiyatının yükselmesi için durumu çok daha güçlü hale getiriyor” dedi.

Bu arada, “ABD bankacılık krizi tehdidi veya Avrupa bankacılık krizi tüccarları tetikte tutuyor” dedi Aslam. “İşlerin düzelmeden önce çökme ihtimalinin çok daha yüksek olduğuna inanan yatırımcılar arasında hala çok fazla güven eksikliği var.”


İlginizi Çekebilir

Fed yetkililerinin faiz indirimlerinin zamanlamasını ertelemeye devam etmesiyle petrol fiyatları düştü

Petrol vadeli işlemleri Cuma günü düştü ve bir başka Fed yetkilisinin yakın vadeli faiz indirimi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.