Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Alibaba, ChatGPT’ye rakip olan chatbot’u tanıttı

Alibaba, ChatGPT’ye rakip olan chatbot’u tanıttı

Yöneticiler Salı günü yaptığı açıklamada, Çinli teknoloji devi Alibaba’nın e-ticaret işinde Tongyi Qianwen adlı kendi ChatGPT benzeri yapay zeka modelini kullanıma sunacağını söyledi.

Tongyi Qianwen kabaca binlerce sorudan gerçeği aramak anlamına gelir. İngilizce ve Çince cevap verebilen ve ilk olarak Alibaba’nın mesajlaşma uygulaması DingTalk ve akıllı hoparlörü Tmall Genie’de uygulanacak olan sohbet robotu.

Alibaba CEO’su Daniel Zhang Salı günü yaptığı açıklamada, “Üretken yapay zeka ve bulut bilgi işlemin yönlendirdiği teknolojik bir dönüm noktasındayız” dedi.

Alibaba 9988,
+%1,59
hisse senedi Salı günü Hong Kong işlemlerinde yaklaşık %2 arttı. New York borsasında işlem gören hisseleri BABA,
-%1,17
Salı günü erken saatlerde %0.15 düştü.

Bundan 10 ila 20 yıl sonra geriye dönüp baktığımızda hepimizin aynı başlangıç ​​çizgisinde olduğumuzu anlayacağız” dedi. “Gelecekteki bu fırsatları değerlendirmek ortak dileğimizdir ve ortak bir vizyon gerektirir.”

Okuyun: Yapay zeka teknoloji gerilemesini tersine çevirebilir mi? Startup’lar bir sonraki büyük şey için işe alıyor.

Softbank destekli şirketin, biri Zhang liderliğindeki Bulut İstihbarat Grubu olmak üzere altı ticari varlığa ayrılacağını açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

Zhang, Alibaba’nın bulut bilişimi 14 yıldır “temel strateji” haline getirdiğini söylese de, birim, en son sonuçlarına göre dördüncü çeyrekte yıllık gelir artışı %3’e yavaşlayarak zar zor kar eden bir kuruluş.

Alibaba’nın çabaları, ABD merkezli ChatGPT yaratıcısı ve Microsoft destekli MSFT’ye yetişmek için yarışan diğer Çinli teknoloji şirketlerinin adımlarını takip ediyor.
-%0,76
AI’yı açın. Geçen ay, Baidu 9888,
-%5,39

BİDU,
-4.13%
Ernie adlı chatbot’unu ve Pazartesi günü SenseTime 20’yi ortaya çıkardı.
-0.90%
AI destekli sohbet robotunu ve görüntü oluşturucusunu sergiledi.

Bu arada, Çin yapay zeka yarışı, yetkilileri, ülkenin siber uzay düzenleyicisi olan Çin Siber Uzay İdaresi’nin üretken yapay zekayı yönetmek için taslak önlemler açıkladığı noktaya kadar alarma geçirdi.

Fikir: ChatGPT ve Bard, bu serbest fon yöneticisine artık AI hisselerinden kaçınmasını söylüyor


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: