Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Ailenize yardım etmek için bir vekaletname nasıl kullanılır?

Ailenize yardım etmek için bir vekaletname nasıl kullanılır?

Yaşlanan toplumumuzda, sık sık konuşulan bir konu, fiziksel veya zihinsel yeteneklerinin bir kısmını kaybetmiş yaşlı insanlara nasıl yardım edileceğidir. Birine ebeveyni veya sevilen başka biri için vekaletname almasını tavsiye etmek kolaydır, ancak bir vekaletnameden gerçekten yararlanmak zor olabilir, özellikle de zaman çok önemliyse.

Beth Pinsker, bir vekaletname kullanmanın zorluklarını ve bunların üstesinden nasıl gelineceğini araştırıyor.

Beth Pinsker’dan daha fazlası: “Emekliyim, peki 401(k) ile ne yapacağım?” Dört seçeneğiniz var – ancak bunlardan yalnızca üçü iyi.

Büyük Hareket: Daha sıcak bir iklime geçiş

istock

Aarthi Swaminathan, insanlara satış, satın alma ve yeni evlere taşınmanın çeşitli yönlerinde yardımcı olmak için The Big Move köşesini yazıyor. Bu hafta, daha sıcak bir iklim için Chicago’dan ayrılmak isteyen ve yeni bir ev mi yoksa daha düşük fiyatlı ve yenilenmesi gereken eski bir ev mi satın alacağına karar vermesi gereken bir kadına tavsiyesi var.

Konuta başka bir bakış: İlk kez ev alacaklar için ABD’deki en iyi metropol alanı, bu Teksas pandemi patlaması bölgesidir.

Emeklilik planlaması: Saatin tükenebileceğini düşünme

Unsur.net fotoğraf illüstrasyonu/iStockphoto

Hayat sigortası şirketleri, riskleri yönetmek için aktüeryal verileri kullanır ve insanların zamansız bir ölümü planlamasına yardımcı olmak için teminat sağlarken kâra dönüşecek kadar yüksek primler belirler. Aktüerya tabloları, IRA’lar, 401(k)’ler ve vergiden ertelenmiş diğer emeklilik hesapları için gerekli minimum dağılımları belirlemek için de kullanılır.

Öyleyse, emeklilik planınızın bir parçası olarak kendi istatistiksel yaşam beklentinizi kullanmalısınız? Jonathan Clements’e göre cevap hayır.

Emeklilik ve bunun için planlama hakkında daha fazla bilgi:

Borsada gerçekte neler oluyor?

ABD Hazine bonolarındaki risksiz oran, hisse senetlerine karşı yıllardır olduğundan daha rekabetçi görünüyor.

Unsur.net çizimi/iStockphoto

Geçen yıl faiz oranları yükselirken, S&P 500 %19 düştü. Birdenbire, uzun yıllardan beri ilk kez tahvil faiz oranları, gelir peşinde koşan yatırımcıların parayı hisse senetlerinden uzaklaştırmayı düşünmelerine yetecek kadar yüksekti.

Şimdiye kadar 2023’te S&P 500 SPX,
+%1,61
Federal Rezerv faiz oranlarını artırmaya devam etmesine rağmen %5 arttı. Bu arada, başta teknoloji devleri olmak üzere birçok şirket, harcamaları kısmaya odaklandıkları için işten çıkarmalar duyurdu. Peki gerçekte neler oluyor? William Watts ve Joseph Adinolfi, piyasa hareketini birkaç açıdan ele alıyor:

Tesla ve rakipleri

1 Mart’ta Tesla Inc. TSLA,
+%3,61
CEO Elon Musk, yeni elektrikli araç modelleri veya eskileri için yükseltmeler yolunda ne bekleneceğine dair ayrıntılar sağlamazken daha fazla yükselen vizyonlar sunarak yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

İşte Tesla’nın yatırımcı gününün tam kapsamı, sonrasında ve şirketin rakipleri arasındaki gelişmeler:

ETF’ler ve ‘insan sermayesi faktörü’

Unsur.net çizimi/iStockphoto

Christine Idzelis yazıyor ETF Sarma döviz yatırım fonları dünyasındaki gelişmeleri kapsayan köşe yazısı. Bu hafta, hisse senetlerini şirketlerin kurumsal kültürlerinin sağlığına göre seçen bir çift fona bakıyor.

Gelir için bir ETF: %9 ila %11 arasında hisse senedi temettü mü arıyorsunuz? Bu ETF yöneticilerinin yapay zeka destekli bir stratejiyle amaçladıkları şey de bu.

İşleri daraltmak: Yeni ETF’ler, yatırımcıların Jim Cramer ve onun hisse senedi seçimleri üzerine veya aleyhine bahis oynamasına izin veriyor

Warren Buffett gibi başarıya yatırım yapabilir misiniz?

Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett

AP

Berkshire Hathaway BRK.B,
+%1,53
CEO Warren Buffett açıkladı hissedarlara yıllık mektup 25 Şubat’ta. Mektup her zaman iyi bir okuma sağlar.

Mark Hulbert, Buffett’in bir yatırımcı olarak başarısının “gizli sosu” olarak adlandırdığı şeyin ardındaki rakamları paylaşıyor.

Hissedar mektubunda Buffett, Berkshire’ın başkan yardımcısı Charlie Munger’ın bilge sözlerini de paylaştı.

Daha fazla: Charlie Munger’dan öğrendiğim 5 şey

Kripto para birimlerine odaklanan gerçek bir banka için potansiyel bir başarısızlık ve SBF için daha fazla sıcak su

Terrence Horan, Dow Jones

Bu haftaki Dağıtılmış Defter sütununda Frances Yue, Silvergate Capital Corp. SI’daki kargaşayı ele alıyor.
+0.87%,
Banka iştiraki, esas olarak sanal para birimi endüstrisindeki mudiler tarafından dördüncü çeyrekte mevduatta yaşanan artışın ardından, düzenleyici yönergeler uyarınca artık iyi bir şekilde sermayeleştirilemeyebilir. Ayrıca, federal hükümetin FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’e karşı açtığı dolandırıcılık davasındaki yeni gelişmeleri de ele alıyor.

Bu ay ne yayınlamalısınız?

Jennifer Aniston ve Adam Sandler, 31 Mart’ta Netflix’te yayınlanacak olan “Murder Mystery 2”nin başrollerinde.

Netflix

Mike Murphy, Mart ayında çeşitli buharlama hizmetlerinde izlenmeye değer olanları özetlerken, yeni tekliflere ve çeşitli hizmetlerden nelerin kaldırılacağına da dikkat çekiyor:

Unsur.net’tan daha fazlasını mı istiyorsunuz? Bu ve diğer haber bültenlerine kaydolun ve en son haberleri, kişisel finans ve yatırım tavsiyelerini alın.


İlginizi Çekebilir

Bed Bath & Beyond hisse senetleri, satış sonrası düşük uyarı ve büyük hisse arzı nedeniyle rekor kırdı

Bed Bath & Beyond Inc. BBBY’nin Hisseleri, -26.23% Perşembe günü, sorunlu ev eşyaları perakendecisinin büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: